30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění  (Přečteno 22653 krát)

LibXXX

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den všem,potřeboval bych poradit jak naložit s tímto případem, můžete mne poradit ?

Předem děkuji
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2014, 17:53:52 »

Jenom technická připomínka:

Nikde ve spisu není uvedeno výrobní číslo měřiče rychlosti, takže teoreticky ten kalibrační protokol může být od úplně jiného zařízení.

U určení míst pro měření není specifikována platnost tohoto určení, tj. od kdy do kdy platí, nebo zda ruší platnost předchozího určení. Není jasné, jak ověřit, zda nebylo vydáno další rozhodnutí, které by uvedené určení zrušilo.

Jsou to ale jenom podpůrné argumenty, které bez dalšího nelze použít.
« Poslední změna: 23 Října 2014, 18:06:03 od uziv »
IP zaznamenána

LibXXX

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2014, 12:04:37 »

Děkuji za podpůrné argumenty,já jsem ještě přemýšlel o tom,že v dokumentu o určení míst je napsáno viz příloha,kterou nemám viz příloha ( asi o ni požádám ),kde se píše hlavně v prostoru zastávek PID a z fotky je vidět ,že mne změřili těsně za cedulí obce ( na fotce je vidět vpravo ),ale obecně mají napsáno na začátku a konci obytné zástavby.....viz příloha
IP zaznamenána

honziss

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2014, 16:37:38 »

Do krizku s MPCB jsem se dostal presne pred rokem (61kmh, zastaveni, ztotozneni). Sestudoval jsem fora a vyrazil se hajit do SZ. Obzvlast zabavna cast byly vyslechy strazniku MP (vsech :)) a pana Brzaka obzvlast :) zkoncilo to obsahlym odvolanim na stredocesky kraj, kde to lezi dodnes.

Mimochodem zmerili me v CB, ulice Klucovska, take kousek pred koncem obce.
IP zaznamenána

LibXXX

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2014, 11:10:12 »

Dobrý den,tak jsem obdržel rozhodnutí od správního orgánu viz příloha. Můžete poradit zda má cenu se odvolávat a případně s tím odvolání pomoci ?

Díky
 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:18:05 »

Dobrý den,tak jsem obdržel rozhodnutí od správního orgánu viz příloha. Můžete poradit zda má cenu se odvolávat a případně s tím odvolání pomoci ?

Díky

Ano, podat odvolání má vždy cenu.
Pro začátek stačí podat blanketní odvolání, tedy bez uvedení odvolacích důvodů, podobně jako u podání odporu proti příkazu.
Až příjde výzva k doplnění odvolání, tak reagovat.

IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:23:22 »

V prvním kole blanketní odvolání. Z rychlého průzkumu dokumentů jsem nezjistil jestli proběhl výslech MP, jestli ne jde to relativně jednoduše shodit na procesní chybě správního orgánu, příslušný judikát je tady mnohokrát zmiňovaný.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:25:26 »

To jsou zase perly  ;D

Citace
Zájem společnosti je na tom, aby účastníci v provozu na pozemních komunikacích při řízení vozidla se chovali tak, jak jim ukládá příslušný zákon.
Ergo společnost se shodla na zákonu, protože je jejím zájmem aby byl tento dodržován. Ještě, že Lucka nedělá programátorku. Asi by měla často zacykleno.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:36:23 »

To jsou zase perly  ;D

 :) jako to rozhodnutí je hrůza, to je pravda.
Jestli to tvořila sama paní inženýrka, tak by snad měla roztrahat osvědčení o zvláštní odborné způsobilosti.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #9 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:42:02 »

Dobrý den,tak jsem obdržel rozhodnutí od správního orgánu viz příloha. Můžete poradit zda má cenu se odvolávat a případně s tím odvolání pomoci ?

Díky

Odvolávat vždy, o tom to je. Rozhodnutí je sračka, jako obvykle. Vlastně jsem takhle chudý odůvodnění ještě neviděl. By mě zajímalo, co souška enženýrka studovala :)

Projdi si zde dostupná odvolání a vytvoř kompilát na tato témata:

-nepoužitelnost úředního záznamu jako důkazu, absence svědků
-zmíněná chybějící identifikace měřidla absentující i v oznámení opicajtů
-formální stránka přestupku - viz dva body výše. nepodaří se to rozbít, ale je to dobrý krmivo
-materiální aspekt - zájem společnosti je bezpečnost a plynulost provozu, ne ty sračky, co tam blinká, neprokázáno
-zásada materiální pravdy
-prokázání zavinění

Vše prošpikovat příslušnými judikáty.

Sám jsem nedávno psal 2 odvolání a čerpal jsem ze zde dostupných materiálů. Vytvořil jsem si tak celou velkou sadu argumentačních bloků na různá témata, které lze používat do aleluja, protože kokoti sú všade na úřadech.

Kdybys potřeboval help, pošli PM, můžu poskytnout nějaké materiály, které zde zatím nezveřejňuju, protože řízení ještě běží.

zmrdům zmar, BB


IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #10 kdy: 26 Listopadu 2014, 15:36:34 »

Rozhodnutí je klasická, spíše podprůměrná sračka. Formalismus v nejčistší podobě. Vydání rozhodnutí 3 měsíce po spáchání je obecně nevýhodné z hlediska boje ve druhém kole po zrušení rozhodnutí, ale tady to vyvažuje fakt, že odvolacím orgánem je Středočeský kraj, který rozhodne tak po půl roce, ale spíš už nikdy.

Napíšu odvolání  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:01:15 »

Nejlepší je:
"K prokázání skutku došlo i při ústním projednání ... kdy obviněný uvedl : nejsem si vědom spácháním přestupku"

Sprostý podezřelý se přiznal slovy "Já to neudělal"  ;D

Jako bonus by LibXXX mohl zkontrolovat ty 4 starší přestupky, jestli některé (všechny?) z nich nejsou starší než rok.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:12:59 »

Jo, a materiální aspekt byl naplněn tím, že byl naplněn formální - došlo k porušení předpisů  :) Ještě že na to máme tolik judikatury.
IP zaznamenána

honziss

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:20:43 »

Koukam stejna uroven odvedene prace MUCB jako v pripade meho podezreni  ::)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Překročena rychlost v obci,měřeno MP včetně ztotožnění
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2014, 17:22:42 »

odvolání je rozhodně potřeba, jestli se nepletu, tak je to 20+ v obci, tedy případné riziko při opakování do 6 měsíců - bez papírů
IP zaznamenána