30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Měření alkoholu  (Přečteno 29414 krát)

jezevec2

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Měření alkoholu
« kdy: 07 Dubna 2019, 13:31:33 »

dobrý den,při dechovém měření jsem nadýchal 0,45 % po 5min 0,38 po dalších 5min 0,36 a vezli mně na krev.výsledky ještě nevím.tady jsem vyčetl že pokud při dechovém měření je rozdíl víc jak 10% je měření neprůkazné.můžete mi to objasnit? děkuji
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2019, 13:44:27 »

dobrý den,při dechovém měření jsem nadýchal 0,45 % po 5min 0,38 po dalších 5min 0,36 a vezli mně na krev.výsledky ještě nevím.tady jsem vyčetl že pokud při dechovém měření je rozdíl víc jak 10% je měření neprůkazné.můžete mi to objasnit? děkuji

Pokud máte rozbor krve, pak platí ten a je fuk, co kdo nameril na ulici.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2019, 20:26:57 »

pokud při dechovém měření je rozdíl víc jak 10% je měření neprůkazné.můžete mi to objasnit? děkuji

Ano a proto dělali 3 dechové zkoušky.. mezi 1. a 2. je moc velký rozdíl, ale mezi 2. a 3. už je v pořádku.

Ale jak píše Jan Novák.. když byla krev tak záleží jen na výsledku krve.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2019, 20:33:48 »

http://road-fens.cz/pracovni-postup-pro-mereni-detektory-alkoholu-v-dechu/

Můj nazor, který snad někdo potvrdí či vyvrátí, maximální chyba měření dle tab. 1 je 5%, takže když 1. měření má chybu na jednu stranu a 2. na druhou, je to 10%.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2019, 21:09:00 »

Myslím, že pletete chybu měření přístroje z tabulky 1, kterou udává výrobce (z naměřené hodnoty se pote odečítá těch známých 0.04 promile) a odchylku dvou měření, která nesmí překročit 10 % a bude se vzájemně vztahovat vždy ke dvoum provedeným měřením.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2019, 21:32:35 »

Zajímá mě zda vám zebraly řidičak  ???
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2019, 21:54:56 »

Myslím, že pletete chybu měření přístroje z tabulky 1, kterou udává výrobce (z naměřené hodnoty se pote odečítá těch známých 0.04 promile) a odchylku dvou měření, která nesmí překročit 10 % a bude se vzájemně vztahovat vždy ke dvoum provedeným měřením.

Muze byt. Jak to chapu. snazi se timto metrologove omezit vliv "zbytoveho alkoholu v ustni dutine (a pokracujici resorpci alkoholu)", odkazuji odstavec 6 te metodiky.
T.j. kdyby se tyto vlivy projevily, bude rozsah hodnot vetsi bez maximalni mozny rozdil 2 mereni (2x chyba 5% v rozsahu, co nas zajima).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2019, 22:00:39 »

To posledni mereni je platne(hodnota by mela byt art. prumer 0.36+0.38), pak zalezi co Vam najdou na krvi a zalezi na casech mezi jednotlivymi odbery - min. 5x60s.

Je mozne udelat aproximaci znaleckym posudkem na zaklade casu a namerenych hodnot z krve, zda odpovidaji dechu.
Mozna obrana je nepresnost pristroje http://www.zikmund.org/alkohol/stanoveni.htm vs odbery krve, ale to je bez znalce k nicemu a znacne nejista cesta.

Pokud budete mit na krvi 0-0,20 po odectu 0,04, nemusi to nutne znamenat nevinnu - zalezi na casu a jak blizko to bude hranicni hodnote(0,24).
http://www.zikmund.org/alkohol/vypocty.htm
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jezevec2

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #8 kdy: 08 Dubna 2019, 17:27:18 »

takže když budu mít hodnotu v krvi pod 0,24 ještě to neznamená nevinu? pochopil jsem to správně? po měření 0,36 jsem se cca po půl hodině podrobil odběru krve.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #9 kdy: 08 Dubna 2019, 17:30:11 »

pro krev plati pouze 0,2. 0,04 je chyba mereni draegeru.
IP zaznamenána

jezevec2

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #10 kdy: 08 Dubna 2019, 17:37:21 »

takže v krvi pod 0,2 je nevina nebo se ještě dělá nějaký dopočet? a obecně u zbytkového alkoholu je v krvi více nebo méně než v dechu? děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #11 kdy: 08 Dubna 2019, 17:40:44 »

pokud se nepřiznáte, tak <=0.2 je možná fyziologická hladina, tedy nic neprokazuje.
IP zaznamenána

jezevec2

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #12 kdy: 08 Dubna 2019, 18:07:04 »

v krvi bývá mín nebo víc? dík
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #13 kdy: 08 Dubna 2019, 19:15:43 »

Nemá cenu hádat.. počkejte kolik to vyjde.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Měření alkoholu
« Odpověď #14 kdy: 08 Dubna 2019, 20:26:35 »

Drager se ridi http://road-fens.cz/wp-content/uploads/cmi-metodika-mereni-alkoholu-v-dechu.pdf.
V krvi podle toho co naznacuje Drager bude mene, tedy pokud jste ~30 min pred jizdou bezpecne nepozil alkohol.
O kolik mene zalezi na vasem tele a dobe, ktera ubehla od posledniho mereni, obvykly pokles se v literature uvadi u zdraveho muze 0,1‰/hod 80kg muze a 0,05‰/hod 80kg zenu.

Drager podle vseho nemeri presne a ma nezanedbatelny rozptyl obema smery, ted zalezi na casu odberu/zjistene hodnote a tom kdo to bude resit, soudy na vedecke dukazy velmi casto proste ignoruji.
Lekar postupuje podle jine metodiky a to  a u vysetreni krve lekar napise 0 pokud hodnota je v rozsahu 0-0,24‰ , cokoliv nad je v drtive vetisne pripadu co zmena prohru.
Pocist si muzete zde http://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2015/19A_59_20160503110826.2015_prevedeno.pdf

Berte to tak, ze muj pristup je spise pesimisticky, nez co naznacuji kolegove.

Jen nechapu proc si nevyzadate vysledek od zdravotniho zarizeni, ktere vysledek zpracovalo - platce odberu jste vy.
« Poslední změna: 08 Dubna 2019, 20:48:42 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin