30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepotřebujeme auta bez řidičů, ale města bez aut, říká dopravní expert  (Přečteno 1914 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Další sociální inžinýr... Každej tento rozhovor by měl začít otázkou na pozvaného experta, zda vlastní auto a používá ho.
https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/nepotrebujeme-auta-bez-ridicu-ale-mesta-bez-aut-rika-dopravni-expert-carlo-van-de-weijer-1358982
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

"Protože jsou příliš neohrabané. Nedokážou flexibilně interpretovat pravidla silničního provozu. Jel jste někdy za někým, kdo se přísně drží pravidel provozu? Je to velmi otravné a vlastně i velmi nebezpečné. Nedávno jsem jel po dálnici v Belgii a někdo na krajnici zapomněl značku snižující rychlost na 50 kilometrů za hodinu. Mně bylo jasné, že jí tam nechali omylem, a tak jsem pokračoval původním tempem. Ale autonomní auto by si přečetlo značku a zpomalilo, zatímco všichni kolem by dál jeli stotřicítkou. A to by byla skutečně nebezpečná situace."

Dál jsem to nečetl, protože bych se musel poblejt. Zrovna včera jsem jel 60 na "zapomenutý 50ce", za mnou kolona 15 aut a proti mě oktávka s radarem, musel jsem ještě na brzdu. Asi jsem měl flexibilně intepretovat pravidla silničního provozu a jet jako všichni kilem a pak řešit ve správku papíry. Když jsem pak jel na tom asi dva km douhém úseku proti tak jel taky nějakej "dodržovač" 50, byla tam i zapomenutá značka zákaz předjíždění a nějaký řidič porsche si to taky flexibilně interpretoval, naštěstí fízlové v nedohlednu, takže o papíry mu pak snad nešlo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Zrovna včera jsem jel 60 na "zapomenutý 50ce", za mnou kolona 15 aut a proti mě oktávka s radarem, musel jsem ještě na brzdu.

Z ohledu k ostatním jste aspoň 70 jet mohl.. ale nevím z čeho expert vyvodil že řidič může posuzovat platnost značek..
i když v Belgii třebas mají tolik rozumu aby mu to uznali.
V ČR když bych potkal zapomenutou 50 na dálnici tak bych asi pro jistotu jel 100.. aby se nehrálo o řidičák.

Ale v ČR jsou místa kde se bojím dodržovat značky osazené záměrně.. protože by to vedlo k nebezpečným situacím.
IP zaznamenána