30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Znečišťování životního prostředí - správní delikt  (Přečteno 7433 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

Zdravim,

Mam takovej problem a potrebuju poradit :). Prislo mi tohle a ja premyslim co s tím. Mohu tam normálně přijít a říct, že odmítám podat vysvětlení kvůli tomu, že by mi hrozilo stíhání pro správní delikt? (viz.předposlední odstavec).

Jinak je to celý blbost, jeden uraženej idiot jenom kope kolem sebe. Nejradši bych tam nešel vůbec, ale to předpokládám už je poždě na "omluvenku" že? 5dní?



]Děkuji všem za odpověď
« Poslední změna: 25 Dubna 2019, 18:11:55 od skythelimit »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2019, 10:03:47 »

Já bych to úplně normálně ignoroval. Pokud by chtěli vymýšlet pořádkovou pokutu, pak se lze bránit, že úmysl nevypovídat je samozřejmě závažným důvodem k nedostavení se.

A případně nechť SO prokáže, že skutečně nelze rozhodné skutečnosti zjistit jiným způsobem.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2019, 10:06:03 »

Nemusíte ani nikam chodit, stačí podatelna/doporučený dopis/datovka

Vážený orgáne

v souladu s čl.37 LZPS nebudu podávat vysvětlení.

S pozdravem váš občan.

http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2019, 10:38:44 »

Novaku a kdyz to dneska max zejtra poslu - bude to ok? Ja si neco malo cetl o tom a koukal jsem, ze snad neni presne urceny “vcas”? A jeste jedna vec, to auto nema stk...kdyz je budu ignorovat myslite, ze to muzou nejak resit - predat to na dopravni treba? Protoze predpokladam, ze pokud me blbecek nahlasil podle spzky a oni si zjistili majitele auta, tak to tam i videj ne? Ze ji nemam

Diky)
« Poslední změna: 25 Dubna 2019, 10:41:25 od skythelimit »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2019, 11:00:51 »

Novaku a kdyz to dneska max zejtra poslu - bude to ok? Ja si neco malo cetl o tom a koukal jsem, ze snad neni presne urceny “vcas”? A jeste jedna vec, to auto nema stk...kdyz je budu ignorovat myslite, ze to muzou nejak resit - predat to na dopravni treba? Protoze predpokladam, ze pokud me blbecek nahlasil podle spzky a oni si zjistili majitele auta, tak to tam i videj ne? Ze ji nemam

Diky)
Odkdy mají pneumatiky stk? Řeší tam odložení pneumatik kamsi a nějak vydedukovali, že patří k vozidlu jehož jste provozovatelem. Nikdo neřeší to auto.
Pokud jim chcete psát, pak tak, aby to bylo před tím jednáním - logicky. Jinak je to pak postup dle Číkuse (který je také správný a je na to i judikát, jen hrozí, že to orgán neví a budete se třeba handrkovat o pořádkovou pokutu - sice asi vítězně, ale kdovíkdy). Nic nepřišlo, podezřelý nepřišel = sere na nás a buď to budeme brát jako odmítnutí podání vysvětlení nebo se nás to dotkne a zkusíme to s pokutou.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2019, 12:08:40 »

Můžete třeba zkusit odpovědět: "vážený orgáne, ihned po přečtení vašeho pitomého dopisu jsem se jel podívat na vozidlo, jehož jsem provozovatelem a s ulehčením jsem zjistil, že má všechny pneumatiky řádně osazené a nahuštěné. To je cca vše, co jsem ochoten v předmětné věci sdělit".
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2019, 12:15:52 »

... a jejich dezén splňuje zákonem stanovenou hloubku.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2019, 12:33:17 »

Jinak to torzo městského znaku v záhlaví dopisu lze použít velmi snadno k dohledání města pod "tou divnou věží" a nesmazané parcelní číslo i identifikuje garáže.
Jak mohlo vaše vozidlo padnout do oka Sauronova? To tam stojíte?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2019, 13:35:34 »

