30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počítání lhůt - víkend  (Přečteno 4416 krát)

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Počítání lhůt - víkend
« kdy: 13 Dubna 2019, 19:50:54 »

Zdravím, pátral jsem jak je to s počítáním lhůt u odvolaní.

Podal jsem blanketní odvoláni. Od SO mi prislo ze mam dopnit důvod do 5ti dnů. Páty den je Sobota. Mám to odeslat dnes nebo az v pondělí??

Odeslání probíhá přes datovku.

Dík za info
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2019, 19:52:44 »

Pondělí.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2019, 20:22:13 »

Děkuji, mel jsem za to ze jsem nekde cetl rozsudek ze pres D.S. se vikend a svatkynezapocitavaji.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2019, 20:28:13 »

IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2019, 20:37:09 »

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2019, 20:49:53 »

Děkuji, mel jsem za to ze jsem nekde cetl rozsudek ze pres D.S. se vikend a svatkynezapocitavaji.

To nebylo pro odesílání z DS, ale doručení fikcí do DS.. a jestli mám správné informace tak i tam teď asi vyhrává počítání lhůty stejně jako u pošty.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2019, 07:53:20 »

Mám za to, že je to tam právě o konci lhůty a tedy do kdy odeslat z DS a platí, že pozemní pošta a DS jsou v tomto nastejno. Ono taky nemůže SO vědět, jak to bude chtít ovčan poslat, pokud mu ze zákona přístup k DS nenařizuje používat pouze DS, nemluvě o třeba peoblému s netem a podobně, poslat můžu pozemně a to ve volné dny jde málo kde.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2019, 09:17:21 »

A navíc je blbost zdůvodnění že pošta má pracovní dobu a do DS můžete pořád.. otevírací doba pošt se neřídí tím zákonem a je různá..

Když by to bylo podle otevírací doby pošty tak třebas hlavní pošta má otevřeno pořád a tak by pro obyvatele Prahy 1 měl platit i pro poštu režim DS??
Hodně pošt má otevřeno i v sobotu.. ale v některých vesnicích nemá pošta otevřeno ani všechny všední dny..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2019, 09:41:23 »

Vždyť já se nepřu, pokud je to reakce na můj příspěvek. Nepsal jsem to ve smyslu, kdy má pošta otevřeno a tím se to řídí (viz poslední věta), ale že způsob odeslání poštou vs DS neovlivňuje, kdy nejpozději odeslat.

Podstatné pro tazatele je, že pokud připadá poslední den, kdy má být odesláno (resp. osobně doručeno) na víkend, nebo svátek, tak bez ohledu na to, jestli mu bylo doručeno do DS, nebo poštou a je jedno, jestli převzetím, nebo fikcí, a bez ohledu na to, jestli bude reagovat poštou, nebo DS, tento den se posuvá na první pracovní den (ne pošty).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůt - víkend
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2019, 22:14:52 »

Ve správním řízení bych pořád z opatrnosti počítal s koncem lhůty pro fikci doručení do DS i o víkendu - pokud tedy není cílem právě na tom zkomplikovat řízení. Jde o to, zda předmětná lhůta v § 17(4) ElÚkon je a) lhůtou procesní, tj. aplikují se na ni obvyklá pravidla pro počítání času, nebo zda b) jde o zvláštní lhůtu řídící se jen ElÚkon. Hájitelné jsou oba názory a praxe je rozštěpená, původně např. MV ČR zaujalo výklad b) v závěru č. 93
ze zasedání poradního sboru ministra vnitra ke správnímu řádu ze dne 11. 6. 2010, k podobným závěrům dokonvergovaly i správní soudy včetně NSS, ale jsou k nalezení i správní rozsudky zastávající názor a). Roztříštěná byla praxe i civilních a trestních soudů, což je ale zřejmě definitivně rozseknuto stanoviskem Plsn 1/2015, které se přiklonilo k řešení a). Jestli NSS bude trvat na b) a bude se případně čekat, zda ta otázka v rámci nějakého případu dojede k ÚS, nebo se přizpůsobí, těžko říct. Osobně bych odhadoval, že se spíš prosadí názor NS, pokud tedy ještě předtím nějak nezasáhne zákonodárce a celý problém se nestane obsolentním. Do té doby, pokud na tom věc nestojí a nepadá, tak bych preventivně postupoval tak, aby mé kroky byly souladné s oběma výklady.
« Poslední změna: 14 Dubna 2019, 22:17:55 od hh »
IP zaznamenána