30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Novela zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích  (Přečteno 29057 krát)

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Je to nekde k nahlednuti? Idealne v podobne s vyznacenim zmen.

Jsem fakt zvedavy na to, jak je definovana ta verejne osvetlena silnice a na dohadovani, jestli to tady jeste osvetlene je nebo neni.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Nasel jsem tam zajimavost, ktera tu snad jeste nebyla zminena - §6 odst. 8c

Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe:
a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9), průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo záznam o profesní způsobilosti v řidičském průkazu nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem, vztahuje-li se na něj § 3 odst. 4,
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

Aha, tohle mi z toho uniklo... snažil jsem se furt najít jak to bude s tím technickým stavem vozidla... Ale když už je to zmíněno - takže chápu to správně, že už řidič nebude muset mít s sebou onu tzv. "zelenou kartu" od pojišťovny? A taky jsem nikde nenašel, od kdy to má vstoupit v platnost. V článku se psalo, že to vláda už schválila...
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Ono to ani v platnost vstoupit nemusi a pokud jo, tak ani zdaleka v tehle podobe.

Jestli to teprve schvalila vlada, tak ted by to melo projit parlamentem, kde to muzou shodit, lehce poupravit a nebo taky dost zasadnim zpusobem prekopat.
IP zaznamenána