30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 34466 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #15 kdy: 14 Března 2019, 09:51:23 »

Já si to vysvětluji tím, že pokud si na něco stěžujete emailem nebo na zákaznické lince, tak to jde jaksi odspodu spolu s ostatníma "otravnejma požadavkama nějakejch zasranejch uživatelů", kdežo DS vybírá vyšší management a ten tu stížnost postupuje "dolů" takže to vypadá jako by se jednalo třeba o nějakého kamaráda generálního :)
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2019, 10:47:50 »

Za čtvrt roku, za tu dobu se to snad dá stihnout uložit nebo vytisknout
Tak jistě že se to dá řešit, ovšem je to vopruz. Kór v době, kdy gigabajt stojí halíře, já mám u lžiznamu věci za víc jak deset let za jednu SMSku a do toho giga se vejdou stovky až (text s kompresí) tisíce zpráv, jako WTF? Stád si tady rozhazuje stamiliardy a je takovej problém dát deset míčů ročně navíc za něco, co je všude standard BEZPLATNĚ a tady to protlačuje zákonem a přitom je to takovej shit?
jen drobna technicka ...
jak je delane skladiste dat pro DS nevim, ale predpokladam ze na 100 kB dokument bude potreba tak 500 kB meta dat, coz o proti emailu, ktery na 100kB textu muze mit cca 120kB na disku. A zaroven PDF byva dost casto samo o sobe komprimovane(at jiz text, ci vlozeny obrazek), takze komprimaci by se mohlo stat ze to bude jeste vetsi ... dle mych zkusenosti ze statniho bych se ani nedivili ze ty dokumenty nejsou soubory na disku ale binarni bloby nekde v databazi, takze 'uchovavani' nejen ze zere misto ale i zbytecne vykon ...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2019, 18:03:00 »

Souhlasím, akorát na komunikaci s PO nepotřebujete žádného webového klienta, jde to i z klasického portálu DS.

Jinak osobně za skvělou výhodu považuji snadný přístup k výpisům.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #18 kdy: 15 Března 2019, 23:16:12 »

Jde mi o to,kdyby někdo poradil, do jaké míry má své "výhody" DS a nakolik je zbytečná pro normálního občana

Jedna výhoda.. kvalita služeb pošty je kolísavá a slabší pobočka v tandemu s fikcí doručení vás může dostat do velkých problémů..
A pak to co už je napsáno.. můžete psát na úřady pohodlně a zadarmo.

Nevýhoda je mazání zpráv po čase.. musíte si vyřešit ukládání a když po vás někde chtějí originál papír tak si to z DS musíte nechat zkonvertovat.

K nevýhodám:

4) Pokud z nějakého důvodu budete muset podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob, budete to muset udělat elektronicky v předepsaném formátu.

Nevýhoda je že s DS už nemáte jinou možnost než daňové přiznání dávat elektronicky v tom jejich formátu..
ale výhoda je že ho můžete dávat elektronicky.. když to stejně vypisujete v počítači tak na konci stačí jen kliknout na odeslání přes DS a je to vyřízené.. nemusí se tisknout a nosit na poštu.

Já si to vysvětluji tím, že pokud si na něco stěžujete emailem nebo na zákaznické lince, tak to jde jaksi odspodu spolu s ostatníma "otravnejma požadavkama nějakejch zasranejch uživatelů", kdežo DS vybírá vyšší management a ten tu stížnost postupuje "dolů" takže to vypadá jako by se jednalo třeba o nějakého kamaráda generálního :)

Ve které velké firmě vybírá DS management?? To dělá nějaká sekretářka.. i když to že to pošle sekretářka generálního může pořád ten efekt mít.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #19 kdy: 16 Března 2019, 00:44:59 »

Jak funguje konverze dokumentů u starých zpráv? Mám portable aplikaci na cloudu, abych nemusel řešit zálohování. Po 90 dnech už nebude zpráva v systému datových schránek, ale mám zprávy u sebe. Lze na poštu přinést ZFO a nechat si zprávu zkonvertovat do papíru?

Pro důchodce, pokud pracuje, může být zajímavé, že si může nechat přepočítávat důchod. Kvůli téhle agendě nemusí chodit na socku, ale žádost podá vzdáleně.

