30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva k podání vysvětlení  (Přečteno 14656 krát)

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva k podání vysvětlení
« kdy: 24 Března 2019, 00:17:50 »

Dnes přišla tato výzva poštou obyčejným dopisem i když je auto zaregistrované na s.r.o. čili právnickou osobu. Jasně, že na toto reagovat nebudu a žádný dopis firma neobdržela, protože výzva nebyla dle zákona doručena do datové schránky a ani doporučeným dopisem. Jedná se mi o to jak mám dál postupovat když to dají do správního. Postupně když se bude cokoliv dít, tak to sem doplním, protože už nechci automaticky platit tak jak doteď...
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2019, 00:24:43 »

S městapem se vůbec nebavíme a počkejte až co dojde od úřadu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2019, 00:28:44 »

Napište alespoň řádově (měsíc), kdy se měl údajný přestupek stát (od toho se pak odvíjí lhůty a může to ovlivnit výběr taktiky).

V tuto chvíli je určitě vhodné nereagovat. Vyčkejte až (a zda vůbec) se ozve magistrát a pak se poradíme co dál.

Jelikož se jedná o údajné překročení rychlosti a není mi známo, že by v Brně byly instalovány automatizované zařízení pro měření rychlosti, jeví se to jako věc s velice pravděpodobnou výhrou.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2019, 00:44:49 »

Napište alespoň řádově (měsíc), kdy se měl údajný přestupek stát (od toho se pak odvíjí lhůty a může to ovlivnit výběr taktiky).
Odpověď:Koncem února 2019 a samozřejmě reagovat firma nebude, protože jí nic doručeno nebylo. Jedná se mi o další postup když přijde jakákoliv další výzva nebo dopis. Samozřejmě ji sem ihned dodám a děkuji za rychlou reakci.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2019, 09:59:57 »

V takovém případě teď nemá skutečně smysl cokoliv dělat. Obecně má komunikace s MP smysl téměř výhradně jako prvek aktivního přístupu k délce řízení. Adresát odepíše MP, že se (z jakéhokoli důvodu) nemůže dostavit a zdvořile žádá o stanovení náhradního termínu. Tento postup opakuje, dokud to MP nepřestane bavit. Předání věci na SO se tak dá oddálit o několik měsíců.

Nebudete-li jakkoli reagovat, MP přestupek na SO v tomto případě s nejvyšší pravděpodobností vůbec nepředá.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2019, 11:24:28 »

Tak na Trnkove se uvažovalo o zavedení úsekového měření . Ale jestli tam už je nevím.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/usekove-mereni-v-brne.A161205_2290588_brno-zpravy_vh

A v tomto případě by to asi přišlo rovnou od Magistrátu a opičky by s tím neměly mít nic společného.
Takže asi měřily svépomocí a chtějí,abyste se přiznal a mohly udělit bodíky.. Aktuálně neví kdo řídil.
Na přestupek provozovatele to hodit nemůžou. ( ledaže by fungovala ta úsekovka)
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2019, 13:12:50 »

Moc děkuji, jak jsem říkal firma nebude nijak reagovat a jestli dostane jakoukoliv další výzvu, tak ji sem okamžitě dám.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2019, 11:35:08 »

Tak mi bohužel přišla další výzva a tentokrát do datové schránky. Jak mám dál nejlíp postupovat prosím?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2019, 13:09:50 »

Použit byl lidar LTI TruCam, což zajisté není zařízení použitelné bez obsluhy. Tedy nelze sprdelizovat.

Stačí odepřít podání vysvětlení.

Případně může provozovatel udat řidiče, který ale pyrátění popře.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2019, 13:33:00 »

Děkuji za rychlou odpověď. Kterou z těchto dvou možností bude výhodnější použít?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2019, 13:35:59 »

Lepší je udat řidiče ale stylem "vozidlo měl v užívání". Oni to kolikrát sklopí s tím že neudal toho kdo řídil a to se jim pak dá taky omlátit o hlavu.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2019, 13:39:05 »

To je asi vcelku jedno. Tyhle pripady nejde prohrat, leda by provozovatel udelal fail a nejak uradu sdelil, ze nevi kdo ridil apod. Pokud oznami, ze samozrejme vi, ale odmita sdelit je to win, pokud nabonzuje ale ridic to popre, zase win. Jsou v dukazni nouzi.

Taky jsem podobny pripad pred lety s MP Brno mel, ostravovali s nazakonyma vyzvama, pak to dali na urad a ten uz nic delat nechtel... takze sem je musel sam popohanet, aby vubec konali, protoze ... kdyz uz tak uz ... a taky jsem chtel tu fotku do sbirky ;) Abych se nakonec tyden pred prekluzi prestupku priznal, ze jsem ridil ale s prestupkem nesouhlasim.

Oni moc dobre vi, ze tohle nemuzou vyhrat pokud jim nepujdete sam na ruku ... tj. jakmile se poprve cuknete, patrne to zalozi na dno supliku.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2019, 13:55:17 »

děkuji, napíšu jim tedy že vozidlo měl v užívání ten a ten člověk. Může to být i jednatel společnosti které vozidlo patří? To jen abych měl tu následnou komunikaci plně pod kontrolou. A stačí reakce emailem, nebo musí být písemnou formou?
Ještě doplnění: teď už mi nepíše MP Brno, ale magistrát tak jak je vidět v té druhé výzvě v příloze...
« Poslední změna: 24 Června 2019, 13:58:05 od karel28 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2019, 14:01:41 »

Pošlete to normálně datovkou.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2019, 14:09:14 »

Děkuji. A mohl mít vozidlo v užívání i jednatel společnosti které vozidlo patří, nebo mám raději najít někoho jiného?
IP zaznamenána