30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmatky kolem prekluze spravniho deliktu, prestupek pred 1.7. 2017  (Přečteno 4753 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Zdravim,
hledal jsem ale mam v tom lehce hokej.

Hadam, ze existuje vice variant, a zalezi, kdy se skutek stal a kdy bylo zahajeho rizeni... A situace mi neprijde uplne prehledna a proto pozadam o objasneni co z toho se vlastne da aplikovat na tenhle pripad.

- Skutek se stal pred zacatkem 2016, v te dobe sprdel mel pokud se nepletu max 4 letou prekluzi, a 2 roky na zahajeni.
- Zacatkem 2017, pred uplynutim jednoho roku, byl prestupek odlozen.
- koncem 2017, po 1.7. 2017 a zmenach, cca rok a pul od skutku, byl zahajen sprdel.

Plati tedy, ze podminku zahajeni do 2 let splnili a tedy skutek pripadne prekluduje az zacatkem 2019?
Nebo lze namitat, ze rizeni je vedeno, ale zakonu splatnych az po spachani, pricemz na prekluzi tam maji ale vyjimku....

Nekolikrat jsem tu narazil na to, ze pokud byl sprdel zahajen az v okamziku, kdy samotny prestupek prekludoval, lze argumentovat i timto?

Jsou to spis detajly, nic co by samo o sobe asi hralo velkou roli, ale fakt s emi nepodarilo se dobrat jednoznacnymu zaveru :/
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zmatky kolem prekluze spravniho deliktu, prestupek pred 1.7. 2017
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2019, 14:35:38 »

Držte se té nejhorší možné varianty - 4/2 roky. Máte k disposici usnesení o odložení věci? Pokud ne, obstarejte si je při neohlášené návštěvě úřadu. Je dost dobře možné, že budou mít odloženo až po zániku odpovědnosti za přestupek řidiče, tj. po více než roce. S tím se pak dá něco vymyslet.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zmatky kolem prekluze spravniho deliktu, prestupek pred 1.7. 2017
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2019, 16:52:58 »

Plati tedy, ze podminku zahajeni do 2 let splnili a tedy skutek pripadne prekluduje az zacatkem 2019?

Až?? To už bylo ;D
Ale spíš asi prekluduje až koncem 2019.

Ale můžete přihodit argument že už je promlčeno.. tím nic nezkazíte.

Nekolikrat jsem tu narazil na to, ze pokud byl sprdel zahajen az v okamziku, kdy samotny prestupek prekludoval, lze argumentovat i timto?

V tom případě jděte bez ohlášení nahlížet do spisu původního přestupku.. když tam nebude odložení tak argumentujte že nebylo před promlčením odloženo a odložení z důvodu promlčení není důvod pro zahájení SprDelu.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Zmatky kolem prekluze spravniho deliktu, prestupek pred 1.7. 2017
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2019, 17:23:01 »

To byla chyba na me strane, chtel jsem rict, az zacatkem pristiho roku, tj 2020. Porad jeste "ziju v 2018" takze dalsi rok pro mne chybne znamenalo 2019.

Odlozeno jak sem psal maji pred vyrocim (byt pomerne tesne) usnesenim... pak pres pul roku nic a pak sprdelni prikaz. O odlozeni usneseni ve spise je... teoreticky muze byt antedatovane, ale nic co by to dokazovalo bohuzel neni.

Nicmene, uz to zacinam trochu chapat. Kazdopadne v tomto pripade to tedy neni pouzitelne a pomerne snadno si obhaji 4 letou prekluzi.
Nevadi, sice je to jeste rok daleko, ale uplne ztracene to treba neni.
IP zaznamenána