Sranda je, že člověk se nemusí jebat s formuláři na soc., stačí napsat co chcete a poslat oskenované dokumenty, ač mě paní na infolince přesvědčovala, že mi to oskenované potvrzení o studiu neuznají, když to není originál. Naštěstí moji žádost dostal vždycky někdo normální.
« Poslední změna: 16 Března 2019, 00:51:36 od paty »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #20 kdy: 16 Března 2019, 08:02:46 »

Asi to bude škola od školy, ale ty, které disponují aspoň trochu použitelným IS, umí vystavit i potvrzení o studiu elektronicky opatřené uznávaným podpisem, navíc si jej stačí vygenerovat v tom IS, není nutné strašit na studijním.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #21 kdy: 17 Března 2019, 19:48:13 »

Kéž by.... Každopádně i přes obštrukce na infolajnách s obyč skenem nikdy nebyl problém na finančáku, pojišťovně ani socce.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #22 kdy: 17 Března 2019, 21:01:02 »

Jak funguje konverze dokumentů u starých zpráv? Mám portable aplikaci na cloudu, abych nemusel řešit zálohování. Po 90 dnech už nebude zpráva v systému datových schránek, ale mám zprávy u sebe. Lze na poštu přinést ZFO a nechat si zprávu zkonvertovat do papíru?

V praxi nevím jak to je.. ale přímo v DS můžete otevřít soubor ZFO a ověřit jestli ta zpráva prošla systémem DS a jestli souhlasí obsah..
..a když DS umí ověřit že jde o autentickou zprávu z DS tak asi není důvod proč by to pošta nemohla konvertovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #23 kdy: 17 Března 2019, 23:30:32 »

Já to nikdy nezkoušel, ale takhle z hlavy mně napadá, že když to zmizí zeschránky není to jak konvertovat, protože o tu konverzi si žádáte přes DS. Takže pokud tam ta zpráva už  není, není ani co konvertovat. Ale budu rád jestli mně někdo vyvede z omylu.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #24 kdy: 18 Března 2019, 00:55:04 »

Tak si sám odpovím. Pošta provozuje aplikaci, do které stačí nahrát ZFO nebo podepsané PDF. Aplikace ověří, jestli je možné konvertovat dokument do papíru. Když je možné provést konverzi, nabídne uložení do úschovny, vytvoří kód, se kterým jdete na poštu pro ověřený dokument.
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/egovernment/czechpoint/autorizovana-konverze-dokumentu
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #25 kdy: 18 Března 2019, 09:43:01 »

Když už máme thread o datovce, máte někdo zkušenost, že by úřad nepřijal generální plnou moc poslanou datovkou a požadoval úředně ověřenou plnou moc na papíře?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #26 kdy: 18 Března 2019, 13:55:16 »

A tu plnou moc zasílal úřadu ze své datovky zmocnitel? Pak by to mělo být ok.

Pokud ale posílal naskenovanou plnou moc datovkou zmocněnec a plná moc byla s podpisem zmocnitele naskenovaná tak je to asi špatně a měla by být doručena fyzicky (pozemní poštou, osobně na úřadě). Úředně uvěřená být nemusí.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #27 kdy: 18 Března 2019, 15:07:00 »

Generální (ve smyslu § 33(2)(c)) plná moc úředně ověřena být musí. A domnívám se, že správní řád je v tomto ohledu do té míry striktní, že zaslání datovou zprávou nebude naprostá většina úřadů akceptovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #28 kdy: 19 Března 2019, 00:27:08 »

Můžete si na checkpointu udělat konverzi papírové verze úředně ověřené plné moci do elektronické podoby a tu potom zasílat elektronicky (DS, emailem). Možná by to byl dobrý chyták na ouřady -nebudou to chtít akceptovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #29 kdy: 19 Března 2019, 06:54:42 »

Asi si nedovedu představit případ, kde by to mohlo nějak pomoci. Jednou z vlastností generální plné moci je udělení pro budoucí (tzn. doposud nezahájená) řízení. Předpokladem pro potrápení úřadu by tak byla jistota, že nějaké řízení bude zahájeno. Tu ale předem nemáme nikdy, a tak bych řekl, že kočkování ((c) Číkus) kolem GPM by mohlo být i kontraproduktivní (rozuměj: mohlo by zahájení řízení přivolat či urychlit).
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10