30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny  (Přečteno 13622 krát)

Papek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« kdy: 02 Května 2019, 10:58:24 »

Zdravim, stala sa mi neprijemna prihoda v Brne 18.4.2019. Po 3. rano som bol zastaveny hliadkou PCR - oznamili mi, ze prebieha "silnicni kontrola". Pozreli doklady, dali dychnut - vysledok 0. Nasledne vyzvali na test na drogy - zotreli mi pot z cela. Za par minut mi oznamili, ze mam pozitivny test na kokain. Na to mi oznamili, ze budem zadrzany a bude mi zadrzani aj vodicsky preukaz. Nasledne ma vyzvali ma na krvny test. Kedze som (nikdy) ziadny kokain neuzil, tak som suhlasil. Upozornili ma vsak, ze vysetrenie krvi trva 3 az 4 tyzdne... takze minimalne mesiac bez vodicaku. K uzitiu drog som sa samozrejme nepriznal.
Na mieste sme museli bud odtlacit auto na parkovisko, alebo nechat odtiahnut za 2000 kc. Kamosi bohuzial nemohli jazdit, kedze pili, takze auto zostalo v Brne a isli taxikom do Bratislavy. Kluce od auta som nechal tiez im, kedze som pocital s tym, ze najblizsi mesiac nesoferujem.

Nasledoval prevoz niekam na zachytku (? netusim ci sa to tak vola aj u vas), kde mi okrem krvi urobili aj test z mocu - o teste z mocu a o dlzke vysetrenia pri zadrzani nepadlo ani slovo. V kazdom pripade, som neprotestoval. Nasledne prevoz na stanicu PCR niekde v centre na namesti. Tam vypisovali asi dve hodiny papiere, medzitym striedavo prichadzali ini prislusnici PCR s otazkami, kolko som si toho slahol, nech sa uz teda priznam nech to je lahsie, ze nema zmysel zapierat ... Potom nasledovalo este vysetrenie na pohotovosti, ci mozem byt umiestneny v cele. Do cely som siel preto, ze som udajne este mohol byt pod vplyvom drog a vypocut ma mohli najskor o desiatej rano.
Do cely ma odovzdali o pol osmej rano, kde som sa musel vyzliect do naha a spravit pred bacharom drep - toto mi prislo strasne uz dost ponizujuce. Chcel som vyrozumiet zamestnavatela, ze nepridem do prace - to odmietli s odovodnenim, ze volat mozem iba na telefonne cisla v CR. Nasledne som si pockal cca. do desiatej rano, ked dosiel vysetrovatel. Kym sa stihol nieco konkretne spytat, tak mu zazvonil telefon. Udajne mu volali, ze vysledok mocu vysiel negativne a kedze som sa k nicomu nepriznal, tak konanie zastavuje, bude mi vrateny RP a prepustia ma. Najskor vsak az po doruceni vysledkov, co trvalo do jednej popoludni.

Prepustenie prebehlo tak, ze mi vratili moje veci + doklad o zadrzani RP a Poucenie zadrzanej osoby. Na vratnici sa mi policajt v mene PCR ospravdlnil a tym to skoncilo. Ked som si ziadal kopie vsetkych papierov, ktore som podpisoval (o zadrzani, o zastaveni a este nejake ine papiere, ze rozumiem tomu co podpisujem atd), tak mi prislusnik odpovedal, ze sa mozem obratit so staznostou na nejake oddelenie PCR (nepamatam si ake) ale ze spominane dokumenty su pre ich potrebu.


Cize, nemam ziadny iny papier o tom, z akeho dovodu som bol zadrzany, na ako dlho. Nemam ziadny doklad o tom, ze bolo proti mne zastavene stihanie ani ze mi bol vrateny RP - bol mi iba dany do ruky. Dalsia vec, bolo to cez pracovny tyzden, cize som nestihol prist rano do prace ani nikomu dat vediet, ze nepridem. Takze v praci boli "nadseni", ked som sa ozval o druhej popoludni ani som nestihol spravit svoju robotu. Okrem Poucenia zadrzanej osoby nemam ako v praci zdokladovat, ze som bol zadrzany a prepusteny, takze mam paradnu reputaciu.
Potom som este musel vyriesit to, ze nemam kluce od auta. Takze sa musel kamos trepat naspat do Brna, dat mi kluce a az tak som sa dostal domov.

Mozem si ziadat kopiu spisu podla tohto vzoru https://www.30kmh.cz/index.php?topic=485.0, aby som vedel ci sa teda vo veci kona alebo je to naozaj zastavene?
Je sanca na nejake odskodnenie? Stalo ma to peniaze, cas aj nervy. Kamosi museli zaplatit 100 € za taxik, potom sa znova trepat autom do Brna, aby som sa dostal domov. Ja som prisiel o den dovolenky alebo budem mat neplatene volno (este neviem ako mi to v praci vyriesia). V podstate ma mohli kludne vyhodit, co je pre cloveka s hypotekou velmi potesujuce.

