30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: potyčka s řidičem  (Přečteno 9336 krát)

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
potyčka s řidičem
« kdy: 05 Dubna 2019, 13:02:22 »

Zdravím. Stala se mi včera taková nemilá věc. jedu po 2 proudé silnici v obci, když mě dojelo jiné auto, zařadilo se do pomalého pruhu, ve kterém jelo další vozidlo, řidič co mě podjížděl (v obci, takže OK) se už ale nemohl vejít tak aby mě nijak neoohrozil, tak mě prostě začal vytlačovat do protisměru... Fleknul jsem brzdu, on se zařadil a pokračoval dál... Nejradši bych ho v tu chvíli předjel zastavil, vyndal z auta, ale nechci být večer ve zprávách, tak jsem se v klidu zařadil za něho s tím, že on přeci někde zastaví... Zastavil po pár km na parkovišti u nádraží, kde nejprve zaparkoval na invalidech, pak si to rozmyslel a zastavil na zákazu zastavení...

Vystoupili jsme oba z vozidla, následovala slovní výměna, já jsem si stoupl před něho (čekal jsem, že mi jí natáhne a já se budu bránit... On do mě strčil, tak jsem ho taky strčil se slovy nestrkej do mě. On evidentně čekal na stejnou situaci, takže se po cca 2 vteřinách zkácel na cizí zaparkované auto a evidentně minimálně se zlomenou páteří a 8 žebry... Následně se postavil, začal vyhrožovat policí a doktorem. Já mu na to odvětil, že on první strčil do mě a že tedy jdu a volám policii já. Řekl mi, že ať si volám třeba do pr..le, že on jde k doktorovi a odešel. Zkontroloval jsem to auto, na které "upadl", žádné poškození ani stopy. Krev netekla, pěsti nebyli...

Odjel jsem z místa pryč. během cesty mě začali ukrutně bolet záda, zřejmě z toho jak do mě strčil, tak jsem si došel ke svému lékaři, nahlásil jsem mu jak se to stalo, s tím, že pokud z toho nic nebude, už nepřijdu, ale že v případě sporu chci mít "náboje"... Mám blokaci obratlů, přetížené svalstvo a předepsaný klidový režim.

Teď čekám, zda se někdo ozve. Proč to sem píšu? Chtěl bych být připravený pro případný spor a informaci, co je ve hře (ublížení na zdraví, výtržnost, atd...)

díky za každý příspěvek.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2019, 13:22:33 »

Mate neco nahraneho? Jizdu, potycku? Svedci vasi, jeho, byli?

A mala rada: na zpetne zrcatko do vyhledu ridice si nalepte: CHCI BEZPECNE DOJET. A cely pribeh si dobre rozmyslete. Z Vaseho podani je jasne, ze jste situaci vyprovokoval tim, ze jste prekazel v levem pruhu, coz byste nemel ani ve meste a nasledujici stret by bez Vasi iniciace rovnez vubec neprobehl.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2019, 13:25:26 »

Situaci jste hrotil vy. Měl jste dvě správné možnosti. Když vás vytlačoval tak to do něj prostě nakouřit a pokud ne tak to nechat být. Vytlačení teď nedokážete pouze to že jste ho začal obtěžovat.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2019, 13:28:35 »

záznam není, svědci na 90% také ne na žádné straně. Pokud si někdo něco nezačne vymýšlet. Kamerový system města tam vidět může ale údajně je 90% času otočený jinam.

S tím překážením v levém pruhu si nemyslím stejný názor. Pokud jedu na 70 cca 80, vozidla v pravém pruhu jedou 60, tak si nemyslím, že překážím. A určitě nepatřím k pomalým řidičům. Navíc celý ten akt podjetí a vytlačování se stal cca 200metrů od kruhového objezdu, kde se všichni řadí do dvojstupů.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2019, 13:29:13 »

Jestli už má dojít na výměnu názorů, tak ideálně před mým autem, kousek stažené okénko kvůli zvuku, na čelním skle mám puštěnou kameru. Druhého řidiče na ni upozorním, že vše nahrávám...on si to pak ten druhý rozmyslí, jestli do vás strčí nebo ne.

Jinak, v podobných situacích si raději zanadávám a jedu dál, fyzická konfrontace do toho nevnese nic moc pozitivního. Člověk nikdy neví, kdy narazí na magora, který nebude váhat bodnout nožem, nebo přerazit koleno obuškem.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2019, 13:37:02 »

Citace
S tím překážením v levém pruhu si nemyslím stejný názor. Pokud jedu na 70 cca 80, vozidla v pravém pruhu jedou 60, tak si nemyslím, že překážím.
Myslet si můžete, co chcete, zákon (jednoznačně, pochopitelně, logicky a správně) v § 12 odst. 2 říká Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit. Situace byla taková, že vy jste nemohl uvolnit levý pruh?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2019, 13:47:07 »

Citace
S tím překážením v levém pruhu si nemyslím stejný názor. Pokud jedu na 70 cca 80, vozidla v pravém pruhu jedou 60, tak si nemyslím, že překážím.
Myslet si můžete, co chcete, zákon (jednoznačně, pochopitelně, logicky a správně) v § 12 odst. 2 říká Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit. Situace byla taková, že vy jste nemohl uvolnit levý pruh?

