30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 34560 krát)

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #90 kdy: 11 Května 2021, 12:02:53 »

Pak bych si je vychutnal. Například až by mi odmítli vyfakturovat sníženou sazbu někomu u výměny podlahy v družstevním bytě.
Vlastník nemovitosti je družstvo.
« Poslední změna: 11 Května 2021, 17:08:31 od Panek »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #91 kdy: 13 Května 2021, 07:06:36 »

Dám to sem, jelikož se zde katastr a nahlížení řešil.

https://www.lupa.cz/clanky/proc-dochazi-k-omezeni-v-nahlizeni-do-katastru-nemovitosti/
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #92 kdy: 02 Června 2021, 20:29:15 »

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #93 kdy: 21 Října 2021, 12:04:17 »

reklama
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #94 kdy: 21 Října 2021, 12:40:03 »

A není i reklama na lejstra z úřadu? Protože to je větší problém:)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #95 kdy: 21 Října 2021, 12:45:45 »

Reklama je presna, proc tahat osla na urad, kdyz uz jich tam maji dost.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #96 kdy: 21 Října 2021, 13:09:56 »

A není i reklama na lejstra z úřadu? Protože to je větší problém:)
Ze zkušenosti jediná funkční digitalizace veřejné správy je pokutový obecní byznys
Sociálka píše poštou, fízlové píšou poštou.

Pořiďte si datovku a můžete si v pohodlí domova přečíst, proč vám nepošlou spis.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #97 kdy: 21 Října 2021, 13:22:28 »

Ale tak zas, sociálka i FÚ už to umí, ač, tam taky nezřídka jde o pokuty a penále:)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #98 kdy: 21 Října 2021, 13:28:37 »

Ale tak zas, sociálka i FÚ už to umí, ač, tam taky nezřídka jde o pokuty a penále:)
Sociálka chtěla doplnění k žádosti o ošetřovné - 2021 - lístek ve schránce a následná domluva s tetou mailem a telefonem
Fízlové - oddělení zbraní - odebrání zbrojáku a úschova zbraní - lístek na poště. Neměl jsem koule to ignorovat a následně u vyražených dveří argumentovat, že nemají doručeno.

Prakticky všechny úřady to mají tak, že vedou agendu jako za císaře pána a někde sedí teta, co to umí naskenovat do datovky jako vrstva nad jejich agendou. Opravdu integrované to má podle mě jen MHMP a pár dalších.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #99 kdy: 21 Října 2021, 15:07:18 »


Fízlové - oddělení zbraní - odebrání zbrojáku a úschova zbraní - lístek na poště. Neměl jsem koule to ignorovat a následně u vyražených dveří argumentovat, že nemají doručeno.

To se stalo kdy a kde, prosim? Moje zkusenosti s OSZBM mluvi naprosto opacne. Od chvile zrizeni DS (cca 7 let) mi od nich chodi vse zasadne do DS aniz bych na to musel nejak upozornovat. Posledni dva roky uz lze i nektere zadosti podavat na elektronickem formulari DS - nedavno jsem podaval zadost o nakupni povoleni. Rozhodnuti o udeleni nakupniho povoleni mi do DS dorazilo druhy pracovni den. Nasledne jsem podaval zadost o udeleni vyjimky A-I na strelivo se zvysenou ranivosti a rozhodnuti o udeleni vyjimky mi do DS dorazilo tentyz den behem nekolika hodin. Moje OSZBM je Praha 4 (pro Prahu 4 a 10).

Za mne je OSZBM snad jedine hnizdo fizlu, kde si clovek nepripada jako v chranene dilne.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #100 kdy: 21 Října 2021, 16:35:19 »

To se stalo kdy a kde, prosim?
Praha Modřany předcovidový rok. Napsal jsem jim obratem slusne jak to funguje s fikci doruceni a ze na papír ve schránce seru a pak to tou datovkou poslali - ale jen jako scan tech papírů. Já tím získal tři týdny času navíc.

Mám s OSZBM také jen kladné zkušenosti, nicméně s datovkou kamarádi rozhodně nebyli a na své povinnosti v tomto rezignovali (asi se to po kovidu zlepšilo a tady šlo o celkem mimořádnou a nerutinní událost)

Odhlédneme-li od faktu, že mi tímto uspořádáním stát de facto jen propůjčuje můj vlastní majetek, a ti hodní lidé budou ti, kteří budou posílat své kolegy zbraně sbírat až stát či unie přitvrdí.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #101 kdy: 11 Listopadu 2021, 20:56:33 »

Mate nekdo zkusenost s pouzivanim datove schranky ve skolstvi a to smerem ze skoly k rodicum? Dva roky zpatky jsem byl na tridnich schuzkach, dva ruzni zrizovatele a na obou ucitel poprosil o datovou schranku, pokud ji nekdo ma. Oba to mysleli jako legraci, nikdo takovy prece nemuze existovat. Ani jeden nevedel, proc to chce. S prvnim to skoncilo priznanim, ze ji mam a at mi tam nic neposila. Druhy se zasekl na tom, ze schranku mam, ale adresu si nepamatuji. Pak dva roky skoly skoro nefungovaly a nedavno na tridnich schuzkach (nebyl jsem) podobne pozadavky. Guglil jsem, ale nenasel jsem vubec nic, jen obcas je kolonka s ID datove schranky v zakovske, kde se ze zvyku kazdy rok pozaduji jmena, telefony, emaily, adresy atd. Nemate nekdo interni informace ze skol, zda obdrzeli nejaky vyklad? Nebo zda byli postraseni, ze v pripade pruseru musi dorucovat jakz takz legalne?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #102 kdy: 11 Listopadu 2021, 21:18:46 »

Spis pujde o GDPR, setreni prostredku, distancni vyuka a s tim prijde v ruku v ruce dalsi buzerace(nejdrive covid sikana a mozna se prida i ospod), ale zadne oficialni info jsem nezaslechl a je to muj privatni nazor.
https://www.zkola.cz/desatero-pro-efektivni-distancni-vyuku-v-dobe-karanteny/
https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/informace-k-datovym-schrankam-skol-a-skolskych-zarizeni
« Poslední změna: 11 Listopadu 2021, 21:25:50 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #103 kdy: 12 Listopadu 2021, 09:47:40 »

Tak pokud je škola orgán veřejné moci, pak by si ty údaje měl dohledat sám, pokud doručuje něco právně závazného (vyloučení ze školy). Předpokládám, že někde v rámci zápisu do školy figurují data o zákonných zástupcích včetně rodných čísel, aby to podle toho našli.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #104 kdy: 12 Listopadu 2021, 10:01:00 »

Diky, skola je organ verejne moci, takze dorucovani je jasne, samozrejme to je oboustranne ignorovano u prkotin stylu, ze Pepicek dostal z matiky dvojku a zitra ma prinest stovku na vylet. Me slo spise o to, jestli nekdo nema info ze skolniho zakulisi, protoze zde museli jednoznacne dostat hromadny pojeb/vyklad minimalne z urovne inspekce nebo ministerstva.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10