V prilohe su pripojene spominane dva dokumenty. Nic ine nemam.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2019, 11:43:55 »

- Pozadejte dle 109 Potvrzení o provedení úkonech  PCR -zasle postou
- odmitnuti kontaktovat osobu dle tel. CR je nejen nesmyslne ale dle meho nazoru i protipravni
- zadal jste o moznost kontaktovat nekoho z duvodu pravni pomoci?
- omezeni na svobode - zde byste mel mit narok na nahradu skody, ale dle US tomu tak byt nemusi  https://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-k-otazce-odskodneni-za-zakonne-zadrzeni-a-omezeni-osobni-svobody/

Jiste lepe se vyjadri pravi matadori...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2019, 11:52:45 »

To poučení jste dostal až při odchodu? To je taky myslím nepsràvné, dovědět se až na konci, jaká práva a povinnosti jste měl od počátku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2019, 12:05:10 »

- Pozadejte dle 109 Potvrzení o provedení úkonech  PCR -zasle postou
- odmitnuti kontaktovat osobu dle tel. CR je nejen nesmyslne ale dle meho nazoru i protipravni
O totéž jsem ve stejném případě žádal a obratem datovkou dostal - zkontrolován, zajištěn, propuštěn, k ničemu to nebylo, časům se tam vyhnuli.
Od doktora by měl být záznam zda dotyčný může být umístěn do cely(zda tam nezhebne) a zda je schopen úkonů (tedy vypovídat atd.)

Pokud z nich chcete něco dostat musíte začít získáním spisu včetně zázanmů od doktora. Pokud tam od doktora bude, že jste ok a přesto vás podusili v cele namísto, co by vás vyslelchli a poslali pryč, je asi čeho se chytit.

Co se telefonu týká, je to sice dojemné, ale nikdo kromě vás a fízlů tam nebyl, takže jste nejspíš o nic nežádal, to oni by vám přece dovolili zavolat no ne? Totéž s různýma poučeníma, pokud tam není čas, tak to bylo v pořádku a dle zákona. A kamera na cele bývá taky dost křehké zařízení, často se rozbije nebo neukládá.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2019, 12:11:40 »

Tak nějak. Chce to urychleně zažádat i o zajištění kamerových záznamů, protože časem budou tvrdit, že se uchovává určitý čas. Když ale budou tvrdit, že se porouchalo, šlo by žádat o nějaký protokol o hlášení chyby, nebo o opravě a tak podobně.
IP zaznamenána

Papek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2019, 12:51:05 »

- Pozadejte dle 109 Potvrzení o provedení úkonech  PCR -zasle postou
- odmitnuti kontaktovat osobu dle tel. CR je nejen nesmyslne ale dle meho nazoru i protipravni
- zadal jste o moznost kontaktovat nekoho z duvodu pravni pomoci?
Ďakujem, napíšem im. Čo sa týka toho telefonátu, tak ten mi umožnili potom čo som pred nimi drepoval a obliekol sa. Také malé okienko na chodbe, ťažko povedať či aj tam bola kamera. Začal som písať na papepier +421 907 ... a už mi bral papier, že do zahraničia nevolajú. Keď som sa spýtal, či sa bojí roamingových poplatkov, tak len povedal, že môžu volať iba čísla v ČR a keď nemám komu, tak slovenské veľvyslanectvo.
O právnu pomoc som nežiadal... čo som asi mohol, však?  :-\

To poučení jste dostal až při odchodu? To je taky myslím nepsràvné, dovědět se až na konci, jaká práva a povinnosti jste měl od počátku.
poučenie som dostal podpísať po príchode na stanicu, až potom čo mi odobrali krv a moč. Do ruky som ho dostal samozrejme až po prepustení.


Inak, až teraz si začínam uvedomovať, ak so mnou manipulovali. Totiž, ja som spomenul, že chcem kontaktovať číslo na Slovensku, na čo mi povedali, že do zahraničia nevolajú. Keď sa ma spýtal, či chcem niekoho iného vyrozumieť, tak som povedal, že v tom prípade nemám koho. Predpokladám, že do spisu dali, že som nežiadal o kontaktovanie nikoho  :x
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2019, 12:58:54 »

Zvláštní, vždycky jsem si myslel, že ta droga je kokain, Cocaine nazpíval Eric Clapton  a Drugwipe testuje zásadně ze slin.  I ten následný postup fízla, kdy se dozvěděl o negativním výsledku rozboru moči a přesto vás ponechal nadále v cele je zvláštní.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2019, 13:56:58 »

Zvláštní, vždycky jsem si myslel, že ta droga je kokain, Cocaine nazpíval Eric Clapton  a Drugwipe testuje zásadně ze slin.  I ten následný postup fízla, kdy se dozvěděl o negativním výsledku rozboru moči a přesto vás ponechal nadále v cele je zvláštní.
Třeba byl podezřelý drzý nebo příslušník měl blbý den nebo neměl rád Slováky nebo nějaký nápis na tričku, to všechno jsou přece důvody k zavření.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2019, 14:00:28 »

