30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava  (Přečteno 13168 krát)

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil

Zdravím zdejší osazenstvo.
Po dlouhé době teoretické přípravy přišel čas na praktickou aplikaci :).

Dostala se ke mě jízda na červenou ve stádiu příkazu pro provozovatele (odpustek provozovatelkou ignorován). Jedná se o Ostravu, křižovatku Sokolské s Českobratrskou ve směru od Přívozu. Jízda na červenou při odbočování doleva na Bazaly.

Dneska (v pátek) ve 12 jsem se s plnou mocí vydal na magistrát pro spis, abych viděl, co mají, provozovatelka to chtěla vidět, jestli zaplatí, nebo bude ochotná jít do boje a podat odpor.

Narazil jsem hned na recepci u vchodu, kde mi bylo oznámeno recepční, že je mimo úřední hodiny a budova je zavřená. Trval jsem na tom, že chci nahlédnout do spisu, ať mi řeknou, za kým mám jít. Do debaty se zamíchal nějaký týpek s tím, že mám prostě smůlu, budova je zavřená a mám odejít a že mám přijít v pondělí. Nenechal jsem se odbýt, takže mi řekl, že je městská policie a že mám odejít a že mi telefon na nikoho nedá a nikým mluvit nesmím a on mi žádné potvrzení nedá.

Takže jsem odešel za rok, vytáhnul telefon, zavolal na ono oddělení (opravdu jsem ten spis chtěl vidět), že potřebuju nahlídnout do spisu a odmítají mě vpustit do budovy. Paní byla celkem milá (i když se taky snažila tvrdit, že nejsou úřední hodiny, ale evidentně věděla, která bije a že mi to nahlížení umožnit musí) a po několika pokusech a přepojováních jsem se dovolal vedoucímu oddělení. Ten mi řekl, že se mám odkázat na něj.

Vešel jsem tedy opět do budovy a už na schodech jsem viděl, jak se na mě recepční a opicajt nasraně koukají. Opicajt po mě chtěl jméno, že mě jinak prostě nepustí, tak jsem se ho po něm chtěl taky a po chvilce dohadování jsem nakonec byl vpuštěn.

Vedoucí se choval korektně, neměl žádné připomínky k tomu, že tam jdu v pátek po obědě, ukázal mi spis s tím, že ho vedou pouze elektronicky, vytisknul mi, co jsem chtěl, sepsali jsme protokol o nahlížení do spisu. Mezi tím tam naběhnul ten opicajt a začal si mu na mě přede mnou stěžovat, že jsem se dobýval do budovy a že co to je za bordel. Tak mu vedoucí řekl, že prý ať to teď neřeší, že to spolu pak proberou.

Na opicajta určitě podám stížnost. 1. choval se dost nepříjemně, rozhodně se mi nesnažil pomoct, snažil se mě poslat do prdele, 2. měl na sobě vyhataný svetr a kromě toho, že to o sobě tvrdil, nebylo z čeho poznat, že to je opicajt. Do stížnosti napíšu, že v případě, že to opicajt není, na něj podávám trestní oznámení, protože se za něj vydával. (všechno od vstupu do budovy + telefonní hovory mám nahrané).

K přestupku:
Ve spise jsou 3 fotky:
* První, na které je zelená (auto tam není)
* Druhou, na které je oranžová (auto na ni není - označil jsem ji jako #1 v příloze)
* Třetí, na které je červená a na které je auto provozovatelky (označil jsem ji jako #2).

Na semaforu svítí červená pro odbočování vlevo a dvě zelené šipky - pro jízdu rovně a vpravo.
Bavil jsem se s provozovatelkou a řidič/řidička asi omylem vjel/a do špatného jízdního pruhu pro odbočování vlevo (asi nepozornost), ale určitě pokračovala po Sokolské třídě rovně, tudíž jela na zelenou. Tohle bude naše obrana, protože tak se to zcela jistě stalo :P

Dostal jsem od ní plnou moc na zastupování, takže tu odešlu magistrátu a poslední den lhůty pošlu odpor. A uvidíme...

Mimochodem, v příkazu je věta: "Formální znak přestupku byl naplněn, byly tedy naplněny znaky skutkové podstaty i materiální znak, tedy společenská skodlivost.". To je podle mě blbost, protože z formálního znaku ten materiální rozhodně nevyplývá.

Dále je v příkazu: "Součástí spisové dokumentace je také osvědčení o proškolení z ovládání dokumentačního zařízení UnicamREDLIGHT vystavené výrobcem rychloměru, společností CAMEA spol.  s r.o., které potvrzuje způsobilost proškolené osoby ke zpracování přestupkových dokumentů tohoto zařízení.", nicméně ve spisu nic takového není a ani soupiska spisu toto neobsahuje.

Nějaké návrhy, co ještě by se dalo dělat?

IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2019, 16:54:57 »

A ještě jsem si tak všimnul. Ve výzvě úřad provozovatelku vyzval k zaplacení určené částky. A tečka. Vůbec ji nevyzval k udání řídiče a toto je schované jen jako taková noticka v poučení (červeně vyznačené). Je toto OK? Nedá se to úřadu omlátit o hlavu? Tohle mi totiž nepříjde, jako by úřad podniknul nějaké kroky ze zjištění řidiče...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2019, 19:29:27 »

Citace
ale určitě pokračovala po Sokolské třídě rovně, tudíž jela na zelenou. Tohle bude naše obrana, protože tak se to zcela jistě stalo
Připravte se na tuhý boj. Obhajovat chybu v zařazování do pruhů o 2 pruhy bude výzva. Prostřední by šel obhájit v pohodě, protože ještě relativně nedávno  - před rekonstrukcí Českobratrské, byl právě prostřední pro jízdu přímo. Nic jiného po technické stránce asi nezbývá.
« Poslední změna: 22 Března 2019, 19:37:11 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2019, 19:35:57 »

