30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: VIDEO: Kamion odbočil přes dvojitou čáru, řidič za ním se zachránil kličkou  (Přečteno 3630 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Na to jsem koukal ráno u snídaně a absolutně nezachápal; přítelkyni 14 dní zpět naboural kamion, když se řadil do pravého pruhu - už skoro podléhám manii "hrůza, co se dneska děje, to dřív nebylo".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Ale bylo a furt je houšť a houšť, z kamionů mám velký respekt; hrůza mě popadá, pokud mají MPZ PL, RO, BG a TR.
K řazení kamionů do pravého pruhu - má vpravo velký mrtvý úhel, do kterého se nesmíte dostat. Pokud se dostanu vpravo vedle kamionu a nemohu okamžitě před něj, brzdím tak, abych byl až za ním. Problém většinou není při souběžné jízdě na přeplněné komunikaci ve městě, ale i tam jsem už pár plechařin tohoto druhu viděl. V takové situaci jsem připraven okažitě troubit v okamžiku, kdy začíná stáčet přední kola či blikat vpravo. Párkrát to už zabralo a moje vozidlo skončilo bez úhony.
Kamiony mají ještě horší mrtvý úhel před sebou, vidí (podle typu kabiny) až od 6 až 10 m od předku. Pokud jste těsně před ním, nutno počítat s tím, že o vás neví. Výjimkou jsou křižovatky, protože vás dojíždí; pokud nemá těžkou sklerózu, taxi vozidlo před sebou, které nedávno viděl, většinou pamatuje.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

No já jsem to přítelkyni vysvětloval, na její obranu tady ten typ DAFa měl ten mrtvý úhel dost vykrytý zrcátky nad pravými dveřmi, tedy v době, kdy se řadil, kdyby tam koukal, tak by ji určitě viděl. Zároveň nedal blinkr, takže tomu šlo asi jen těžko zabránit, nevím.

Nicméně se u kamionů cizí SPZ bojím předjíždět i zleva, už se mi párkrát stalo, že jsem troubil, párkrát jsem stihl přidat a jednou se mi tam na prase vecpal těsně přede mnou, to jsem ve 200 km/h brzdil i očima.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

K řazení kamionů do pravého pruhu - má vpravo velký mrtvý úhel, do kterého se nesmíte dostat.
Zalezi na typu, tohle se tyka treba starsich Tater, ale u toho co jezdi dneska je to reseno vypuklymi zrcatky. Samozrejme zalezi pak jestli se do nich ridic podiva, coz byva vetsi problem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil

Polák to prostě posral, ten v tom SUV provedl brilantní manévr, nicméně nechápu, jak je mohl přehlédnout. Daf má standartně na na obou stranách dvě vypuklá  zrcátka a menší osobák se dostane do mrtvého až když už je prakticky pod zrcátkem. ( na to byla perfektní třeba stará Volva FL s hlubokým prosklením dveří, ale mělo to i nevýhody, řidič nesměl jezdit ve volnějších kraťasech nebo trenkách)  Celkem dobře se dá ten mrtvý úhel vychytat vodorovnými nadokeními zrcátky na rámu dveří. Několikát jsem na to koukal, ale zřejmě na tomto Dafu nebyla.
   Rychnovák znám, tam jsou všichni nedočkaví na předjíždění v tomto místě začíná trochu víc naloženým autům docházet dech a asi bych jako předjíždějící to zpomalení kamionu tak vyhodnotil. Ten polák, když už vymyslel tuto hovadinu mohl dát alespoň blinkr. Hlavně,že se nikomu nic nestalo.
  Já si spíše pokládám otázku, jestli někdo zareaguje na výzvu z TV a přihlásí se a napráší ho. Divím se, že ten, co to natočil, že ho nepronásledoval až do fabriky a nezavolal fízli. Předpokládám, že když někdo poskytne takové video novnářům, tak to dělá s práskacím úmyslem. Mimo jiné musel dobře vidět RZ návěsu.
   Myslím si, že jde o mediální masáž a přípravu na utahování šroubů.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil

Oceňuji reakci řidiče. Asi bych se vyhnul taky, ale otázka je zda by to má Fobia3 ustála a nešel bych do smyku :-)
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kamion-rychnov-u-jablonce-nad-nisou-manevr-ridic-kamera.A190318_092513_liberec-zpravy_jape
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Tedy z pohledu toho ridice to bylo mnohem horsi. Jen tak-tak ze se tam vubec vesel, mezi kamion a protijedouci vuz!
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Ještě že jel dost rychle.
IP zaznamenána