30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Predjížděni  (Přečteno 8276 krát)

Jarda.Zika

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Predjížděni
« kdy: 15 Září 2014, 00:22:45 »

Dobry večer,Stala se mi takova věc.Z vedlejší silnice mi nedalo prednost auto.Ja abych zabranil stretu tak jsem prejel do protismeru za křižovatkou zacina dvojita plna cara a zakaz predjizdeni.Manevr jsem ukoncil az za křižovatkou,tudis jsem prejel dvojitou plnou caru a objel i to auto co m i tam vjelo.Podotykam ze v protismeru nic nejelo.Nejaky matej si to nafotil a udal me.Policie u toho nebyla.Jaky mi hrozi postih.Diky za odpověď.
« Poslední změna: 15 Září 2014, 00:32:13 od Jarda.Zika »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2014, 01:21:54 »

Hrozí samozřejmě doživotí, pokud to budou klasifikovat jako sabotáž nebo vlastizradu. Reálně, v jakém stavu to je? Přišlo nějaké lejstro?
IP zaznamenána

Jarda.Zika

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2014, 09:44:34 »

Ještě nic nepřišlo jedine co tak mě volali že to semnou chtěji řešit.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2014, 10:13:04 »

Telefonát je neprůkazný, přinejmenším nemají jak dokázat, že ten, kdo se s nimi bavil, je ten, koho obviňují. Až přijde papír na doručenku, předvolání nebo jiné lejstro, tak má cenu to řešit. A samozřejmě prekluze běží od prokázaného data dopuštění se domnělého přestupku. Myslím, že to spíš nechají vyhnít.
IP zaznamenána

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2014, 21:42:15 »

neslo prece o predjizdeni ale nahlou zmenu smeru nebo rychlosti jizdy, a to  v dusledku auta co vjelo z vedlejsi....pokud este plati tato definice nedani / neobdrzni prednosti v jizde....a to jen kdyby se ozvali pisemne bych resil. jine reseni v danou situaci nebylo, pokud ovsem nedoporucje urad radsi nabourat a zpusobit prestupci zraneni, evtl. smrt.lidsky zivot je nadrazeny i materialni skode.

tot muj laicky nazor na vec
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2014, 07:32:08 »

Dobry večer,Stala se mi takova věc.Z vedlejší silnice mi nedalo prednost auto.Ja abych zabranil stretu tak jsem prejel do protismeru za křižovatkou zacina dvojita plna cara a zakaz predjizdeni.Manevr jsem ukoncil az za křižovatkou,tudis jsem prejel dvojitou plnou caru a objel i to auto co m i tam vjelo.Podotykam ze v protismeru nic nejelo.Nejaky matej si to nafotil a udal me.Policie u toho nebyla.Jaky mi hrozi postih.Diky za odpověď.

Žádný, po předvolání na policii využít svého práva a odmítnout podat vysvětlení - osoba blízká = Game over.
Ještě bych mrknul do spisu, abych se podíval, kdo to oznámil, třeba se znáte :)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2014, 12:20:33 »

tohle je imho typický případ jednání v krajní nouzi
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2014, 13:14:41 »

Ukázková krajní nouze.

Počkejte až něco pošlou a pak jim napište asi: "Podle informací od řidiče byl přinucen k náhlé změně směru jízdy jiným vozidlem, které mu v rozporu se zákonem nedalo přednost v jízdě. Tímto manévrem odvracel přímo hrozící nebezpečí, které nebylo možné za daných okolností odvrátit jinak a zároveň nezpůsobil následek zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil. Šlo tedy o odvrácení krajní nouze a jednání není přestupkem.
Pokud jde o údaje řidiče, odpírám podat vysvětlení."

(Nesdělení údajů řidiče je pro jistotu kdyby to řešil nějaký echt idiot a chtěl pokutičku za každou cenu.)
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2014, 15:52:36 »

Jenom otazka. Kdo je "matej"? Policie u toho nebyla... Zdroj fotky a jeji pripadne upravy neznamy. Situace pred a po taky. To bych asi vubec neresil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2014, 16:57:47 »

Jestli zdrojem fotky není třeba kamerový systém a MP.

Ale to se všechno ukáže.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #10 kdy: 17 Října 2014, 13:46:09 »

Ještě nic nepřišlo jedine co tak mě volali že to semnou chtěji řešit.

Co to je za triky, od kdy cajti nebo úřad někomu volá? Od koho mají číslo? O tom jsem u přestupků v dopravě v životě neslyšel...
« Poslední změna: 17 Října 2014, 13:50:48 od plikous »
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #11 kdy: 17 Října 2014, 14:06:10 »

Ještě nic nepřišlo jedine co tak mě volali že to semnou chtěji řešit.

Co to je za triky, od kdy cajti nebo úřad někomu volá? Od koho mají číslo? O tom jsem u přestupků v dopravě v životě neslyšel...

Uz som zazil ze volali na firmu koli udajnemu zposobeni nehody a ujeti od nehody. Kedze som si bol isty ze som nic nezavinil tak som doriesil pozvanku na predvolanie telefonicky.

K tomu sa pripaja dalsi pripad ked som si pred tyzdnom zabudol penazenku na benzinke tak mi opicajti volali na sukromny mobil. Ked som sa pytal odkial maju na mna cislo tak mi povedali ze vsetko co som kedy riesil s policiou maju zaznamenane vratane vsetkych udajov spojovanych so mnou a nieje pre nich problem si to dohladat.

Takze poucenie: nikdy nevolat na policiu sukromnym mobilom a nikdy im nedavat viac informacii nez je potrebne!
« Poslední změna: 17 Října 2014, 14:07:56 od Cecil »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Predjížděni
« Odpověď #12 kdy: 18 Října 2014, 22:15:03 »


Co to je za triky, od kdy cajti nebo úřad někomu volá? Od koho mají číslo? O tom jsem u přestupků v dopravě v životě neslyšel...
jo volaji, kde vemou číslo je mi taky záhadou  :o
IP zaznamenána