Ovanet nějakou dobu schraňuje záznamy z kamer a není vyloučené, že není smazán. Dostat se k nim třetí osoba (tj. mimo OČTŘ a sankční správní orgán) v podstatě nemůže, mají dost restriktivně nastavené podmínky přístupu, ať žije GPDR. Možná byste z nich mohl vyrazit alespoň informaci, zda z daného dne ještě záznamy z té křižovatky mají.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2019, 19:43:40 »

On původně řidič chtěl jet doleva, ale až po najetí do pruhů si uvědomil, že vlastně chce jet rovně. Asi tak spáchal nějaký přestupek (a je mu to líto), ale určitě rovně jel. Není na úřadu, aby dokázal, že to tak nebylo?

Bylo před třemi měsíci a ještě další doba uběhne, než na tuto obhajobu dojde, to už asi další záznamy z kamery nebudou. Ale za optání nic nedám.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #5 kdy: 23 Března 2019, 19:44:01 »

Ten týpek u vchodu na 99% není strážník MP ( pokud tam náhodou nebyl opravdový strážník), ale pouhý zaměstnanec MP, který nemá  pověření min. vnitra k výkonu činnosti strážníka, a tak nemá žádnou pravomoc. Je to obyčejný vrátný.
PS I to, že vás vrátný rušil při úředním jednání je na podání stížnosti, ať ho ředitel MP naučí slušného chování. ;D
« Poslední změna: 23 Března 2019, 19:50:45 od honza16 »
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2019, 11:09:28 »

Super, díky moc za info.

A prosím o radu:
Kdy a jakou formou je nejlepší seznámit úřad s naší verzí, co se stalo? Říct při seznámení se s podklady pro rozhodnutí, že chci čas na vyjádření, a pak to dodat písemně? A jak to ideálně formulovat tak, abych nemusel jmenovat řidiče?

Dále: To, že psali v příkazu, že je něco ve spisu a tam to přitom není - je vhodné si to nechat až do odvolání? Má to vůbec nějakou váhu, když je příkaz stejně zrušený?

A ještě do třetice: Má cenu po SO požadovat, aby do spisu doplnili smlouvu mezi městem a Ovanetem?

Díky moc.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #7 kdy: 25 Března 2019, 11:46:08 »

Kdy a jakou formou je nejlepší seznámit úřad s naší verzí, co se stalo?

Aspoň v základní verzi asi ve vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.

Ale je to i věc procesní taktiky.. zdržovací argumenty a kouřovou clonu na odvedení pozornosti a prostor pro chyby úřadu je lepší uplatnit hned..
upozornění na chyby úřadu které jdou napravit je lepší nechat do odvolání.


Dále: To, že psali v příkazu, že je něco ve spisu a tam to přitom není - je vhodné si to nechat až do odvolání? Má to vůbec nějakou váhu, když je příkaz stejně zrušený?

Samo to asi moc velký potenciál nemá, ale když by se argumentovalo stavem spisu a nebo manipulací s obsahem tak to může být podpůrný argument.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #8 kdy: 25 Března 2019, 11:50:53 »

Děkuji. Podal jsem odpor, napíšu update, až se něco stane.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2019, 16:45:45 »

Tak ještě drobný update.
Do odporu jsem nenapsal své datum narození. Předpokládám, že nyní mě SO vyzve, ať ho doplním. Jak by se postupovalo v případě, kdy by mě nevyzval a choval se, jako by žádný odpor podán nebyl?

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2019, 16:52:13 »

V takovém případě by se počkalo na promlčení.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2019, 16:58:12 »

Já bych nerad, aby na provozovatelku naběhla (byť neoprávněná) exekuce kvůli nezaplacenému příkazu, protože ona by určitě chytila panický mód... Ale tak uvidíme :).

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk
« Poslední změna: 26 Března 2019, 17:00:11 od Schmebulock »
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #12 kdy: 09 Května 2019, 15:03:24 »

Pokračování.

Dneska jsem byl na úřadě seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí. Bohužel idea o pokračování rovně je neprůchodná, protože tam mají ještě jednu fotku, kde je vidět, jak auto pokračuje vlevo.

Snažil jsem se paní rozpovídat, řekla mi, že řidiče po výzvě dál nehledali, protože nemají jak. Na otázku, proč třeba neposlali předvolání k podání vysvětlení provozovateli, paní řekla, že to dělat nemusí a že to mají schválené krajským úřadem a že ve výzvě k zaplacení určené částky vyzývali i k sdělení řidiče (na argument, že tam je napsáno pouze v poučení, že může sdělit a že to výzva rozhodně není, opět řekla, že krajský úřad). Takže mi vlastně potvrdila, že nic nedělali. Všechno je nahrané.

Ve spisu mají trošku bordel. Stránky jsou číslované tužkou, takže můžou veselé gumovat a měnit a dělají to. Když jsem šel pro kopii před podáním odporu, tak mi nedali všechno (například všechny fotky). Jsou tam věci, které chybí v soupisce.

Ptal jsem se, kdo je vlastníkem a provozovatelem kamerového systému, paní nevěděla. Má cenu chtít doplnit do spisu tyto informace a smlouvu?

Vyžádal jsem si lhůtu, už mi přistálo usnesení do datovky, takže mám 10+cca 5 dnů.

Nějaké nápady, na čem se točit? Budu argumentovat turbem a bordelem ve spisu, ale to ani nemá sanci... V každém případě to chci zdržovat co nejdéle, už jen kvůli tréninku.

Díky.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou - přestupek provozovatele - Ostrava
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2021, 01:06:10 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána