30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: správní řizení  (Přečteno 6035 krát)

chaloupv

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
správní řizení
« kdy: 01 Dubna 2019, 15:32:18 »

obdržel jsem příkaz z MU, pokuta + zákáz řízení za nemající RZ na novém vozíku. Neporušil MU procesní řízení že jsem nebyl předvolán k podání vysvětlení?
Díky za odp.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2019, 15:37:28 »

Příkaz je první úkon v řízení. V tuto chvíli je jedno kolik úřad nasekal chyb.
Pokud nepodáte odpor, nabude příkaz platnosti a jste v loji.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2019, 15:41:02 »

Převozní značku (na vozíku) jste měl? Zastavili Vás a ztotožnili?

Anonymizujte a nasdílejte zde příkaz. Pravděpodobně budete také potřebovat kopii spisu, který si můžete ofotit (třeba mobilem) na úřadě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2019, 15:41:15 »

Neporušil, příkaz může být prvním úkonem řízení.

Příkaz naskenujte, anonymizujte, přiložte sem a zkusíme se na to podívat.

Nezapomeňte ve lhůtě (ideálně poslední den lhůty) podat odpor.
IP zaznamenána

chaloupv

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2019, 15:00:18 »

Zdravím, přikládám PŘÍKAZ, je my bě zajímal názor zda má cenu vůbec podávat odpor. Za to že si vezu nový vozík po dědině nikoho neohrožuji mi vezmou řidičák?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2019, 15:02:16 »

podání odporu je na vás. Já bych to udělal. Nic horšího než že to bude o litr dražší se už nestane a naopak se to může dát celé zrušit. Ale přístup "když já nevím" budete muset změnit  8)
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2019, 15:09:39 »

Podejte odpor pak kontaktujte asistencni sluzbu nezaplatim.cz a oni to za nejaky poplatek převezmou a garantuji Vám , že o řidický průkaz nepříjdete !

Mám s nima velice dobrou zkušenost řešil jsem s nima závažnejší problem a o řidičák jsem nepřišel .
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2019, 18:50:48 »

Poslední den lhůty podejte odpor a následující obsílky přebírejte poslední den lhůty. Zajistěte spis a dejte ho k dispozici. Následující obsílky přebírejte poslední den lhůty.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2019, 22:14:30 »

A Vás jako řidiče ztotožnili?
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #9 kdy: 02 Dubna 2019, 22:32:09 »

V příkazu píšou že neměl řidický průkaz u sebe tak je logické že ho stotožnily.A do protokolu napsal ze od prodejce nedostal prevozniznacku.A podle me ma cenu bojovat
« Poslední změna: 02 Dubna 2019, 22:41:49 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2019, 01:34:33 »

A do protokolu napsal ze od prodejce nedostal prevozniznacku

Obávám se, že to je jako tvrdit, že jste si půjčil auto bez SPZ....to neprojde. Jedině si nechat od prodejce potvrdit, že převozku vydal a tvrdit, že se mu za jízdy ztratila. Jenže to už teď bude o mnoho těžší. A zase nám tady vyvstává ten základní problém, že s policajty se zásadně nebavíme hlavně když o problému víme kulový.


IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2019, 13:21:00 »

Já teď vedu s PČR takovou hru na kočku a myš. Zatím jsem pořád tou myší ale hraju tu hru co rozehráli. Na základě 106/1999Sb. chci podat informaci právní kvalifikace:
1. Pane řidiči, víte proč sme Vás zastavili
2. Pil jste před jízdou alkohol?
Já tvrdím, že se jedná o Podání vysvětlení, a musím být poučen o právu nevypovídat. Jedno z krajských ředitelství tvrdí, že se jen znaží zjistit, jestli se jedná o vědomé spáchání přestupku.
Policejní prezidium mi tvrdí, že to není Podání vysvětlení, ale jen vedení hovoru. Takže jsem jim podal novou žádost o informace, jestli jsem povinen na základě nějakého zákona vést s policií hovor.
Tak jsem zvědavý, co z nich vypadne.
Pro lišící se odpovědi se chystám stejnou žádost o info poslat také min. vnitra a min. spravedlnosti, a aby byla moje práce úplná, tak by to chtělo zjistit co ni odpoví jednotlivá kr. ředitelství.

Já si myslím, že bych už měl taky dostat titul MBA jako krajští policejní pohlaváři, kteří studovali nějakých 13 hodin. Moje práce je už teď obsáhlejší a bude trvat déle. ;D ;D ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2019, 22:27:59 »

now:
Když se chcete s PČR bavit tak je asi dobře tohle vyjasnit hned na místě..

PČR vybalí nějakou tu svou otázku a vy se zeptáte jestli to je výzva k podání vysvětlení..
..oni na tohle asi řeknou že ne.. a pak se můžete zeptat tak jaký úkon tam probíhá a jaká máte práva..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #13 kdy: 05 Dubna 2019, 12:34:19 »

Nejpodstatnější je ovšem vše od prvopočátku nahrávat. Bez toho je Vá všechno k ničemu. No a pokud to dokumentujeme, pak není nutné nikoho na jeho procesní chyby upozorňovat, protože je můžeme později využít ve svůj prospěch.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:správní řizení
« Odpověď #14 kdy: 06 Dubna 2019, 07:14:28 »

Tak nahrávání je základ. Ale já jim vždycky raději říkám, že mne nepoučili, protože je to vyvede z rovnováhy, oni to mají takhle naučené, a teď se objeví někdo, kdo jim to nabourává, takže začnou dělat spoustu dalších chyb protože v sobě dusí vztek.

Naposledy mám u nás v provozovně nahráno, jak jsem jim tohle vmetl do xichtu, odkázal se na čl. 37 LZPS, a dokončil to větou: a tím jsme skončili pánové. Otočil se a zákazníkovi řekl pojďte ať se Vám můžu věnovat.

Čím více jsou rozhození, tím více toho nasekají, nemluvě o tom nasrání, že před nima člověk nepadá na kolena ale má je u análního otvoru (tohle teď píšu úřadům, a v závorce upozorňuji, že se jedná o přesný medicínský termín).
IP zaznamenána