30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo  (Přečteno 10202 krát)

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #15 kdy: 12 Dubna 2019, 23:41:47 »

Jo, a pak spadly prodeje na čtvrtinu a rusák přešel nakupovat jinam, co? Tak hlavně že mají kodex  ::)

ani ne, rusaci se prestehovali s baliky do pobalti a naucili se kupovat "danske" ucty, takze nas unie uchranila ... :)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #16 kdy: 13 Dubna 2019, 08:29:22 »

Uvědomil jsem si, že mám doma paní, co se motá v bance okolo platebních systémů.
To že je platba kartou schválená, znamená jen to, že klient peníze na účtu má a od té chvíle je částka na účtu zablokovaná. Nějakou dobu trvá, než peníze přijdou na účet obchodníka. Pravda v EU to je docela rychlé. Může se stát, že v této době přijdou požadavky s větší prioritou, například exekuce, a platba neodejde. Není to moc pravděpodobné, ale být na místě obchodníka...

Exchange.cz se prsí, že umí SEPA platby vypořádat v řádu minut:
https://www.exchange.cz/sepa

Případně by mohla rychlou platbu v EUR umět nějaká dcera německé banky. Raifka? Deutsche bank má u nás pobočku.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #17 kdy: 13 Dubna 2019, 08:58:07 »

nikolli. Jakmile je jednou platba blokována ve prospěch obchodníka tak žádná příchozí exekuce toto neomezuje.
Pokud nastane problém, dopadá to na klienta jako nepovolený debet, obchodníka se to netýká.

Jediná možnost storna je reklamace ze strany klienta nebo podezřelá transakce. V takovém případě je ale klient informován.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #18 kdy: 13 Dubna 2019, 10:56:03 »

Já myslím, že EU zakázala účtovat zákazníkovi poplatek nebo přirážku za platbu kartou.

Ale asi by se mi taky nechtělo když prodám auto za 300 tisíc tak platit 7500 bance.
Sice nemůžete zákazníkovi dát přirážku za platbu kartou.. a tak se to aspoň tady dělá tak že obchodník dává slevu za platbu v hotovosti.


Jo, a pak spadly prodeje na čtvrtinu a rusák přešel nakupovat jinam, co? Tak hlavně že mají kodex  ::)

ani ne, rusaci se prestehovali s baliky do pobalti a naucili se kupovat "danske" ucty, takze nas unie uchranila ... :)

To znamená.. ani ne, ale ano (rusák ani nešel nakupovat jinam, ale šel nakupovat jinam)  ;D ;D

nikolli. Jakmile je jednou platba blokována ve prospěch obchodníka tak žádná příchozí exekuce toto neomezuje.

Já si taky myslím.. u běžné karty když se až po schválení platby zjistí že není dost peněz na všechny platby tak platba stejně proběhne a klient má nepovolený debet.
..ale nevím jak to je u nabíjecích karet a tak kde přečerpání není od koho vymáhat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #19 kdy: 13 Dubna 2019, 11:39:26 »

u nabíjecích karet a kreditek něco jako exkuce nerozí. Platby se schvalují FIFO, nikoli paralelně, takže ani vícenásobná souběžná validace nehrozí.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #20 kdy: 16 Dubna 2019, 20:41:45 »

Je to jak píšou opas a 2M. Pokud je platba schválená, pak proběhne a případný nedostatek peněz je problém klienta.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #21 kdy: 16 Dubna 2019, 23:09:55 »

Ješte poznámka, pokud to chcete na firmu a bez nemeckého DPH tak se jich dopředu zeptejte jestli vám to bez ní prodají, protože němci údajně přitvrdili a musíte to zaplatit s DHP a ta vám bude vrácena až po prokázaném vyvezení auta(ja se to dokládá nevím).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #22 kdy: 17 Dubna 2019, 00:03:57 »

tento postup - s vratkou DPH - je od 2005 nelegální
čili musíte je přesvědčit, aby prodali bez
proto po mě chtěl to potvrzení z FU, že jsem opravdu plátcem
a proto jsem první auto nekoupil v Lipsku, kde to nechtěl pochopit, ale ve starých spolkových zemích, kde to nakonec pochopil  8)
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #23 kdy: 17 Dubna 2019, 00:08:15 »

Mike: je to teď novinka tak měsíc že to, prý boj proti podvodníkům s DPH. Zjistím víc, zeptám se znamýho co tam dneska jel pro auto a napíšu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #24 kdy: 17 Dubna 2019, 21:38:56 »

nevím jak v reichu, ale u nás je daňový doklad vystavený s DPH nenárokový, jestliže měl být vystaven doklad s přenesenou
od účetní vím, že např. velké spedice dokáží nárokovat DPH z PHM i mimo svou daňovou příslušnost, ale byl jsem ujištěn, že kvůli 4paragonům ročně, to nemá cenu řešit
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Platba Auta v hotovosti na českou firmu - Německo
« Odpověď #25 kdy: 20 Dubna 2019, 21:27:11 »

Existuje jedna taková velká společnost, kde se člověk registruje, nakupuje po Evropě PHM na ně a oni mu pak vrací berni rovnou (mínus nějakou malou provizi) s tím, že to zařídí a pak si ji inkasují pravidelně podle země (třeba v Reichu se takto vyplácí asi dvakrát ročně).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky