30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Účastníci nelegálního závodu v Berlíně jdou na doživotí do vězení  (Přečteno 2140 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Za mě ok. Rozjet tunu železa na 170kmh ve městě a jet na červenou nic jiného není.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil

Posuzovat nehodu jako vraždu, to chce aby byl soudce naprostý kokot.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Jde do značné míry o technikálii. Německá trestněprávní doktrína viny (Schuld, srov. § 46 StGB) je poměrně specifická a neodpovídá úplně tomu, jak zavinění a hranici mezi úmyslem a nedbalostí chápeme v Kocourkově. Intuitivně mi taky úplně nesedí hodnotit jako vraždu sestřelení někoho, koho jsem vůbec neznal ani nechtěl sejmout, ale jde jen o nálepku, v Říši tomu říkají „vražda“, zde by šlo o obecné ohrožení ve druhém či třetím odstavci (v tom třetím je i v místním TZ doživotí).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Za mě ok. Rozjet tunu železa na 170kmh ve městě a jet na červenou nic jiného není.

OK to není. Chybí úmysl, dále doživotí dostali oba, ale boural jen jeden. Doživotí bych pochopil v případě recidivy, apod. Navíc doživotí se dává v případě, že je pachatel posouzen jako nenapravitelný, jako osoba, jejíž svobopda by byla navždy rizikem pro společnost.

Dále i když to není argument, jen konstatování - řada reálných vrahů z řad muslimáckých imigrantů doživotí vůbec nedostala.

Jak jsem napsal, prostě Němci. Ten stát je obecně pošahaný.
IP zaznamenána