30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: [WIN] Výzva MM Chomutov  (Přečteno 37250 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #60 kdy: 08 Května 2020, 10:12:32 »

Další kroky se uvidí, až podle spisu, který na magistrátu vytvoří. Neznám nikoho, kdo by se v řízení dostal takhle daleko, ale předpokládám, že se jim podaří ve spisu udělat nějaké chyby a to by se dalo napadnout.
Magistrát na začátku tvrdil, že si nechal vytipovat nejvíc "nebezpečné" úseky, tak tuhle studii bych rád viděl, když nakonec vybrali úsek, kde za posledních 10 let bylo celkem 0 nehod způsobených vysokou rychlostí. Tak by snad šlo napadnout i to, že je to jen kasička magistrátu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #61 kdy: 08 Května 2020, 15:33:53 »

Další kroky se uvidí, až podle spisu, který na magistrátu vytvoří. Neznám nikoho, kdo by se v řízení dostal takhle daleko, ale předpokládám, že se jim podaří ve spisu udělat nějaké chyby a to by se dalo napadnout.
Magistrát na začátku tvrdil, že si nechal vytipovat nejvíc "nebezpečné" úseky, tak tuhle studii bych rád viděl, když nakonec vybrali úsek, kde za posledních 10 let bylo celkem 0 nehod způsobených vysokou rychlostí. Tak by snad šlo napadnout i to, že je to jen kasička magistrátu.
ok, tak prosím o info, jak budete mít nějaké informace. Já pro změnu znám dost lidí, co zkousli vše a zaplatili vloni kvanta pokut. Jakkkoliv jsem tam neměl hodně let problémy, tak nyní poslední 1-2 roky se tam začali sápat do peněženek až je to nechutné. Samozřejmě s cílem, aby to zachránilo alespoň 1 lidský život, jak jinak...

lc
IP zaznamenána

JosseArriba

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #62 kdy: 04 Června 2020, 12:30:03 »

Tak se nám to malinko vyvinulo.

1) Pirátění začátkem března 2019, Oznámení o podezření koncem května.
2) Pirátění začátkem dubna 2019, Oznámení o podezření koncem října.
3) Pirátění koncem května 2019, Oznámení o podezření začátkem listopadu.
4) Výzva k pirátění 1) doručena začátkem července - ignorace.
5) Výzva k pirátění 2) doručena koncem října - ignorace.
6) Výzva k pirátění 3) doručena koncem listopadu - ignorace.
7) Příkaz, obviněný se uznává vinným z přestupků 1-3 a ukládá se mu pokuta, doručeno fikcí do DS začátkem března 2020 v čase 12 měsíců + 1 den od pirátění 1).
8] Odpor proti příkazu.
9) Oznámení o pokračování řízení a předvolání na červen, doručeno v dubnu.

A tedy, došlo k zániku odpovědnosti za přestupek 1)(§29, a), 250/2016 Sb.), neb marně uplynula lhůta 1 rok (§30, a), 250/2016 Sb.) počínající běžet dnem následujícím po jeho spáchání (§31, (1), 250/2016 Sb.), aniž se správnímu orgánu podařilo zahájit správní řízení doručením (§78, (2), 250/2016 Sb.) Příkazu, jakožto prvního úkonu v řízení (§150, (1), 500/2004 Sb.) a měl pak správní orgán věc sám odložit (§76, (1)f), 250/2016 Sb.), případně po podaném Odporu řízení zastavit (§86, (1)h), 250/2016 Sb.) a rozjet nové řízení o ostatních přestupcích?
Nebo se možná úplně pletu?

