30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Výzva MM Chomutov  (Přečteno 13687 krát)

SlušnýŘidič

• Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #60 kdy: 08 Května 2020, 10:12:32 »

Další kroky se uvidí, až podle spisu, který na magistrátu vytvoří. Neznám nikoho, kdo by se v řízení dostal takhle daleko, ale předpokládám, že se jim podaří ve spisu udělat nějaké chyby a to by se dalo napadnout.
Magistrát na začátku tvrdil, že si nechal vytipovat nejvíc "nebezpečné" úseky, tak tuhle studii bych rád viděl, když nakonec vybrali úsek, kde za posledních 10 let bylo celkem 0 nehod způsobených vysokou rychlostí. Tak by snad šlo napadnout i to, že je to jen kasička magistrátu.
IP zaznamenána

lc81

• Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 08 Května 2020, 15:33:53 »

Další kroky se uvidí, až podle spisu, který na magistrátu vytvoří. Neznám nikoho, kdo by se v řízení dostal takhle daleko, ale předpokládám, že se jim podaří ve spisu udělat nějaké chyby a to by se dalo napadnout.
Magistrát na začátku tvrdil, že si nechal vytipovat nejvíc "nebezpečné" úseky, tak tuhle studii bych rád viděl, když nakonec vybrali úsek, kde za posledních 10 let bylo celkem 0 nehod způsobených vysokou rychlostí. Tak by snad šlo napadnout i to, že je to jen kasička magistrátu.
ok, tak prosím o info, jak budete mít nějaké informace. Já pro změnu znám dost lidí, co zkousli vše a zaplatili vloni kvanta pokut. Jakkkoliv jsem tam neměl hodně let problémy, tak nyní poslední 1-2 roky se tam začali sápat do peněženek až je to nechutné. Samozřejmě s cílem, aby to zachránilo alespoň 1 lidský život, jak jinak...

lc
IP zaznamenána

JosseArriba

• Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 04 Června 2020, 12:30:03 »

Tak se nám to malinko vyvinulo.

1) Pirátění začátkem března 2019, Oznámení o podezření koncem května.
2) Pirátění začátkem dubna 2019, Oznámení o podezření koncem října.
3) Pirátění koncem května 2019, Oznámení o podezření začátkem listopadu.
4) Výzva k pirátění 1) doručena začátkem července - ignorace.
5) Výzva k pirátění 2) doručena koncem října - ignorace.
6) Výzva k pirátění 3) doručena koncem listopadu - ignorace.
7) Příkaz, obviněný se uznává vinným z přestupků 1-3 a ukládá se mu pokuta, doručeno fikcí do DS začátkem března 2020 v čase 12 měsíců + 1 den od pirátění 1).
8] Odpor proti příkazu.
9) Oznámení o pokračování řízení a předvolání na červen, doručeno v dubnu.

A tedy, došlo k zániku odpovědnosti za přestupek 1)(§29, a), 250/2016 Sb.), neb marně uplynula lhůta 1 rok (§30, a), 250/2016 Sb.) počínající běžet dnem následujícím po jeho spáchání (§31, (1), 250/2016 Sb.), aniž se správnímu orgánu podařilo zahájit správní řízení doručením (§78, (2), 250/2016 Sb.) Příkazu, jakožto prvního úkonu v řízení (§150, (1), 500/2004 Sb.) a měl pak správní orgán věc sám odložit (§76, (1)f), 250/2016 Sb.), případně po podaném Odporu řízení zastavit (§86, (1)h), 250/2016 Sb.) a rozjet nové řízení o ostatních přestupcích?
Nebo se možná úplně pletu?

Anonymizované dokumenty a přesné termíny jsou k dispozici, ale s ohledem na i tak značný obsah indicií bych pak případné další rozjímání nad nimi zpočátku vedl neveřejně.
IP zaznamenána

Jirzhi

• Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 29 Ledna 2021, 13:47:07 »

Také přikládám svůj vývoj a rekapitulaci situace, kterou jsem komunikoval naposledy v tomto vlákně asi před rokem.  Přijde mi zbytečné zakládat separátní vlákno:

