30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz o uložení pokuty neřidiči - jak podat odpor ?  (Přečteno 22739 krát)

GRNDL

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty neřidiči - jak podat odpor ?
« Odpověď #15 kdy: 26 Listopadu 2014, 15:10:24 »

Díky.

Pan A u původního podání vysvětlení s úřednicí vypovídal bohužel nevím přesně co, každopádně ona to zapsala jakože se nepoznává.  Diskutoval s ní na téma ano, měl jsme svěřené vozidlo ale neřídil jsem (nejsme to já). Co napsala do protokolu a on podepsal je věc druhá, bohužel jsem instruktáž podcenil.

Každopádně teď když bylo nařízeno jednání ve správním řízení jasně uvedl: 
Na obrazovém záznamu, který je součástí spisu a slouží jako podklad pro toto řízení, nejsem já.  Přikládám kopii svého občanského průkazu, aby mohlo být provedeno srovnání.
V případě, že správnímu orgánu nebude rozpor mezi mou podobiznou a osobou řidiče zřejmý, navrhuji, aby správní orgán nechal vypracovat znalecký posudek, který mě najisto ztotožní.
 

Což o to, můžu sehnat deset lidí co potvrdí rozpor, vlastně celé osazenstvo firmy. (Protože to není on, ale B, a všichni známe jak pana A tak pana B. Myslím, že by rozpor poznal i naprosto nahodilý člověk z ulice, respektive všichni kromě orgánu, co chce udělit pokutu.) Není problém dodat i fotografii pana B z které bude jasné, že je na radaru on a ne A. Jenže dá se něco takového poslat do odvolání? Respektive můžu do odvolání navrhovat další důkazy?

Materiální znak orgán vůbec neřešil.


IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty neřidiči - jak podat odpor ?
« Odpověď #16 kdy: 26 Listopadu 2014, 15:42:44 »

V tom případě se nevypořádali s tím dalším tvrzením pana A (jestli se s ním nevypořádali na další stránce).

Nové skutečnosti a důkazy uplatnit můžete "jde-li o takové skutečnosti nebo důkazy, které účastník nemohl uplatnit dříve." (§82 SprŘ).
Že orgán fotky považuje za stejné a znalce odmítl víte až z rozhodnutí.

Neřešení materiálního znaku je samo o sobě důvod ke zrušení rozhodnutí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz o uložení pokuty neřidiči - jak podat odpor ?
« Odpověď #17 kdy: 26 Listopadu 2014, 15:48:48 »

Jenže dá se něco takového poslat do odvolání? Respektive můžu do odvolání navrhovat další důkazy?
Ano.

NSS č.j. 5 As 126/2011 – 68 ze dne 14.1.2014:
[24] V řízení o správním deliktu se neužije § 82 odst. 4 správního řádu (koncentrace řízení). Obviněný v tomto řízení může uplatňovat nové skutečnosti a navrhovat nové důkazy i v odvolání a správní orgán nemůže odmítnout provést navržené důkazy pouze s poukazem na to, že nebyly navrženy v řízení v prvním stupni.

NSS č.j. 1 As 96/2008 – 115 ze dne 22.1.2009:
Obviněný z přestupku může uplatňovat nové skutečnosti a navrhovat nové důkazy (§ 73 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích) i v odvolání; omezení stanovené v § 82 odst. 4 správního řádu z roku 2004 na řízení o přestupku nedopadá.
IP zaznamenána

GRNDL

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz o uložení pokuty neřidiči - jak podat odpor ?
« Odpověď #18 kdy: 27 Listopadu 2014, 11:40:51 »

Díky. Sepíšu to a doplním o rozsáhlý podpůrný obrazový materiál doplněný o svědecké výpovědi kolegů.
IP zaznamenána