30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [WIN] 2 piva za volantem  (Přečteno 91741 krát)

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[WIN] 2 piva za volantem
« kdy: 02 Listopadu 2014, 10:52:07 »

Zdravím všechny! Udělal jsem hloupost, dal jsem si 2 piva a jel. Další hloupost jsem udělal,protože neumím lhát a byl jsem hotovej, že mě chytli, a to že jsem se přiznal. Z toho co jsem zde četl,tak jsem vše udělal špatně. Nic nepodepisovat a zatloukat! Co se mi stalo. Dne 7.10.14 mě kontrolovala hlídka v cca. ve 20.45 v mým osobním autě. To píšu schválně,jelikož jsem jinak řidič profesionál. Dali mi dýchnout a hodnoty byli cca. 0,27 po 5 minutách 0,23 a po dalších 0,24. Přiznal jsem 2 piva před jízdou. Jo napsal jsem jim tam,že jsem řidič profik  ha,ha ,ha a když ztratím řidičák,tak i ztratím práci.Řidičák mi nechali. 3 lístky z toho přístroje jsem podepsal a řekli,že to jde do správního řízení. Do papírů napsali,že jsem vypil 2 desítky. Dne 31.10.14 jsem našel ve schránce,že mam dop.dopis  od měst.úřadu na poště. Co tedˇ dělat! Lhát moc neumím, ani ženě bych nemohl být nevěrný,ale budu zatloukat a lhát k když to nebude mít ani hlavu ani patu. Díky za odezvu. Sano 
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 09:53:45 od plikous »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2014, 12:09:35 »

poslední den lhůty vyzvednout dopis a zavěsit ho sem

v tomhle případě odvolat svoje doznání a uvést něco ve smyslu "požil jsem dvě nealkoholická piva, v době měření byla tma tak jsem na lístek moc neviděl a podepsal ho" pak by to mělo vyšumět do 0.24 je negativní výsledek
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2014, 10:25:51 »

Mrkni na příspěvek o dva řádky níže: http://30kmh.cz/index.php?topic=787.0 jedná se v podsatě o to samé.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2014, 12:29:24 »

Pokud opravdu neumíš lhát tak rozhodně někoho požádej o zastupování, sice tě to bude něco stát ale vzhlem k tomu že jsi profi řidič a přišel by jsi o práci tak by tě to stálo mnohem víc. Taky jak jsi si zjistil jsi si to dost zkomlikoval :( Dobré je že ti nevzali ŘP na místě  :)
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2014, 05:49:21 »

Díky za rady a komentáře. Tento pátek si na poštu půjdu vyzvednout zásilku,tak dám vědět co a jak.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2014, 09:21:20 »

No nic nemají,jediný problém je vaše přiznání. Takže poučení do budoucna, s opicajtem se nikdy nebavíme, cokoliv řeknete bude použito proti vám, nikdy ne pro vás :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2014, 14:59:26 »

Jak už bylo výše napsáno: Měl jste pouze dvě nealkoholická piva. Monocajti si to ale do protokolu napsali jinak a Vy jste na jejich výzvu podepsal. V té tmě nebylo možné si to přečíst. Vy jste uposlech jejich výzvy k podpisu. Po večeři jste si vzal na osvěžení dechu mentolku, která mohla ovlivnit měření.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2014, 16:17:32 »

Hlavně tu anonymizaci udělej pořádně, včetně těch úřadů, jmen, čísel jednacích, datumů atd.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2014, 10:29:54 »

Pošlete jim žádost o pořízení kopie spisu, a to pokud možno ihned http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Doporučuji na ústní nechodit, ale poslat jim písemnou výpověď. Mám na to takovou hezkou šablonu, stačí trochu upravit a poslat. Kdyžtak se dohodneme přes soukromou zprávu  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2014, 15:35:06 »

Vyřízeno písemným podáním výpovědi:

- řidič na místě uvedl, že s naměřenými hodnotami nesouhlasí;
- dále uvedl, že poslední alkohol, který konzumoval, byla dvě desetistupňová piva den předtím;
- policejní záznam podepsal, protože ho k podpisu nutili, ale vzhledem ke tmě ho nebyl schopen přečíst a jeho obsah nezná;
- jelikož i sám správní orgán uvádí, že naměřené hodnoty neprokazovaly ovlivnění řidiče alkoholem, navrhuje, aby správní orgán řízení zastavil, protože skutek, o němž se vede řízení, se nestal a ani není přestupkem.

Pokud budou chytří, tak to rovnou zastaví, protože nemá cenu se s jasně prohranou věcí trápit. Pokud ne, tak se trápit budou - marně a zbytečně. To už bych tu ale pak asi nerozebíral vzhledem k úrovni anonymizace dokumentu, ze které vyplývá, který úřad to řeší  ;)
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2014, 21:07:52 »

Ok pošlu tu výpovědˇ i s tou žádostí o spis zárovenˇ. Díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2014, 06:33:20 »

...tak mě podruhé předvolávaj!

Pokud budou chytří, tak to rovnou zastaví, protože nemá cenu se s jasně prohranou věcí trápit. Pokud ne, tak se trápit budou - marně a zbytečně.

Komu není rady tomu není pomoci :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2014, 09:33:37 »

Fajn, námitka podjatosti a pak ať si rozhodnou 8)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #13 kdy: 05 Prosince 2014, 21:25:41 »

Bych jim poslal výzvu, ať laskavě upřesní na jakém základě konkrétně dospěli k ceně 2 Kč za A4, když běžně v copycentru se účtuje za to samé 1,40 Kč (někde i méně), přičemž náklady na jednu stranu A4 černobíle jsou jsou:
1) 0,4 Kč stojí servisní smlouva (obsahuje servis kopírky, její pronájem a toner)
2) cena papíru je 0,18 Kč.
obojí včetně DPH 21 %
To znamená že Vám mohou účtovat za 1 stranu A4 černobíle tak akorát 60 haléřů, protože jinak v rozporu se zákonem vykážou na tisku značný zisk 1,40 Kč/1 A4.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2014, 01:46:18 »

Bude se to celé točit kolem záměny 2 piva a 2 nealkoholická piva.
Třeba by si hostinský vzpomenul, co to vlastně prodal.

Viz Metodický pokyn Ministerstva zdravotnictví pro postup při laboratorním stanovení alkoholu (etylalkoholu) v krvi. Věstník Ministerstva zdravotnictví, rok 2006, částka 7, kde je stanoveno: „za pozitivní průkaz požití alkoholického nápoje se pokládá hladina etylalkoholu vyšší než 0,20 g/kg, stanovená metodou plynové chromatografie.", na který přímo navazuje např. Metodika Ministerstva dopravy – odboru provozu silničních vozidel, č.j. 285/2009-160-OST, která uvádí, že: „V případech, kdy je naměřená hodnota nižší než 0,25 %o (g/kg), tedy 0 - 0,24 %c (g/kg), je nutno ve smyslu uvedené metodiky považovat výsledek za negativní. Pokud by tedy takovým výsledkem bylo doloženo oznámení o podezření z přestupku učiněné Policií České republiky či obecní policií vůči správnímu orgánu, lze podle názoru Ministerstva dopravy z uvedené Metodiky dovodit, že výsledkem takového měření nelze s jistotou prokázat požití alkoholického nápoje řidičem, resp. ovlivnění řidiče alkoholem.“, k věci se vyjádřil také Nejvyšší správní soud, např. v rozsudku ze dne 21. 9. 2010, čj. 8 As 59/2010 – 78.

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0059_8As__1000_20101004093332_prevedeno.pdf
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7