Anonymizované dokumenty a přesné termíny jsou k dispozici, ale s ohledem na i tak značný obsah indicií bych pak případné další rozjímání nad nimi zpočátku vedl neveřejně.
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #63 kdy: 29 Ledna 2021, 13:47:07 »

Také přikládám svůj vývoj a rekapitulaci situace, kterou jsem komunikoval naposledy v tomto vlákně asi před rokem.  Přijde mi zbytečné zakládat separátní vlákno:
 
- v průběhu roku 2019 asi 8-9 výzva k zaplacení 900,- za rychlosti od března do listopadu 2019 - IGNORACE
- příkaz k zaplacení 2000,- z počátku února 2020 (zhruba 1 týden zbývá do výročí vystavení, 3 týdny do výročí doručení) - Podán ODPOR  (asi 4 týdny zbývají do roka od odeslání)
- mezi obdržením příkazu a podání odporu přišla ještě další (poslední) výzva k úhradě 900,- za přestupek z února 2020 (těsně před vydáním příkazu) - IGNORACE (zatím nic)
- další vývoj situace - Vůbec NIC

Poslední výzvu považuji za vyřízenou (mělo být sloučeno, ale orgán v termínu vydání příkazu o přestupku ještě nevěděl) - nový SPRDEL zahájit nemohou a do starého to překlopit také ne (i kdyby tak o nic nejde a na výsledku nemůže nic změnit). (jestli se pletu, tak prosím o opravu)

Podaný odpor již úřad v termínu také snad nemůže splnit i kdyby mi něco přišlo dnes (to bych se hodně divil) a já pouze využíval lhůty nebo případné obstrukce.  (Chápu to tak, že musí nejprve přijít informace o pokračujícím řízení, příp. výzva k seznámení s podklady před rozhodnutím, nebo k ústnímu jednání. Doufám, že nemůže zničehonic přijít rozhodnutí, které by restartovalo promlčecí dobu). A očekávám v den výročí podání odporu prekluzi.
Zase prosím jestli je něco jinak, než tomu rozumím, tak mne poučte.

Teď už mi jde jen o jednu věc.. Když prudil úřad mne, tak bych rád také na oplátku zaprudil úřad, přidělal jim trochu práce a odvrátil jejich pozornost od případů jiných chudáků, přesně dle smyslu tohoto fóra.
Jaký je prosím nejlepší postup?
Mám poslat žádost o informaci o stavu řízení na SO1, nebo rovnou opatření proti nečinnosti na SO2, nebo snad formulovat nějakou stížnost (kombinace by možná také nebyla na škodu)?
Není ještě brzy dráždit hady?
Prosím jestli někdo ze zkušených matadorů poradí...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #64 kdy: 29 Ledna 2021, 13:55:15 »

Jirzhi> Pozor na to, pokud stihne SO vydat rozhodnutí dříve, než uplyne výročí od doručení příkazu, promlčeno není. Ještě raději vyčkejte ty cca 3 týdny.
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #65 kdy: 29 Ledna 2021, 14:23:59 »

OK, počkám...  A za ty tři týdny byste případně postupoval jakou formou?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #66 kdy: 29 Ledna 2021, 14:45:23 »

Jirzhi> Pozor na to, pokud stihne SO vydat rozhodnutí dříve, než uplyne výročí od doručení příkazu, promlčeno není. Ještě raději vyčkejte ty cca 3 týdny.

Zde si dovolím teoretickou otázku.
Co když si orgán vzpomene za 3 měsíce od promlčení, že vlastně pár dní před prekluzí vydal rozhodnutí a akorát ho kvůli jakési frontě odeslal až teď? Má orgán někde upraveno do kdy od vydání rozhodnutí musí toto rozhodnutí i odeslat/vypravit? Nebo si pletu pojmy a vydáním se rozumí odeslání?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #67 kdy: 29 Ledna 2021, 15:17:34 »

Jirzhi> Pak žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO1 adresovaný k SO2.

johncreek> Pokud si to pamatuji správně, vydáním se v tomto případě rozumí vypravení, tj. kdy to opustilo sféru vlivu úřadu. Asi (snad) by jim neprošlo, že to vypravili před třemi měsíci, ale odeslali až teď.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #68 kdy: 30 Ledna 2021, 07:03:06 »

Jirzhi> min.rok byla ještě nějaká metodika ke lhůtám v nouzáku na mvčr, vliv neznám, nestudoval jsem

jinak já stejný případ, 3 kousky 2019, vesměs 1.pol roku (5-6/19), kdy spustili to jejich mýto, ignor, následně příkaz 4/20, ale jen na 2 kousky, na to podán odpor 5/20 a od té doby nic. Situace-služebák, řidič nezjištěn.

částky souhlasí, jedou přes kopírák

lc
IP zaznamenána

JosseArriba

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #69 kdy: 03 Března 2021, 22:24:55 »

lc81> Ani sis nebyl popovídat s ouřadou?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #70 kdy: 04 Března 2021, 06:46:12 »

lc81> Ani sis nebyl popovídat s ouřadou?

nene, na ouřady moc nejsem
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #71 kdy: 28 Února 2022, 19:46:22 »

Už jsem si myslel, že tohle vlákno můžeme ukončit jako WIN, ale úředníci v Chomutově začali být aktivnější. Od roku 2019 co zprovoznili radary jsem dostal asi 10 výzev. Pokaždé jsem využíval taktiku spolupracujícího řidiče a když už chtěli podání vysvětlení, tak to bylo naposled co se ozvali.

Jedna z úřednic, ale začala být aktivní a řízení pokračuje. Potřeboval bych poradit jak postupovat dále.
4/2021  spáchání údajného přestupku
6/2021  nahlášení řidiče
7/2021  podání vysvětlení
9/2021  zahájení řízení a předvolání
10/2021 návštěva magistrátu

Návštěva magistrátu mě překvapila, protože už v předvolání mi tvrdili, že mi ukážou písemné důkazy, ale když jsem tam přišel tak žádný spis ještě neměli. Chtěl jsem vidět nějaké papíry, ale nakonec jen ze skříně vytáhla doklad od policie o oprávněnosti měření, ale ani mě ho nenechala ofotit. Prý ještě nejsem účastníkem řízení. Neustále mě nutila k přiznání jinak na spis prý nemám nárok.

Po čtyřech měsících přišel další dopis a já očekával, že se budu moci seznámit se spisem, ale přišlo hned rozhodnutí s možností odvolání na KÚ.

Je tento postup správně?
Předpokládám, že se musím odvolat. Je možné se odvolat jen proto, že jsem neměl možnost vidět spis?

Zrovna u tohoto případu mám neprůstřelný důkaz, že jsem vozidlo neřídil jenže jsem to chtěl použít až vyprší rok od přestupku (chybí mi měsic), aby nemohl rozjet sprdel. Navíc mám v běhu ještě další přestupek z podzimu, ale tam jsem ještě nepodal ani vysvětlení, protože úřednice špatně doručovala. Není mi jasné, kdy přesně by se měli přestupky sloučit a jestli to také neuvést do odvolání.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #72 kdy: 05 Března 2022, 07:13:01 »

moje výše uvedené případy zatím bez odezvy a popravdě nepočítám, že něco bude. poslední akce 5/20, podán odpor
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #73 kdy: 05 Března 2022, 18:43:52 »

to SlušnýŘidič: Bylo by mozne nasdilet vice informaci o predvolani a navsteve magisratu? Bylo to ustni (pozvan jakozto oznameny ridic?) jednani, kde bylo zmineno, ze je to posledni moznost vyjadrit se k podkladum rozhodnuti? A pritom nebyli ochotni ukazat spis?! Je z te navstevy audio nebo video zaznam?
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #74 kdy: 06 Března 2022, 12:52:50 »

Pozvánka začínala takto:

Citace
Oznámení o zahájení řízení o přestupku a předvolání k ústnímu jednání
Magistrát města Chomutova, Odbor dopravních a správních činností, jako obecní úřad obce s rozšířenou
působností (dále též jen „správní orgán“), příslušný k projednávání přestupků podle ust. § 124 odst. 5 písm. k)
zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění
pozdějších předpisů (dále jen „zákon o silničním provozu“), podle ust. § 60 a § 62 zákona č. 250/2016
Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „přestupkový zákon“),Vám
oznamuje zahájení řízení o přestupku
ve smyslu ust. § 78 přestupkového zákona a v souladu s ust. § 46 odst. 1 a 3 zákona č. 500/2004 Sb., správní
řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "správní řád").
Přestupkové řízení je zahajováno ve věci spáchání přestupku podle ust.
§ 125c odst. 1 písm. f) bod 4. zákona o silničním provozu, kterého jste se jako řidič/ka motorového vozidla
registrační značky xxxxxx dopustil/a tím, že jste v rozporu s ust. § 18 odst. 4 zákona o silničním provozu
překročil/a maximální dovolenou rychlost v měřené lokalitě.

