30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu  (Přečteno 2514 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policista-srazil-zenu-na-kolejich-soud-tezke-ublizeni-na-zdravi.A190430_121839_praha-zpravy_rsr

„Určitě jsem spáchal přestupek, ale dopravní nehodu jsem nezavinil já,“ řekl Suranovský.

Proto ten zmrd určitě nebyl potrestán ani za ten blbej přestupek
« Poslední změna: 30 Dubna 2019, 14:07:47 od t4455 »
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a zabil holku, odešel bez trestu
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2019, 13:47:39 »

"Soudkyně je odkázala na civilní řízení".

V procesním právu se vůbec nevyznám, takže se ptám - tohle bylo trestní řízení, soudkyně orgána osvobodila (protože co je to za vinu, když nepřijde trest) a holka, která má zřejmě trvalé následky, musí znovu zažalovat toho **** v civilním řízení, aby si mohla vymoct alespoň peníze na kompenzaci sníženého společenského uplatnění apod.?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2019, 22:22:12 »

No v zasade trestni a hmotna odpovednost spolu souvisi jen omezene. Kdyz memu autu praskne pneu, auto necekane odboci a vznikne nejaka skoda tak jsem nic neporusil, ale zaplatit skody musim.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2019, 16:25:33 »

Tak ať o to víc vysoudí v civilním řízení, už tady padlo 1,5 mio na dosavadní léčení, teď ještě nějakou ušlou mzdu / zisk, další léčení a nějaké to snížení pracovní schopnost, no doufám, že v tom bude aspoň za trojku.

Jestli mu to osolí civil, tak mi ani nebude vadit, že nedostal pokutu, ta by šla městu, takhle to aspoň dostane ta holka.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2019, 06:10:09 »

Tady konkrétně má poškozená docela dobrou pozici - klíčovou otázku odpovědnosti dotyčného, totiž protiprávnost a zavinění, trestní soud pozitivně vyřešil (pokud tedy rozsudek nabyde PM, v článku je, že i obžalovaný si ponechal lhůtu). S příčinnou souvislostí nebude problém, alespoň u těch bezprostředních nároků (ušlá mzda, náklady léčení, bolestné a další nemajetkové újmy ...) a řízení bude fakticky jen o stanovení výše náhrady. Proč trestní soud zamáznul adhezní řízení zcela nelze spekulovat bez znalosti odůvodnění, minimálně nárok pojišťovny pravděpodobně byl řádně doložen a tak těžko říct, proč jej nešlo přiznat, alespoň částečně.

Nicméně i kdyby si trestní soud neusnadňoval práci a přiznal maximum toho, co bylo poškozenými doloženo a bylo k tomu provedeno dokazování, stejně by minimálně klíčová část nároku - náhrada za ztížené společenské uplatnění (jsou-li následky trvalé), do civilu zůstala. Pro poškozenou to je mrzuté jen trochu, mohla mít něco už teď, ale další soud by stejně musela podstoupit.

Z hlediska vlivu trestu na solventnost příslušníka to též poškozenou nemusí trápit, klidně ho mohli zavřít nebo vyhodit, pro fízlauto i jeho řidiče poskytuje analogii POV stát, tedy dokud ČR nezbankrotuje, přiznaných nároků se poškozená domůže.
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2019, 12:09:18 »

Jestli mu to osolí civil, tak mi ani nebude vadit, že nedostal pokutu, ta by šla městu, takhle to aspoň dostane ta holka.

Tak jemu to bude taky fuk, protože toto cálne pojistovna... Hlavně že se vyzul z trestní odpovědnosti.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Fízl jel neoprávněně po kolejích a sejmul holku, odešel bez trestu
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2019, 22:58:45 »

což je smůla, protože s flastrem v rejstříku by "u nich" nemohl ani běhat s hadrem po chodbách
ale věřím, že nějaký spřízněný úřad by rád přehlédl a udělal z něj třeba vedoucí DSA....
IP zaznamenána