30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla  (Přečteno 7133 krát)

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil

Moc se nelíbilo, jak se mnou chtěl lehce vyběhnout na místní STK, protože jsem údajně měl mít nečitelné VINko. Nejsem zásadový prudič, ale z principu se mi nelíbí, že jakákoliv systémová agenda by měla být bezdůvodně přenášena na ovčana. Já jsem si kontrolu VINka ani stav kapalin v autě nevymyslel, tak proč bych se o to měl zajímat?

Nejdříve jsem kontaktoval přímo STK s tím, že když mi zaplatí zmíněné náklady a proškolí si techniky, tak to nebudu dál řešit, to bylo bez reakce, tak jsme to postoupil na ministerstvo.

Ale nemůžu souhlasit s tím, co se uvádí v odpovědi:

Citace
Povinnost udržovat vozidlo v řádném technickém stavu
podle pokynů pro obsluhu a údržbu stanovených výrobcem, pod čímž lze spatřovat i řádný
technický stav identifikačního čísla vozidla, je dána § 36 odst. 3 zákona č. 56/2001 Sb.,
o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb.,
o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících
zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb.,
ve znění pozdějších předpisů.

dále

Citace
Pracovníci ministerstva provedli kontrolu pořízené fotodokumentace, která je vložena
v informačním systému technických prohlídek a zjistili, že kontrolní technik pořídil při evidenční
kontrole pod číslem protokolu CZ-XXXX-XX-XX-XXXX celkem 3 fotografie VIN (využit maximální
počet fotografií pro VIN), na kterých opravdu nelze VIN přečíst. Minimálně u jedné z fotografií je
patrné, že kontrolní technik musel použít i blesk fotoaparátu. Jsme toho názoru, že kontrolní technik
vyvinul dostatečné úsilí při pořizování daných fotografií.

no a nakonec

Citace
U fotografií VIN při evidenční kontrole pod číslem protokolu CZ-XXXX-XX-XX-XXXX je
patrné, že provozovatel vozidla zajistil řádné a dostatečné očištění VIN.

Stojím si za tím, že moje vozidlo je v řádném technickém stavu a zároveň, že není mojí povinností se starat o nějaké VIN, natož jeho čitelnost ;D

Nebo se mýlím?



IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2019, 14:53:51 »

To foto je od nich? Protože VIN je plně čitelné. Jestli je ovšem jeho čitelnost pro provoz na pozomních komunikacích potřebná, to tedy nevím.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2019, 14:53:56 »

To foto tady je to podle ministerstva čitelné nebo to nečitelné ?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2019, 17:32:47 »

Obtáhnul bych vyražené znaky barvou a bude to hned čitelné.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2019, 17:34:07 »

Spíše proškrábat šroubovákem, ale to nevyřeší problém tazatele.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2019, 18:21:37 »

Ani netuším, kde v mém vozu WIN je a už vůbec jsem netušil, že jeho čitelnost má vliv na technický stav vozidla.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2019, 18:39:21 »

Jsou to polostátní zmetci, co čekat. Navíc všichni predposraný. Problém mají s nečitelným, byť jedním, znakem z VIN, problém mají s nově vyraženým VIN, když nebylo povoleno od úřadu. Často původně čitelné VIN začne proaktivní technik drápat kartáčem a je to ještě horší nebo ho ani nemůže najít. No a nebo je opravdu vyhnilý. Setkávám se s tím každou chvilku.
IP zaznamenána

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #7 kdy: 05 Dubna 2019, 19:44:47 »

To foto je od nich? Protože VIN je plně čitelné. Jestli je ovšem jeho čitelnost pro provoz na pozomních komunikacích potřebná, to tedy nevím.
To je po tom, co to bylo metodicky očištěno mezi první a druhou návštěvou. Je to moje fotografie a stejná musí být v druhém protokolu z STK, protože jsem tam jel pět minut po pořízení fotografie.

Mám pocit, že mi ouřada trochu sere do huby, ne?
IP zaznamenána

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2019, 15:49:05 »


IP zaznamenána

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:1.2.3. Postup při pořízení snímku identifikačního čísla vozidla
« Odpověď #9 kdy: 23 Dubna 2019, 15:50:57 »

Jak může vědět, že pouze zvýraznění by nepomohlo, když to technik neudělal?  ;D
IP zaznamenána