Pak následuje popis kde a kdy byla rychlost změřena a poté je pozvánka na ústní jednání

Citace
Správní orgán Vás podle ust. § 59 správního řádu
předvolává
k ústnímu jednání, které podle ust. § 80 odst. 1 a 4 přestupkového zákona a ust. § 49 odst. 1 a 2 správního řádu
nařizuje na den
xx.xx.2021 v 08:00 hod., na adrese: Zborovská 4602, Chomutov, č. dv. xxx.
V den nařízeného ústního jednání bude dále proveden důkaz fotodokumentací přiloženou k Oznámení o
podezření ze spáchání přestupku a předložením listinných dokumentů týkajících se projednávaného přestupku v
rozsahu, v jakém budou tyto dokumenty k přestupku evidovány v den a čas konání ústního jednání.

Pak už jen následuje jen poučení.

Citace
Podle ust. § 59 správního řádu je předvolaný povinen dostavit se včas na určené místo. Nemůže-li tak ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit. Náležitou omluvou se rozumí omluva, která je včasná, má náležitosti podání dle správního řádu (písemná nebo ústní do protokolu anebo v elektronické podobě podepsaná zaručeným elektronickým podpisem) a jsou v ní uvedeny relevantní důvody, pro které se obviněný nemůže na předvolání k nařízenému ústnímu jednání dostavit. Za závažné důvody nelze považovat běžné plnění pracovních povinností.
Pokud předvolaný poruší svoji povinnost a nedostaví se, může mu správní orgán podle ust. § 79 odst. 6 správního řádu uložit povinnost nahradit náklady řízení, které by správnímu orgánu jinak nebyly vznikly.
Podle ust. § 62 odst. 1 písm. a) správního řádu správní orgán může rozhodnutím uložit pořádkovou pokutu až do výše 50 000 Kč tomu, kdo v řízení závažně stěžuje jeho postup tím, že se bez omluvy nedostaví na předvolání ke správnímu orgánu.
Jestliže se předvolaný bez náležité omluvy nebo bez dostatečných důvodů na předvolání nedostaví, může být podle ust. § 60 správního řádu předveden. Předvedení zajišťuje Policie České republiky nebo obecní policie.
Podle ust. § 69 odst. 1 přestupkového zákona se podezřelý z přestupku stává obviněným, jakmile vůči němu správní orgán učiní první úkon v řízení.
Podle ust. § 69 odst. 2 přestupkového zákona dokud není pravomocným rozhodnutím o přestupku vyslovena vina obviněného, hledí se na něj jako na nevinného. V pochybnostech správní orgán rozhodne ve prospěch obviněného.
Obviněný jako účastník řízení si může podle ust. § 33 správního řádu zvolit zmocněnce. Zmocnění k zastoupení se prokazuje plnou mocí (písemnou nebo udělenou ústně do protokolu); v téže věci můžete mít současně pouze jednoho zmocněnce.
Podle ust. § 82 odst. 3 přestupkového zákona mají účastníci řízení právo klást otázky sobě navzájem, svědkům a znalcům. Dotazovaná osoba má právo odmítnout odpovědět a nesmí být tázána za stejných podmínek jako svědek, tzn. nesmí být dotazována na utajované informace chráněné zvláštním zákonem, které je povinna zachovávat v tajnosti, ledaže by této povinnosti byla příslušným orgánem zproštěna a nesmí být dotazována též tehdy, jestliže by svou odpovědí porušila státem uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, byla zproštěna (§ 82 odst. 3 přestupkového zákona).
Obviněný má právo vyjádřit se ke všem skutečnostem, které se mu kladou za vinu a k důkazům o nich, uplatňovat skutečnosti a navrhovat důkazy na svou obhajobu, podávat návrhy a opravné prostředky a podle ust. § 36 odst.3 správního řádu má právo vyjádřit se k podkladům rozhodnutí. Seznámit s podklady rozhodnutí a vyjádřit se k nim se budete moci v den nařízeného ústního jednání po provedení výše uvedených důkazů.
Podle ust. § 80 odst. 2 přestupkového zákona je správní orgán povinen poučit obviněného o právu žádat nařízení ústního jednání. Správní orgán toto ústní jednání nařídil bez požádání obviněného, neboť má za to, že je to nezbytné pro zjištění stavu věci.
Podle ust. § 80 odst. 4 přestupkového zákona lze konat ústní jednání bez přítomnosti obviněného jen tehdy, jestliže byl řádně předvolán a souhlasí s konáním ústního jednání bez vlastní přítomnosti nebo pokud se na předvolání nedostaví bez náležité omluvy nebo bez dostatečného důvodu.

