30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Reklamace  (Přečteno 11159 krát)

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Reklamace
« Odpověď #45 kdy: 10 Března 2019, 13:40:49 »

Na autobaterky bylo myslím vždy dva roky, byly tam ovšem vyjímky ( prokázané přebíjení, přemrznutí, delší hluboké vybití, cizí látka v elektrolytu, viditelné mechanické poškození).

Já před x lety reklamoval bezúržbovou Vartu v asia provedení stáří 18 měsíců. Studený start úplně naprd, v zimě sotva točila, teplý start v pohodě, dvě hodiny rozsvícená světla úplně na pohodu, žádné známky poklesu kapacity, překontrolován startér a kabely- vše ok, baterka bez viditelného poškození, žádný úbytek vody. Reklamace zamítnuta baterie- baterie je v pohodě, má kapacitu. Zakoupena nová YUASA na klidných 10let. Varta ze zvědavosti nahoře otevřena a objevena trhlinka na mezičlánkovém spoji. Kámoš provedl testy klešťákem a při proudovém nárazu nad 100 A probíhalo v té trhlince nepatrné jiskření ( to by mohlo jednoho dne zajímavě dopadnout).
 Odvezena do prodejny, demonstrováná závada- reklamace přijata a uznána i přes odkrytování vrchu baterie.
Tohle me zajima, mohu poprosti o podrobnosti o typu a modelu te baterie? Ne ze by mi to pomohlo s reklamaci, protoze baterka je tak pul roku po zaruce, ale alespon bych vedel, jestli ji mam rovnou vyhodit, nebo hledat problem jinde. Mam taky vartu, taky asia provedeni a do pul roku od koupe se vyrazne zhorsilo startovani za nizsich teplot. Nastartovalo to sice vzdy, ale tocilo to dost pomalu, hure, nez puvodni zdechla baterie. Reklamoval jsem ji, napeti bylo v poradku a startovaci proud taky v norme.
IP zaznamenána