Já byl zavřenej, protože jsem nechtěl sedět na lavičce, která měla utržený sedák a bolela mě u sezení noha:)
IP zaznamenána

Papek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2019, 14:18:39 »

Zvláštní, vždycky jsem si myslel, že ta droga je kokain, Cocaine nazpíval Eric Clapton  a Drugwipe testuje zásadně ze slin.  I ten následný postup fízla, kdy se dozvěděl o negativním výsledku rozboru moči a přesto vás ponechal nadále v cele je zvláštní.
Třeba byl podezřelý drzý nebo příslušník měl blbý den nebo neměl rád Slováky nebo nějaký nápis na tričku, to všechno jsou přece důvody k zavření.
Ten fízel bol vyšetrovateľ. Videl som ho vtedy prvý a posledný krát. Celu mal na starosti úplne iný fízel. Síce zmenil trochu prístup a pridal k tomu snahu o priateľskejšie vystupovanie, ale aj tak som putoval naspäť do cely.


Páni, ešte prikladám anonymizovanú žiadosť o potvrdenie. Ak je to tak v poriadku napísané, tak to ešte dnes odnesiem na poštu. Mám tam žiadať ešte o niečo iné? Spomínali sa tu kamerové záznamy ... ?
IP zaznamenána

Papek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2019, 14:50:27 »

Ďakujem za upozornenie. Tento krát je to už hádam ok?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2019, 15:12:42 »

O spis včetně příloh si budete muset zažádat v jiné žádosti, případně si jít nahlédnout osobně, kdyby to neposílali.
A až bude v tom spise něco nesedět, pak teprve bych zkusil žádat o náhradu škody.

Z popisu mi připadá, že nic neporušili - tedy nic, co by šlo prokázat a bylo v rozporu se zákonem. Volat jste nechtěl, vypadal jste sjetej, tak vás dali radši do cely, aby vás pak mohli vyslechnou, normálka.
IP zaznamenána

Papek

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2019, 15:35:43 »

Mne to nepride ani trochu normalne. V noci idem autom domov, veziem kamaratov z oslavy a nejaky jednorazovy test zo mna spravi fetaka. Tiez som sa pytal na moznost opakovania testu podobne ako je to pri skuske na alkohol, ale tu policajti odmietli s tym ze sa opakovana skuska nerobi. Ti dvaja co ma zadrzali priznali, ze poculi o pripadoch, ked ten test dal falosny vyledok, ale im sa to este udajne nestalo. Tak neviem co si mam o tom mysliet. Ak sa vie o tom, ze ten test moze vyhodit blbosti a dost tym skomplikovat slusnym ludom zivot, tak asi nieco nie je uplne v poriadku.
V kazdom pripade, tu ziadost poslem a uvidim, ci je to naozaj zastavene.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2019, 15:44:33 »

Návod na test: http://www.drogovetesty.cz/file/p77.pdf
Stírá se z jazyka nebo vnitřku tváře - vám utřeli "zpocené čelo". Viděl jste pak vůbec výsledek testu - nebo to jenom "fízl říkal"?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivny test na drogy - drugwipe, test mocu negativny
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2019, 16:09:44 »

Mne to nepride ani trochu normalne. V noci idem autom domov, veziem kamaratov z oslavy a nejaky jednorazovy test zo mna spravi fetaka. Tiez som sa pytal na moznost opakovania testu podobne ako je to pri skuske na alkohol, ale tu policajti odmietli s tym ze sa opakovana skuska nerobi. Ti dvaja co ma zadrzali priznali, ze poculi o pripadoch, ked ten test dal falosny vyledok, ale im sa to este udajne nestalo. Tak neviem co si mam o tom mysliet. Ak sa vie o tom, ze ten test moze vyhodit blbosti a dost tym skomplikovat slusnym ludom zivot, tak asi nieco nie je uplne v poriadku.
V kazdom pripade, tu ziadost poslem a uvidim, ci je to naozaj zastavene.
A odkdy jde státu o nějaké slušné lidi proboha. Mají právo zastavit a otestovat? Mají. Mohou někoho zadržet? Mohou. Můžou zabavit řidičák mohou. Ostatní je na úrovni pocitů a dojmů na které nebude žádný záznam. Způsob odběru, telefonát, cela.
Já doufám, že po seznámení se spisem tam něco zajímavého bude.
Můžete se jich naférovku (nebo v rámci informačního zákona) dotázat, kde a kdy lze do spisu nahlédnout - nejsem si jistý, kde fyzicky takové záznamy leží, zda na té konkrétní fízlárně nebo někde na kraji.

Ti, co vás sebrali nemusí být vůbec ti samí, co provozují tu fízlárnu. Dopravka a pořádková mají jiné hnízdo než je místní oddělení.
IP zaznamenána