Jako účastník řízení - obviněný/á z přestupku máte v řízení zejména právo:
• navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí; správní orgán může usnesením prohlásit, dokdy mohou účastníci činit své návrhy (§ 36 odst. 1 správního řádu)
• vyjádřit v řízení své stanovisko (§ 36 odst. 2 správního řádu)
• aby správní orgán i bez návrhu zjistil všechny rozhodné skutečnosti svědčící ve Váš prospěch i v neprospěch (§ 50 odst. 3 správního řádu)
• před vydáním rozhodnutí ve věci se vyjádřit k podkladům rozhodnutí (§ 36 odst. 3 správního řádu)
• na vyrozumění, pokud v průběhu řízení správní orgán změní právní kvalifikaci skutku (§ 78 odst. 4 přestupkového zákona)
• nevypovídat; správní orgán Vás nesmí nutit k výpovědi nebo doznání (§ 82 odst. 2 přestupkového zákona)
• nahlížet do spisu (§ 38 odst. 1 správního řádu)
• činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části (§ 38 odst. 4 správního řádu)
• na oznámení rozhodnutí (§ 72 správního řádu) [bude-li řízení o přestupku zastaveno dle ust. § 86 odst. 1 d), e),f), i), j), k), m) a n) přestupkového zákona, tzn. usnesením, které se poznamenává do spisu, budete o zastavení řízení pouze vyrozuměn/a
• pokud prohlásíte, že neovládáte jazyk, jímž se vede jednání, máte právo na tlumočníka zapsaného v seznamu tlumočníků, kterého si obstaráte na své náklady (§16 odst. 3 správního řádu)
• pokud jste občan České republiky příslušející k národnostní menšině, která tradičně a dlouhodobě žije na území České republiky, máte před správním orgánem právo činit podání a jednat v jazyce své národnostní menšiny (§16 odst. 4 správního řádu)

Jako účastník řízení - obviněný/á z přestupku máte v řízení zejména povinnost:
• předložit na výzvu oprávněné úřední osoby průkaz totožnosti (§ 36 odst. 5 správního řádu)
• označit důkazy na podporu svých tvrzení (§ 52 správního řádu).

Podle ust. § 82 odst. 1 přestupkového zákona správní orgán může provést Váš výslech; je-li to nezbytné k uplatnění Vašich práv, správní orgán provede Váš výslech. Máte právo nevypovídat; správní orgán Vás nesmí nutit k výpovědi nebo doznání.

Jak jsem už psal, žádný spis v papírové podobě v době schůzky neměli a nikde jsem nenašel, že to bude poslední možnost pro vyjádření se ke spisu. Žádný záznam ze schůzky bohužel nemám.
Byl to moje první schůzka na úřadu v životě, tak se mi to asi moc nepovedlo. Bohužel ani v záznamu z jednání není zmínka o tom že papírový spis neexistuje. Úřednice tam jen napsala, že jsem auto řídil, jinak se se mnou odmítala bavit a evidentně jí šlo jen o to přiznání. Přišla mi dost otrávená, tím že mám další otázky a tak jsem doufal, že to nechá vyhnít (jako všechny předchozí).

Už jsem poslal žádost o zaslání spisu elektronicky, ale mám na odvolání jen 15 dní, tak to mi spis určitě nestihnou zaslat.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak i když se odvolávám k SO2 píšu na SO1. Je možné poslat blankentní odvolání s tím že ho doplním po seznámení se se spisem? Kdo mě pak bude vyzývat k doplnění SO1 nebo SO2?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7