30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sankce za porušení zákona o provozu  (Přečteno 2396 krát)

tortoiseturtle

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Sankce za porušení zákona o provozu
« kdy: 25 Dubna 2019, 15:43:32 »

Mám dotaz na zdejší experty. Sousedovic rodina neustále parkuje tak, že v jízdním pruhu nezůstane tři metry široký prostor, jak vyžaduje zákon o silničním provozu. Je to tam úzké, špatně se kolem nich jezdí, nicméně pokusy o domluvu nepomohly. MP to okomentuje, že se s tím nedá nic dělat, protože to by pak museli pokutovat skoro každého. To skutečně MP nemá povinnost to řešit a stačí jen pokrčit rameny? Prý mají pokyny nic nedělat, pokud zaparkované auto okolí neohrožuje. Varianty typu "kombinačky na ventily" či "montážní pěna do výfuku" prosím neradit, tudy fakt ne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Sankce za porušení zákona o provozu
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2019, 15:50:12 »

Asi jste si spletl fórum.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Sankce za porušení zákona o provozu
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2019, 15:50:34 »

Je to tam úzké, špatně se kolem nich jezdí,
Popisujete stav 90% všech městských sídlišť či lokalit s bytovou zástavbou. Navíc to vypadá že jste přes popsané těžkosti projel. Tohle není web pro výuku bonzáctví  v těchto naprosto běžných případech.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Sankce za porušení zákona o provozu
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2019, 15:54:11 »

Mám dotaz na zdejší experty. Sousedovic rodina neustále parkuje..

A kde parkujete Vy ? Používáte vozidlo každodenně, nebo jen o weekendu ?
IP zaznamenána

tortoiseturtle

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Sankce za porušení zákona o provozu
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2019, 15:57:36 »

Fajn, díky moc za reakce. Co mám zkušenost s 90% sídlišti, tak tam se dá projet normálně bez toho, aby řidič musel sklápět zrcátka a odřít si disky o obrubník. Ale fajn, zbytečně parkovat na hovado (protože místa o kus dál je dost, akorát by člověk musel ujít o 50m víc) se zde bere jako hrozně cool, taky dobré vědět.

pk202: já parkuju na parkovišti. Občas však naší (slepou) ulicí projet potřebuju. Vozidlo používám průběžně, ne každý den, ale ani ne jen o víkendu. Asi tuším, kam míříte, ale tohle není o tom, že by nebylo kde to auto nechat, tohle je o tom, že parkovat "na hovado" je samozřejmě nejpohodlnější. Že je to bezohledné a ostatním to reálně komplikuje život je ten nejmenší detail.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sankce za porušení zákona o provozu
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2019, 16:50:52 »

Jednoduchý test průjezdnosti jsou popeláři. Pokud se vám na místě plných popelnic objevují prázdné, pak tam je místa dost a je to v rukách. Taky mám na sídlišti občas pocit, že se nevejdu, ale nakonec to vždycky šlo a druhý den už zase auta stále jinak.
IP zaznamenána