30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopis pošťák rovnou vhodil  (Přečteno 8172 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis pošťák rovnou vhodil
« Odpověď #15 kdy: 04 Dubna 2019, 20:48:21 »

No tak o tom furt nemel a udělej to, ne?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Dopis pošťák rovnou vhodil
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2019, 09:23:43 »

To je ale krutopřísně aktivní pošta - snaží se doručit každý den.  V našem luhu a háji pošta po prvním nedoručení uveden cosi jako "adresát nezastižen - zásilka uložena". Po  5 dnech zkusí znovu, dodá druhopis (oranžový) toho jejich interního oznámení do schránky a tím to pro ní končí.
V každém případě ale máte doloženo, že zásilka nebyla uložena a požadovaných 10 dnů připravena k vyzvednutí - § 23, odst. 4 SŘ. Ale měl byste to dle mého názoru potvrdit pokusem o vyzvednutí ve lhůtě 10 dnů - pak rozbijete fikci doručení. Jinak bude pošta tvrdit, že je to pouze překlep a ve skutečnosti postupovala správně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Dopis pošťák rovnou vhodil
« Odpověď #17 kdy: 08 Dubna 2019, 22:02:25 »

V pátek 5.4.2019 jsem byl na poště vyzvednout dopis, ale neměli jej tam. Bylo mi řečeno, že byl vhozen a ať se ještě podívám do schránky.

V pondělí 8.4.2019 (tj. poslední den úložní lhůty dle výzvy) jsem volal na poštu, zda dopis přeci jen nenašli. Bylo mi sděleno, že nikoli.

Vše samozřejmě nahráno.

Předpokládám, že tohle by mělo stačit pro zrušení fikce doručení.
IP zaznamenána