30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Klasifiace přestupku  (Přečteno 1909 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Klasifiace přestupku
« kdy: 21 Března 2019, 14:57:23 »

Zdravím,
vzhledem k tomu, že před fakultou je parkoviště neustále plné, parkuji na vyježděných (kdysi) travnatých plochách, které jsou v pasportu skutečně vedeny jako "okrasný park, trávník". A několikrát denně opice, které nemají nic lepšího na práci, parkoviště objíždí a každému, kdo stojí "blbě" dají flastr.

Bohužel jsem jich několik rovněž obdržel a protože Helmutovi by za chvíli schránka praskala ve švech, chtěl bych vymyslet efektivnější způsob, jak ty debily z magistrátu odbýt. Ví někdo o nějakém způsobu, jak donutit městskou policii nebo magistrát ke klasifikaci přestupku "zábor veřejného prostranství" namísto přestupku provozovatele vozidla? To se týká strany, na které je v pasportu skutečně vedena zeleň, nicméně narazil jsem i plochu, kde občas rovněž stojím, ale není tam ani zeleň, ani nic jiného - toho se dá nějak využít?

Pohrával jsem si s myšlenkou, že pokud ZPPK explicitně nestanoví, že řidič nesmí stát mimo k tomu určená parkovací stání a pouze zastaví tam, kde nesmí podle jiného zákona, není naplněn § 125f odst. 1 ZPPK a tedy provozovatel není za přestupek odpovědný. Nicméně jak to uplatnit v řízení - počkat na zahájení řízení a následně argumentovat nenaplněním skutkové podstaty přestupku?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Klasifiace přestupku
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2019, 15:15:49 »

Přesně tak. Namítat to až ve sprdeli: "vozidlo nenacházelo na pozemní komunikaci, tedy ZPPK ani jeho zvláštní ustanovení o přestupku provozovatele nelze použít."
IP zaznamenána