30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: potyčka s řidičem  (Přečteno 9333 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #15 kdy: 05 Dubna 2019, 15:57:59 »

.A pokud někdo spěchá tak ať kličkuje on, ne? Bránit mu v tom nebudu :-)
Znam to tam, casto tam jezdim. Je-li prostredni volny, neni problem do nej z leveho uhnout. Tim jemne vyjadruji, co si o Vami popsanem chovani myslim.
No tam jde spíš o to, že ten pravý je defacto blokovaný sjezdy a nájezdy a tak nemá cenu uvolňovat prostřední, při vyšším provozu pak není snadné uvolnit i ten levý. Není to o bezohlednosti, ale o tom, že to porstě nestojí za to, když se o kus situace nějak srovná na klidnějším úseku. V tomto úseku by mě ráno do pravého nedostal ani čert - z obavy, že bych se včas nemusel vrátit zpět.

Jezdím tam denně směrem na strašnice a není to nic hroznýho, pár aut od krče se napojuje a pár aut sjíždí na brno, potom úplně volný pravý pruh až k vršovicím, potom zip.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2019, 19:29:32 »

Dva kokoti na jednom místě = průšvih je na dosah.
Jakej průšvih? Pokud se dva chtěj bít a bijou se mezi sebou, je to jejich věc. Pokud je jeden zjevně agresor a druhej se bít nechce (např. situace, kdy vytlačení není úmyslné), má tak iniciovat hned na začátku gestikulací (omluvou), varovnými (omluvou) nebo se hned po vystoupení z auta omluvit. Pokud sou agresivní oba a začnou na sebe řvát a čekat kdo ji komu dřív napálí, je to jejich hra a mě do toho nic není.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2019, 19:57:26 »

OT: V roce 2018 jsem před Nuselákem nepustil pyráta přes plnou čáru co předjel odbočovákem celou kolonu. Po pár sekundách, kdy jel v koloně za mnou vystoupil a šel se mi dobývat do auta. Na záznamu z kamery to skoro znělo jako by mi rozbil zrcátko. Než jsme dojeli na konec Nuseláku, tak tam stál zátaras tří poliaut hledajíc pyráta, který mě ohrožoval na životě a na tísňové lince jsem cestou stihl nadiktovat dost indicií aby ho poznali a zastavili. Byl jsem ten den předvolán na služebnu, kde bylo nafoceno moje zrcátko a padl návrh to stáhnout, že se mi dotyčný ozve a chce to řešit mimo systém, tak jsem souhlasil. Nevím jestli zrcátko rozbil on nebo nějaký strom na vyjížďce lesem, ale mám nové.

Od té doby vozím v autě pepřák, protože tahle situace by nedopadla dobře ani pro jednoho, kdyby se mi nedejbože do auta fakt dostal, legální držitelé ZP tyhle situace dobře znají.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #18 kdy: 05 Dubna 2019, 20:13:53 »

Hele, nikdy, nikdy, nikdy neotvírej. Pepřák může mít i on.
A když rozbije okno a jde na tebe tak už to je důvod ke střelbě.

Viz např. https://www.denik.cz/z_domova/strelec-z-ostravy-zranil-motoristu-20101102.html
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #19 kdy: 05 Dubna 2019, 20:15:36 »

OT: V roce 2018 jsem před Nuselákem nepustil pyráta přes plnou čáru co předjel odbočovákem celou kolonu. Po pár sekundách, kdy jel v koloně za mnou vystoupil a šel se mi dobývat do auta.
A teď si představte, že se mohlo jednat o krajní nouzi a on fakt potřeboval jet. Co vy na to, jako samozvaný školitel?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #20 kdy: 05 Dubna 2019, 20:17:31 »

Kdyby spěchal tak se mu nedobývá do auta. A pokud potřebuje fakt jet, může zavolat třeba měšťáky, aby ho protáhli na majáky.
Např. https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/408389/straznici-taxikarovi-rozrazeli-cestu-rodici-manzelku-vezl-do-porodnice.html
IP zaznamenána

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #21 kdy: 05 Dubna 2019, 20:18:57 »

