30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smrťák - odškodné?  (Přečteno 2068 krát)

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Smrťák - odškodné?
« kdy: 18 Března 2019, 11:15:37 »

https://www.novinky.cz/krimi/500085-dodavkou-zabil-dve-male-deti-a-jejich-matku-po-16-mesicich-chtel-z-vezeni.html

Neznám detaily tak nekomentuji rozhodnutí soudu. Mohl mít obrovskou smůlu, kdyby třeba proti nemu stálo solidnější auto, tak to má jen s pokutou a pár měsícema bez papírů...
Jen jsem nepochopil tu pasáž se splácením odškodného... Z článku nevyznělo že by byl nalitej, takže by odškodné mělo být starostí pojistovny, ne?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Smrťák - odškodné?
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2019, 11:45:25 »

Mně spíše zrazilo toto: "..... Část, kterou jste vykonal, je velmi krátká a nemohla zapůsobit tak, abyste si uvědomil, co jste způsobil. K tomu byste měl vykonat mnohem delší trest,“

Tak dostal trest, formálně splnil podmínky na zkrácení trestu, ale nějakým "myšlením" je to moc brzo?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Smrťák - odškodné?
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2019, 12:08:11 »

Mne spis zarazi ta obhajoba, pry "viděl jsem, že na kilometry daleko nebylo žádné auto". I kdyby ty kilometry byly jenom dva, za tech podminek (pres pole, za jizdy, podvecer kolem osme) beznej clovek nema sanci nake auto spatrit. To je snad uz nekde pobliz teoreticke rozlisovaci schopnosti oka...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Smrťák - odškodné?
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2019, 12:59:49 »

Podle výroků soudce Chocholy mi tento připadá podjatý. Komentovat děsivost následků nehody nebo posuzovat, zda mu předchozí soud udělil trest v dostatečný výši mi nepřijde jako zcela OK a nestranné.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Smrťák - odškodné?
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2019, 19:15:57 »

Zabít tři lidi a jít po 16 měsících ven je prostě píčovina.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Smrťák - odškodné?
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2019, 20:49:31 »

Ale není...
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Smrťák - odškodné?
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2019, 12:32:01 »

.....Komentovat děsivost následků nehody nebo posuzovat, zda mu předchozí soud udělil trest v dostatečný výši mi nepřijde jako zcela OK a nestranné.
Jasně, protože následky jsou závislé na dalších okolnostech které obviněný ovlivnit nemohl. Např. Jestli tam kam to napral  zrovna jela babka na kole, nebo tatra s pískem...
Podstatná je míra provinění. Tedy jestli vletěl 200 do nepřehledné zatáčky, nebo udělal řidičskou chybu, která shodou nešťastných náhod skončí tragicky.
IP zaznamenána