- v průběhu roku 2019 asi 8-9 výzva k zaplacení 900,- za rychlosti od března do listopadu 2019 - IGNORACE
- příkaz k zaplacení 2000,- z počátku února 2020 (zhruba 1 týden zbývá do výročí vystavení, 3 týdny do výročí doručení) - Podán ODPOR  (asi 4 týdny zbývají do roka od odeslání)
- mezi obdržením příkazu a podání odporu přišla ještě další (poslední) výzva k úhradě 900,- za přestupek z února 2020 (těsně před vydáním příkazu) - IGNORACE (zatím nic)
- další vývoj situace - Vůbec NIC

Poslední výzvu považuji za vyřízenou (mělo být sloučeno, ale orgán v termínu vydání příkazu o přestupku ještě nevěděl) - nový SPRDEL zahájit nemohou a do starého to překlopit také ne (i kdyby tak o nic nejde a na výsledku nemůže nic změnit). (jestli se pletu, tak prosím o opravu)

Podaný odpor již úřad v termínu také snad nemůže splnit i kdyby mi něco přišlo dnes (to bych se hodně divil) a já pouze využíval lhůty nebo případné obstrukce.  (Chápu to tak, že musí nejprve přijít informace o pokračujícím řízení, příp. výzva k seznámení s podklady před rozhodnutím, nebo k ústnímu jednání. Doufám, že nemůže zničehonic přijít rozhodnutí, které by restartovalo promlčecí dobu). A očekávám v den výročí podání odporu prekluzi.
Zase prosím jestli je něco jinak, než tomu rozumím, tak mne poučte.

Teď už mi jde jen o jednu věc.. Když prudil úřad mne, tak bych rád také na oplátku zaprudil úřad, přidělal jim trochu práce a odvrátil jejich pozornost od případů jiných chudáků, přesně dle smyslu tohoto fóra.
Jaký je prosím nejlepší postup?
Mám poslat žádost o informaci o stavu řízení na SO1, nebo rovnou opatření proti nečinnosti na SO2, nebo snad formulovat nějakou stížnost (kombinace by možná také nebyla na škodu)?
Není ještě brzy dráždit hady?
Prosím jestli někdo ze zkušených matadorů poradí...
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 29 Ledna 2021, 13:55:15 »

Jirzhi> Pozor na to, pokud stihne SO vydat rozhodnutí dříve, než uplyne výročí od doručení příkazu, promlčeno není. Ještě raději vyčkejte ty cca 3 týdny.
IP zaznamenána

Jirzhi

• Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 29 Ledna 2021, 14:23:59 »

OK, počkám...  A za ty tři týdny byste případně postupoval jakou formou?
IP zaznamenána

johncreek

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 29 Ledna 2021, 14:45:23 »

Jirzhi> Pozor na to, pokud stihne SO vydat rozhodnutí dříve, než uplyne výročí od doručení příkazu, promlčeno není. Ještě raději vyčkejte ty cca 3 týdny.

Zde si dovolím teoretickou otázku.
Co když si orgán vzpomene za 3 měsíce od promlčení, že vlastně pár dní před prekluzí vydal rozhodnutí a akorát ho kvůli jakési frontě odeslal až teď? Má orgán někde upraveno do kdy od vydání rozhodnutí musí toto rozhodnutí i odeslat/vypravit? Nebo si pletu pojmy a vydáním se rozumí odeslání?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 29 Ledna 2021, 15:17:34 »

Jirzhi> Pak žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO1 adresovaný k SO2.

johncreek> Pokud si to pamatuji správně, vydáním se v tomto případě rozumí vypravení, tj. kdy to opustilo sféru vlivu úřadu. Asi (snad) by jim neprošlo, že to vypravili před třemi měsíci, ale odeslali až teď.
IP zaznamenána

lc81

• Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 30 Ledna 2021, 07:03:06 »

Jirzhi> min.rok byla ještě nějaká metodika ke lhůtám v nouzáku na mvčr, vliv neznám, nestudoval jsem

jinak já stejný případ, 3 kousky 2019, vesměs 1.pol roku (5-6/19), kdy spustili to jejich mýto, ignor, následně příkaz 4/20, ale jen na 2 kousky, na to podán odpor 5/20 a od té doby nic. Situace-služebák, řidič nezjištěn.

částky souhlasí, jedou přes kopírák

lc
IP zaznamenána

JosseArriba

• Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 03 Března 2021, 22:24:55 »

lc81> Ani sis nebyl popovídat s ouřadou?
IP zaznamenána

lc81

• Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 04 Března 2021, 06:46:12 »

lc81> Ani sis nebyl popovídat s ouřadou?

nene, na ouřady moc nejsem
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]