OT: V roce 2018 jsem před Nuselákem nepustil pyráta přes plnou čáru co předjel odbočovákem celou kolonu. Po pár sekundách, kdy jel v koloně za mnou vystoupil a šel se mi dobývat do auta.
A teď si představte, že se mohlo jednat o krajní nouzi a on fakt potřeboval jet. Co vy na to, jako samozvaný školitel?
Vězte kolego, že v tu chvíli jsem si byl 100% jistý, že jediná KN nebo NO by byl akt po rozbití mého okénka.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #22 kdy: 05 Dubna 2019, 20:28:59 »

Volat měšťáky a doufat, že mi pomůžou rychle dojet, podle mne hraničí s naivitou. Pokud budu chtít zdržet a nechat se obtěžovat, pak ano, to zvládnou bezpečně.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #23 kdy: 05 Dubna 2019, 20:50:13 »

Vězte kolego, že v tu chvíli jsem si byl 100% jistý, že jediná KN nebo NO by byl akt po rozbití mého okénka.
Takže dokážete číst myšlenky jiných řidičů na silnici? Jak poznáte, zda Vás chce předjet někdo kdo k tomu má dobrý důvod, nebo někdo, kdo jen cíleně porušuje předpisy aby nemusel čekat?
Kdyby spěchal tak se mu nedobývá do auta. A pokud potřebuje fakt jet, může zavolat třeba měšťáky, aby ho protáhli na majáky.
Jde mi spíše o situaci toho vyškolení, nikoliv toho co se dělo po tom. A pokud dotyčný nemá čas čekat na ZZS, bude čekat na MP? Nebo by měl každému školiteli vysvětlovat, že jede do porodnice (nebo dalších xy případů, kdy může kontaktování IZS znamenat jen zdržení s nejasným výsledkem - záleží na konkrétním případu samozřejmě) a doufat, že ho po stažení okénka nevezme pepřákem? Pár takových situací jsem bohužel zažil, (ikdyž naštěstí ke všem šel přivolat někdo z IZS i jinak, než tam letět autem. Jde o situace, kdy dotyčný nedokáže určit kde je, ale Vy víte trasu kterou jel nebo šel, bylo to v době kdy nebyla aplikace záchranka a dotyčný ji doteď nemá / neumí používat. Skončil hospitalizován (kdyby ne, krevní sraženina na plicích by mohla mít špatný následky). Opravdu poslední co chcete, je nějakýmu idiotovi vysvětlovat situaci a čekat na jeho zhodnocení celý situace. V 99% případů jde situace řešit přivoláním někoho dalšího a je to ideální, ale bohužel jsou situace, kdy to prostě nejde a není čas vymejšlet jak by to šlo.

Vim i o případu, kdy holka poslala rodině smskou dopis na rozloučenou. Stihli to. V tu chvíli asi i tak zavoláte PČR (myslim že telefon můžou lokalizovat), ale jako rodič rozhodně nebudete sedět na prdeli a spoléhat na PČR.
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 20:57:01 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

erfCD5e5r

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #24 kdy: 05 Dubna 2019, 21:04:23 »

Bohužel myšlenky číst nedokážu, ale vysírku poznám už podle gestikulace a troubení na vozidlo přede mnou, které ho pochopitelně také nechtělo pustit. Frajer jel odbočovacím pruhem a bez jediného náznaku, třeba blinkrem, dojel na samý konec, kde už není ani prerušovaná čára a začal se cpát do pruhu.
Kdybych ho pustil a dovolil mu provést přestupek přejetím plné čáry, tak si v dané situace pomůže třemi metry ale na druhou stranu Nuseláku to trvalo podle záznamu skoro deset minut. Nevím proč má každý potřebu někoho označovat školitelem jen proto, že někdo věří, že pravidla by měla platit pro všechny slušné lidi stejně.
Snad jste u toho kolego také byl? Nebo to je pouze principiální zpochybňování mého úsudku? V tom případě, kdyby to byl jediný incident mého školení, tak mám statisticky 100% úspěšnost v poznávání vysírků respektive vyloučení KN bez potřeby někomu číst myšlenky.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #25 kdy: 05 Dubna 2019, 21:17:21 »

Kdybych ho pustil a dovolil mu provést přestupek přejetím plné čáry

Nevím proč má každý potřebu někoho označovat školitelem jen proto, že někdo věří, že pravidla by měla platit pro všechny slušné lidi stejně.

