30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Celníci - Zboží podezřelé z porušení práva duševního vlastnictví  (Přečteno 602 krát)

tomasmaladd

 • Příspěvků: 185
  • Zobrazit profil

Dobrý den,

neměl by prosím někdo zkušenost jak nejlépe postupovat? Objednal jsem ze zahraničí přívěsky na klíče ve tvaru loga výrobců aut, to že budu platit DPH a clo mě bylo jasné, to ale že celníci balík zadrží protože se jim bude zdát že jde o duševní vlastnictví, s tím jsem tedy nepočítal.
Tohle přišlo od přepravní firmy:

na Vaše zboží, které bylo zadrženo pro podezření z porušování práva duševního vlastnictví, se podle čl 23 NR 608/2013 vztahuje toto opatření:

1. Zboží podezřelé z porušení práva duševního vlastnictví může být zničeno pod celní kontrolou, aniž je nutné rozhodnout o tom, zda bylo porušeno právo duševního vlastnictví podle právních předpisů členského státu, ve kterém se zboží nachází, pokud jsou splněny všechny tyto podmínky:

a) držitel rozhodnutí celním orgánům písemně potvrdil do 10 pracovních dní nebo, v případě zboží podléhajícího zkáze, do tří pracovních dní od oznámení o pozastavení propuštění zboží nebo o jeho zadržení, že podle jeho přesvědčení bylo porušeno právo duševního vlastnictví;
b) držitel rozhodnutí celním orgánům písemně potvrdil do 10 pracovních dní nebo, v případě zboží podléhajícího zkáze, do tří pracovních dní od oznámení o pozastavení propuštění zboží nebo o jeho zadržení svůj souhlas se zničením zboží;
c) deklarant nebo držitel zboží celním orgánům písemně potvrdil do 10 pracovních dní nebo, v případě zboží podléhajícího zkáze, do tří pracovních dní od oznámení o pozastavení propuštění zboží nebo o jeho zadržení, svůj souhlas se zničením zboží. Pokud deklarant nebo držitel zboží celním orgánům nepotvrdí svůj souhlas se zničením zboží ani jim neoznámí svůj nesouhlas se zničením v uvedených lhůtách, mohou mít celní orgány za to, že deklarant nebo držitel zboží potvrdil svůj souhlas se zničením zboží.

Upozorňujeme Vás tímto, že námitku lze podat do 5 pracovních dnů, nesouhlas se zničením do 10 pracovních dnů, prostřednictvím naší společnosti k celnímu úřadu.
Pokud však tohoto práva využijete, budou případné náklady na zničení zboží, rozhodne-li o něm celní úřad, účtovány Vám.
V případě podání nesouhlasu, může být držitelem práva na Vás rovněž podána žaloba.
Děkujeme Vám za pochopení.

Federal Express Czech s.r.o.

Trošku se děsím těch nákladů které "někdo" "nějak" vyčíslí..
IP zaznamenána

dk

 • Příspěvků: 53
  • Zobrazit profil
Re:Celníci - Zboží podezřelé z porušení práva duševního vlastnictví
« Odpověď #1 kdy: 12 Březen 2019, 21:21:37 »

Odpověděl bych něco ve stylu - nic takového jsem si neobjednal, tato zásilka není pro mě.  Zboží již totiž nedostaneš a nyní bych se staral o to abys nemusel cálovat to zničení pod dozorem. To je totiž docela ranec no.
IP zaznamenána
Rodič VW Arteon 110 KW
Pyrát - OPC 177KW Turbo + Genevo :)

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 301
  • Zobrazit profil
Re:Celníci - Zboží podezřelé z porušení práva duševního vlastnictví
« Odpověď #2 kdy: 13 Březen 2019, 02:42:22 »

Asi ano a nebyl bys myslím první co "neobjednal". Pokud vím, tak podobné "ne košer" zásilky se sem dostávaly tak , že při objednání v cizině byla uvedena nějaká náhodná existující adresa a freemail, popř. předplacený mobil, který ovládal skutečný adresát. POkud byla zásilka zachycena, byl orgány otravován existující "Helmut" a pokud zachycena nebyla, tak na základě výzvy dopravce byla zásilka přesměrována na jinou adresu, nebo k vyzvednutí na centrále dopravce.
IP zaznamenána

tomasmaladd

 • Příspěvků: 185
  • Zobrazit profil
Re:Celníci - Zboží podezřelé z porušení práva duševního vlastnictví
« Odpověď #3 kdy: 14 Březen 2019, 18:35:59 »

mno oni vlastně ani nechtějí "otravovat" pokud se vlastně nedoznáte že jste si to objednal a chcete to dodat. Takže se stím mam rozloučit  :-\
IP zaznamenána