30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo  (Přečteno 12264 krát)

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Zdar


mám dotaz-do pátku mám čas na odpověď

Nedávno mi přišla výzva k úhradě 600 za rychlost z pražského automatického měření. Dle informací zde ve fóru jsem to ignoroval, nicméně teď to má pokračování (a to překvapivě rychle, necelý měsíc od výzvy k úhradě). Jinak přestupek je ze srpna

Přišla mi výzva (od magistrátu) provozovateli k určení totožnosti řidiče, který spáchal přestupek (pirátských 62 v obci). Řidič-já, vozidlo-soukromé (mé vlastní)

Magistrát tuto výzvu sesmolil na základě oznámení měšťáků z automatického měření

Jak teď správně postupovat? Odepřít výpověď dle §37 Listiny práv a svobod? Nebo dle §60 zák.200/1990? Nebo jiný postup?

Co všechno může následovat?


lc81
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2014, 18:55:56 »

Žádné osvědčené rady, doporučení,...?
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2014, 20:24:18 »

Žádné osvědčené rady, doporučení,...?

Je to zde řešeno již tolikrát, že zřejmě nikdo nenašel čas na kopírování už napsaného (http://30kmh.cz/index.php?board=25.0). V tomto stádiu bych pro nejrychlejší ukončení věci doporučoval nahlásit mrtvolu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2014, 11:34:01 »

díky. to jsem samozřejmě četl ve fóru několikrát a znám, nicméně nebyl jsem si jistý, zda není něco vhodnějšího


lc81
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2014, 11:37:36 »

Jinak mrtvoly k výběru jsou třeba tady: http://umrtnioznameni.ic.cz/
Je to třeba samozřejmě zkombinovat s živnostenckým nebo obchodním rejsříkem.
« Poslední změna: 31 Října 2014, 11:40:02 od plikous »
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2014, 00:12:57 »

Jinak mrtvoly k výběru jsou třeba tady: http://umrtnioznameni.ic.cz/
Je to třeba samozřejmě zkombinovat s živnostenckým nebo obchodním rejsříkem.

- co se stane, když baba na úřadě to nebude s databází umět, a když to řeknu blbě, bude vyhledávat jen mezi živými, nic nenajde, a řekne, že si vymýšlí, že taková osoba neexistuje?

- co se stane, pokud si zásilku vyzvednou pozůstalí, nebo je dokonce začne úřad obesílat, a ani vypoví, že je to celé nesmysl? (bylo zdokumentováno, že se takto ohavně úřad chová)

- nebo například prokáží, že byl dlouhodobě hospitalizován?

- tomu mrtvému (jehož dopis si pravděpodobně vyzvednou pozůstalí), zašlou tu samou výzvu, kde bude jméno provozovatele, typ a spz vozu? nesmrdí to nějakým křivým obviněním, křivou výpovědí, (kromě obrovské ostudy až se toho chytne blesk) ?

- co když se osoba mrtvá nebude vůbec podobat osobě vyfocené?

- je lepší aby osoba mrtvá měla trvalý pobyt poblíž místa vyfocení nebo daleko od místa vyfocení (a příslušného úřadu). přikláním se k druhé. ve chvíli kdy úředník zjistí smutnou skutečnost, nemusí ho to ještě odradit od obtěžování pozůstalých, ale pokud zároveň budou 400km daleko? to samé platí pro pozůstalé, pokud by chtěli na úřadě vyzvídat
« Poslední změna: 19 Listopadu 2014, 00:52:26 od nicolbolas »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2014, 05:10:08 »

na všechno je jednoduchá odpověď: vážená správní orgáne, člověk, které mu jsem auto půjčil mi ukázal občanku a řidičák, já si údaje opsal, protože to po mne stát chce, poučil jsem řidiče o nutnosti dodržovat předpisy a tím moje povinnost skončily.

Až stát zajistí, aby se nedala vyrobit falešná občanka nebo řidičák (chci to vidět :-) ), nemám možnost posoudit a nemám ani důvod zjišťovat, jestli mne někdo nepodfouknul. Je mi líto, že se mnou máte starosti, ale tak věci leží na stole. Máte-li s tím problém, dejte trestní oznámení na neznámého pachatele, já trvám na tom, že jsem auto půjčil člověku s těmito údaji. Víc pro Vás nemohu udělat, bohužel.

IP zaznamenána
Concorde

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2014, 08:55:19 »

ale co když údaje z občanky nebo řidičáku nemám?

číslo OP a ŘP se nikde zjistit nedá, co když po mě úřad bude chtít nějakou smlouvu o půjčení auta, číslo OP a ŘP?

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2014, 09:12:18 »

ale co když údaje z občanky nebo řidičáku nemám?

číslo OP a ŘP se nikde zjistit nedá, co když po mě úřad bude chtít nějakou smlouvu o půjčení auta, číslo OP a ŘP?

Takové údaje mít nemusíme, není to naše povinnost. Jediná povinnost je znát údaje osoby, které jsem svěřil vozidlo.

Smlouvu o půjčení auta nikdo chtít nebude, kromě toho smlouva může být i ústní. Jinak v případě potřeby určitě není problém takovou smlouvu vytvořit, pokud jsme vozidlo půjčili přespolnímu. Zejména pokud chceme prokazovat, že jsme vynaložili veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, abychom porušení právní právní povinnosti zabránili.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Magistrát Praha-výzva k podání vysvětlení-určení řidiče-2.kolo
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2014, 09:23:03 »

moc to komplikujete - úředník se musí pohybovat v rámci mantinelů zákona. A zákon přesně říká (většinou) co může požadovat. Ani smlouva, ani čísla dokladů a pod. tam skutečně nejsou, takže je s tím můžete poslat....
IP zaznamenána