A na dálnici jezdíte levým 130kmph, protože věříte že slušní lidé by měli dodržovat pravidla? Dle Vaší argumentace se ze stejného důvodu nepovažujete za školitele. Tohle je mimo mé chápání.

mlceti (uz radeji nic vice nepsati) zlato.
Pardon. 
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 21:20:23 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #26 kdy: 05 Dubna 2019, 21:31:58 »

Nechtěl jsem tady vyvolat takovou hádku. Také sebe určitě nepovažuji za nějakého potenciálního školitele nebo brzdu provozu... Ve finále svoje jednání ani nemohu spojovat s předchozí dopravní situací. Nemám jak to prokázat. Asi by bývalo vyřešilo vše omluva gestem, ale to jsem od pana evidentně čekat nemohl. Chtěl bych spíš diskuzi posunout na následnou potyčku mezi 2 osobám v době incidentu zjevně neridici...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #27 kdy: 07 Dubna 2019, 14:00:29 »

Chtěl bych spíš diskuzi posunout na následnou potyčku mezi 2 osobám v době incidentu zjevně neridici...
To ale nijak nesouvisí se situací před tím. Z hlediska práva i logiky se prostě strkali dva typci a za případné zdravotní následky si mohou sami. Pokud tam někde byly kamery nebo svedci, můžete se obrátit na PČR a hodit si korunou, koho vyhodnotí jako útočníka, pokud s tím budou vůbec něco delat. Ale neznám případ, kdy telefonátu na PČR nakonec telefonujici nelitoval.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #28 kdy: 08 Dubna 2019, 15:53:43 »

Takže dokážete číst myšlenky jiných řidičů na silnici? Jak poznáte, zda Vás chce předjet někdo kdo k tomu má dobrý důvod, nebo někdo, kdo jen cíleně porušuje předpisy aby nemusel čekat?
Já to třeba nedokážu, ale nevidím důvod nechat "předbíhat" někoho jen proto, že mu nevidím do hlavy. Tohle podle mně není předjetí (analogicky k obejití fronty v obchodě, když si nic nekoupím a chci jen projít ven), ale vecpání se do kolony čekajících přes plnou čáru v místě, kde je to navíc značené už dost dopředu (nacpání se ke kase před další hromadu lidí, což si mimo auto nedovolí ani největší hovada, aspoň jsem to v životě neviděl).
Denně jezdím místem, kde je v průběžném pruhu kolona na 15 minut a souběžně vede několik set metrů průběžný pruh, který se pak mění v odbočovací. Než si vystojím tu kolonu 100 aut, vždy se najde cca 20, kteří to prostě švihnou odbočovákem až na konec a jsou puštěni buď někým, kdo má před sebou 5m mezeru, nebo někým, komu je líto těch dalších v odbočováku (protože ten je v tu chvíli beznadějně zablokován). Já s nimi tuhle hru hrát nebudu, už proto, že jsou to každý den ti samí (občas se najde zmatená holka, která to tam nezná, to se pak dá být benevolentní). Nechápu, co je nemorálního na tom je prostě nepustit. Párkrát už jsem byl i svědkem situace, kdy nás nasraných bylo víc a předjížděč byl po několika minutách inzultován řidičem za ním (který chtěl skutečně odbočit), nakonec musel odbočit taky a jet jinudy. V takovou chvíli si opravdu neříkám, že chudák třeba vezl někoho do nemocnice.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #29 kdy: 08 Dubna 2019, 16:12:15 »

Je rozhodně výrazně větší pravděpodobnost že je to hovado, než že pán rodí. Nicméně to nemění nic na tom, že pokud se mi tam cpe na plechy, tak buď výzvu přijmu, nebo to nechám být. Rozhodně ale nebudu vystupovat nebo za ním někam jezdit.
Beru to tak že určitě nejsem sám kdo je ozbrojený a měnit přetlačovanou v koloně na přestřelku mi přijde celkem přehnané.
IP zaznamenána