30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze  (Přečteno 10651 krát)

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Zdravím a prosím o pomoc.
Je to cca rok co byl s tehdy ještě mým autem spáchán přestupek - překročení rychlosti.
Na bydlišti jsme se moc nezdržoval,takže jsem pak ve schránce objevil sprdel, nicméně to jsem neřešil neb již drahně let mám datovou schránku do které jsou snad úřady povinny doručovat.
Pak asi dorazilo ještě něco,do datovky pořád nic.
Přestěhoval jsem se, na podzim došel jen obyč dopis od Celního úřad pro Pardubický kraj že jim dlužím.
A teď:
1. 24.4. mi došlo do datovky rozhodnutí od Finačního úřadu že mi nevrátí přeplatek na dani (428Kč) a pošlou ho tomu celnímu úřadu
2. dnes 26.4. mi došla zpráva z Airbank že mi blokly účet:
Dobrý den, pane xxxxxxx,
mrzí nás, že Vám přinášíme špatné zprávy, ale 26.04.2019 jsme dostali rozhodnutí o provedení exekuce s jednacím číslem 4xxxx-3/2019-590000-42. Autorem rozhodnutí je Celní úřad pro Pardubický kraj, telefonní číslo 606094338


ad 1 - dá se bránít? píšou tam že: Odvolání je nepřípustné, směřuje-li jenom proti odůvodnění
rozhodnutí.

ad 2 - a co s tímhle? myslel sjem že ppřed exekucí mi má dojít nějaká zpráva - nedošlo nid do datovky ani na bydliště

předem díky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2019, 10:57:27 »

Tak oni mají pocit, že mají vše doručeno. Kontaktujte celníky, zajistěte si spisy .
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2019, 11:06:47 »

a teda platí ještě že když mám datovku tak písemné doručení je neplatné?
nemělo mi přijít něco k té exekuci abych s emohl bránít (nedošlo nic do datovky ani papírově)
z toho co jsme tu kdysi přečetl jsem měl za to že do datovky je doručovat povinnost a v případě že to dotáhnou x exekuci se pak bránit že do datovky nic nedorozilo?
jaký by tedy teď byl postup či na koho se obrátit?
děkuji
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2019, 11:10:38 »

Tak oni mají pocit, že mají vše doručeno. Kontaktujte celníky, zajistěte si spisy .
A až ze spisu zjistíte, že vám nedoručovali dle zákona, můžete žádat o návrat do stavu před tím vadným doručováním - pokud to tedy už není po prekluzi. A na závěr bych jim vyčíslil škody včetně nemajetkové újmy z nesprávného úředního postupu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2019, 11:26:00 »

o návrat žádat nemusí. Z datovky může napsat dotaz celníkům o co jde protože v datové schránce nic nemá. Tím by se měl dozvědět z jakého úřadu exekuce přišla. Těm pak napíše ať si zkontrolují spis se zaměřením na správné doručení.
Už se to tady párkrát řešilo.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2019, 11:28:51 »

o návrat žádat nemusí. Z datovky může napsat dotaz celníkům o co jde protože v datové schránce nic nemá. Tím by se měl dozvědět z jakého úřadu exekuce přišla. Těm pak napíše ať si zkontrolují spis se zaměřením na správné doručení.
Už se to tady párkrát řešilo.
dik,tohle vypada rozumne:)

Co ten bod jedna a nevraceni preplatku an dani, da se to resit nebo az posleze zalovat ten celni urad? (jako je to necelych 5 stovek,na druhou stranu je to zhruba vyse co po me chteli v te prvni vyzvve co jsem nasel ve schrance)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2019, 11:32:36 »

no následně až se vyřeší o jakou šlo exekuci tak musí vrátit všechno co sebrali a navíc můžete požadovat omluvný dopis bance aby k exekuci nepřihlíželi při hodnocení klienta protože šlo o exekuci nařízenou omylem.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2019, 13:26:03 »

V původní zprávě je uvedena věta "pak asi dorazilo ještě něco, do datovky pořád nic". Tedy všichni předpokládají, že jste nějaké rozhodnutí nepřevzal či se s ním jinak neseznámil.
Jinak AirBank má jednu velkou výhodu - tou je sekce zprávy, kam můžete cokoliv poslat a někdo to skutečně přečte a reaguje. Takže můžete klidně napsat vysvětlení a navěsit konečné rozhodnutí o zrušení exekuce, až k němu dojde a přidat nějaké hodnocení práce Celního úřadu.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2019, 16:31:42 »

ja se pak prestehoval ale novi vlastnici rikali ze neco doslo,nicmene jsem to nevidel..mam datovku hernajs:)
edit:
cvili ttvalo nez jsme zmenil trvale bydlsite,proto to asi doslo na starou adresu
« Poslední změna: 26 Dubna 2019, 16:35:59 od Wolferine »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2019, 16:39:54 »

Podstatné jsou asi 2 věci.

1) Nic jste osobně nepřevzal od pošty?

2) Ta DS je pro fyzickou osobu nepodnikající?
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2019, 17:12:08 »

osobne jsem neprevzal nic, bylo jen vhozeno do schranky
s datovokou si ted nejsme jisty, jsme i osvc na vedlejsi cinnost
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #11 kdy: 26 Dubna 2019, 18:07:03 »

Pokud je DS pro osvc, tak do ní nemají povinnost doručovat, když nejde o věc spojenou s podnikáním.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2019, 18:18:18 »

ha
zkusim overit jak to mam ale to pak znamena ze musim mit dve datovky(osvc a fo) kdyz chcu komunikovat jen elektronicky?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #13 kdy: 26 Dubna 2019, 18:44:02 »

Pokud chcete přijímat i jako fyzická osoba a mít jistotu, že buď pošlou tam, nebo nesplní zákon, tak ano. Odesílat soukromé zprávy jde i přes DS pro osvč.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #14 kdy: 26 Dubna 2019, 18:48:31 »

Také záleží, jestli měl to auto na ičo, pokud jo, měli mu doručovat do DS OSVČ.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.