30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 33921 krát)

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #60 kdy: 20 Dubna 2021, 08:43:15 »

Nez začnete jásat nad Portálem občana, doporučuji pečlivě prověřit chování zpráv došlých do datové schránky, pokud je ta parodie na archivaci přes Portál občana aktivována. Zejména se zaměřte na to, kdy pak budou zprávy došlé do DS doručeny a co vlastně budete mít ve své datové schránce pod kontrolou.

Více třeba na https://www.mesec.cz/clanky/na-urad-pohodlne-co-uz-dnes-umi-datove-schranky/nazory/.

nad portálem občana budu i nadále jásat, tohle je problém DS, kterou zatím nemám a pouze jsem se ptal, jak to funguje - za odkaz díky, tedy archivace do portálu občana v zásadě nic neřeší
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #61 kdy: 20 Dubna 2021, 08:48:29 »

Tenhle krok mi přijde zatím ještě snesitelný. V principu mi samozřejmě vadí, že jde o cpaní DS násilím, ale zatím stále prakticky není rozdíl mezi tím nemít DS, a mít znepřístupněnou DS. Ale nedělám si iluze, že by šlo o krok poslední ...
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #63 kdy: 04 Května 2021, 20:23:30 »

To je hoax: Sledoval jsem to povrchně, ale na přihlášení do katastru bude stačit eIdentita. Tzn. přihlášení třeba pomocí bankovní identity (tu už stejně brzy budeme mít všichni), eObčanky, jakéhosi "Mobilního klíče eGovernmentu" a nebo i pomocí elektronického podpisu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #64 kdy: 04 Května 2021, 20:30:05 »

Jen dodám, že je momentálně v přípravě (senát vrátil s pozměňováky do sněmovny) zákon označovaný jako DEPO a ten bude znamenat, že při prvním přihlášení eIdentitou po 1.1.2023 vám bude založena datovka automaticky.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #65 kdy: 04 Května 2021, 20:43:54 »

Tak si ji deaktivuji. Asi s tím nemám problém :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Datová schránka
« Odpověď #66 kdy: 05 Května 2021, 00:10:12 »

To je hoax: Sledoval jsem to povrchně, ale na přihlášení do katastru bude stačit eIdentita. Tzn. přihlášení třeba pomocí bankovní identity (tu už stejně brzy budeme mít všichni), eObčanky, jakéhosi "Mobilního klíče eGovernmentu" a nebo i pomocí elektronického podpisu.
A to je jako nějaký zlepšení nebo co?! Jedna z mála služeb, co za něco stály (i dyž ten portál byl poněkud obskurní, ale co stádního není) a teď v rámci zlepšení služeb ovčanům to zavřou? Koukám že burešova banda fakt maká, asi už se máme líp nebo co.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #67 kdy: 05 Května 2021, 01:01:14 »

Tak si ji deaktivuji. Asi s tím nemám problém :D

Jenže už tu schránku budete mít a nezbavíte se jí. A je pouze otázkou času, kdy vznikne nějaká povinnost pro každého, kdo má datovou schránku (bez toho, aby musela být "aktivní").
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #68 kdy: 05 Května 2021, 01:22:49 »

Behemot > Já tomu nefandím. Jen to uvádím na pravou míru tak, jak to je v současné době.

Celkově jsem proti povinným datovkám, což jsem i několikrát vyjádřil.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #69 kdy: 05 Května 2021, 06:14:37 »

Nejvíc na to doplatí Seznam.cz, který na mapách umožňuje náhled. A pak další roboti, kteří to vytěžují. Normální člověk se při jednorázovém využití nějak identifikuje. A pravidelní uživatelé (např. makléři) se tam registrují. Exekutoři a další tam mají úplně jiný přístup, který je sledovaný, neboť tam mají všechno včetně RČ.

Největší plošné vytěžování dělali roboti, kde se pak databáze vlastníků napasuje na databázi kontaktů a máme odběratele elektřiny/plynu = telemarketing.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Datová schránka
« Odpověď #70 kdy: 05 Května 2021, 19:52:34 »

Zavést limit počtu přístupů na straně serveru je pro normálního správce normálního systému práce tak na desítky minut, maximálně jednotky hodin.

Ale tak všichni tady ten stád chcou, tak je to tak správně žejo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #71 kdy: 06 Května 2021, 09:49:09 »

Zavést limit počtu přístupů na straně serveru je pro normálního správce normálního systému práce tak na desítky minut, maximálně jednotky hodin.

Není to zas tak jednoduché, roboti umí dynamicky měnit IP a další parametry připojení, přičemž co si budeme povídat, státní systém nemá zas tak schopné správce, aby vyvíjeli sofistikovaný systém detekce robotů jako má třeba google s recaptchou (která stejně v mnoha případech lze obejít, byť ta firma měla jiné možnosti zejména motivace dovést systém ke kýženému cíly).

Nicméně odfiltrovat připojení tak, aby server nebyl přetěžován by ČUZK mohl i bez toho co se snaží zavést, otázkou je, jestli to tak není z vícero důvodů záměrně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #72 kdy: 06 Května 2021, 10:34:17 »

Vážení, něco o fungování prozradím: kdosi dělal v rámci maturitní práce software, kterej vytěžoval katastr nemovitostí. Kdosi měl potíž s tím, že po cca 15 requestech dostal 24hodinový ban. Kdosi zjistil, že naprosto stačí, aby software nerequestoval přesně každé 3 sekundy, ale delay time mezi jednotlivými requesty se generoval náhodně v intervalu 2-4 sekundy (napč. 3895 ms). Kdosi od té doby už nedostal žádný ban.

Tolik k ochraně před boty.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #73 kdy: 06 Května 2021, 13:51:20 »

A já mám pocit, že to souvisí třeba i s aktivitami firmy REAS.cz, která veřejně nabízí krásný přehled za kolik se jaká nemovitost prodala. Když to loni zprovoznili, tak to asi po měsíci nějak omezili, ale funguje to dobře i nyní. Běžný občan k takovému množství informací nemá přístup.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #74 kdy: 06 Května 2021, 14:20:05 »

Tam to bylo myslím tak, že uváděli ceny konkrétních jednotek, pak to upravili na nějaký průmer, resp. rozsah v dané lokalitě, nebo domě, pokud jde o byt. Ale snad ani neudělali nic špatně a šlo to z veřejně dostupných údajů a stejně jim katastr do toho hodil vidle.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10