Tohle se ale nemůže týkat husté dopravy. To je reálně nevymahatelné. Stačí odpovědět "pokud mě pán nemohl předjet pravým tak je zjevné že v něm nebylo místo.". Jediné kde se to dá použít je prázdná silnice kde jedou dva kokoti vedle sebe a jinak nikde nikdo. A i v takovou chvíli je vám to k čemu? Správně, k hovnu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #7 kdy: 05 Dubna 2019, 14:18:01 »

je klidně možné, že ten druhý elegantně vyřešil hrozící konflikt a opustil bojiště.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #8 kdy: 05 Dubna 2019, 14:43:38 »

Dva kokoti na jednom místě = průšvih je na dosah.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #9 kdy: 05 Dubna 2019, 14:47:45 »

S tím překážením v levém pruhu si nemyslím stejný názor. Pokud jedu na 70 cca 80, vozidla v pravém pruhu jedou 60, tak si nemyslím, že překážím. A určitě nepatřím k pomalým řidičům. Navíc celý ten akt podjetí a vytlačování se stal cca 200metrů od kruhového objezdu, kde se všichni řadí do dvojstupů.
Tak kromě zákonné povinnosti uhnout je to i normální slušnost. Proč někomu naschvál překážet? I kdyby za mnou na padesátce přijel někdo kilem, tak když můžu, pustím ho, on zmizí a já jedu dál. Jižní spojka je plná podobných strážců levého pruhu. Dobré vědět, že až vystoupím na benzínce, nesmím si v autě zapomenout teleskop nebo bouchačku, kdyby za mnou nějaký takový pár kiláku jel, aby mi něco vysvětlil.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #10 kdy: 05 Dubna 2019, 15:12:05 »

Jak se to vezme. Speciálně na Jižní spojce u odbočky na Brno bývá při střídání pruhů u třech sjezdů na sebou celkem zmatek a pokud jedu rovně na D11 nebo dál tak prostě jedu levým. A je tam úsekovka, takže cca 85. A pokud někdo spěchá tak ať kličkuje on, ne? Bránit mu v tom nebudu :-)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #11 kdy: 05 Dubna 2019, 15:21:36 »

opas> "branit mu v tom nebudu" - to je presne ta klicova veta. Podle mne popis od zakladatele tohoto threadu naprosto presne ukazuje na klasiku, kdy se potkaji dve zbytnela ega a zminena klicova veta nenapadne ani jedno z nich:
ego1: ja jedu 70, ty mne nemas co predjizdet, neuhnu ti
ego2: ty mne nepustis? Tak te strihnu zprava
ego1: ty mne chces predjet? A zprava? Tak to ja ti trochu pridam
ego2: ty mi pridas? Tak je te trochu postrasim
...
A uz to fici. K videni kdekoli kdykoli.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #12 kdy: 05 Dubna 2019, 15:36:35 »

.A pokud někdo spěchá tak ať kličkuje on, ne? Bránit mu v tom nebudu :-)
Znam to tam, casto tam jezdim. Je-li prostredni volny, neni problem do nej z leveho uhnout. Tim jemne vyjadruji, co si o Vami popsanem chovani myslim.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #13 kdy: 05 Dubna 2019, 15:41:00 »

.A pokud někdo spěchá tak ať kličkuje on, ne? Bránit mu v tom nebudu :-)
Znam to tam, casto tam jezdim. Je-li prostredni volny, neni problem do nej z leveho uhnout. Tim jemne vyjadruji, co si o Vami popsanem chovani myslim.
No tam jde spíš o to, že ten pravý je defacto blokovaný sjezdy a nájezdy a tak nemá cenu uvolňovat prostřední, při vyšším provozu pak není snadné uvolnit i ten levý. Není to o bezohlednosti, ale o tom, že to porstě nestojí za to, když se o kus situace nějak srovná na klidnějším úseku. V tomto úseku by mě ráno do pravého nedostal ani čert - z obavy, že bych se včas nemusel vrátit zpět.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:potyčka s řidičem
« Odpověď #14 kdy: 05 Dubna 2019, 15:46:21 »

.A pokud někdo spěchá tak ať kličkuje on, ne? Bránit mu v tom nebudu :-)
Znam to tam, casto tam jezdim. Je-li prostredni volny, neni problem do nej z leveho uhnout. Tim jemne vyjadruji, co si o Vami popsanem chovani myslim.

V pořádku, s tím jsem ochoten se smířit.
IP zaznamenána