No to mě zajímá, protože nedaleko od mého bydliště  u popelnic ležela taktéž sada zímních pneu a stará mikrovlnka. V úterý to technické služby odvezly.
  Teď by mě zajímalo, koho by obesílali, když na přilehlém parkovišti parkuje cca 30 aut. Zřejmě by hledali provozovatele vozidla, které má zapsaný v TP stejný rozměr pneu ?  Jiný klíč mě nenapadá. Tady by se možná nějaká ovečka nechala ostříhat.
Ale jak s tou mikrovlnkou? Jak to tady kreativně naohýbat?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2019, 14:54:18 »

No to mě zajímá, protože nedaleko od mého bydliště  u popelnic ležela taktéž sada zímních pneu a stará mikrovlnka. V úterý to technické služby odvezly.
  Teď by mě zajímalo, koho by obesílali, když na přilehlém parkovišti parkuje cca 30 aut. Zřejmě by hledali provozovatele vozidla, které má zapsaný v TP stejný rozměr pneu ?  Jiný klíč mě nenapadá. Tady by se možná nějaká ovečka nechala ostříhat.
Ale jak s tou mikrovlnkou? Jak to tady kreativně naohýbat?
Mikrovlnka má na sobě určitě nějaký sériový číslo, a půjde to spárovat s účtenkou v EET. A jestli to na sobě číslo nemá, tak by teda sakra mělo mít, protože už jsem viděl ve škarpě letos aspoň tři mikrovlnky. Mikrovlnky bych zakázal nebo pokutoval výrobce a připravil legislativu, aby od ledna mikrovlnka měla VIN kod.
Nebo by za odložené věci objektivně odpovídal majitel nejbližší soukromé nemovitosti, který mohl a měl zakročit. Nebo dát do nákupky povinně nějaký recyklační poplatek.... oh wait, ten už tam je.
« Poslední změna: 25 Dubna 2019, 14:57:21 od Jan Novák »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2019, 14:56:18 »

hlavně by měl být registr mikrovlnek a každá by měla svého provozovatele.  8)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #11 kdy: 25 Dubna 2019, 15:07:45 »

A jak k tomu přijdou pračky a kalkulačky?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #12 kdy: 25 Dubna 2019, 15:54:31 »

A jak k tomu přijdou pračky a kalkulačky?
Pravda - chce to nějaké celoevropské řešení. Nad brčkama a uchošťourama už jsme zvítězili, tak je na čase vrhnout ty uvolněné mozkové kapacity do další bitvy.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #13 kdy: 25 Dubna 2019, 17:46:36 »

Dekuji za upozorneni, smazano, upravim a nahraju znova. Jinak stim stk to resim kvuli tomu aby to nejak nezjistili v registru a neposlali mi pokutu jako provozovateli auta bez stk:D A jinak asi tomu nebudete verit, ale bylo to na udani jednoho ukrivdenyho sprejera :-) Proto se radsi ptam na tu technickou, protoze opravdu to neni nahoda - vim o co jde. Nejvtipnejsi na tom je, ze si to vymyslel - ja tam zadny 3 gumy nedaval nikam, takze nemam ani strach ze mi neco dokazou, protoze nemaj co :D A uz vubec neresim to, ze to nekdo s ING. titulem musel napsat  a poslat mi to...to je docela síla, ze urednici musej resit takovyhle prominte p*coviny

Dam na Vas, kaslu na ne nejdu tam ani nic neposlu a tu technickou snad resit nebudou (uz si ji stejne ale musim udelat:D)
« Poslední změna: 25 Dubna 2019, 18:15:15 od skythelimit »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Znečišťování životního prostředí - správní delikt
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2019, 22:46:57 »

podle mě je škoda je nezatížit odpovědí
budou se s tím muset nějak vypořádat, rozhodnout atak.
takhle jim necháváte prostor na "tabulkový" postup a to je nijak neomezí v buzeraci ostatních
čili, podávají li vidle, je třeba je šikovně otočit
a v tu chvíli nemohou bodat jinam
IP zaznamenána