30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předjetí zpráva na dálnici - nabonzování od jiného řidiče, prosím o radu.  (Přečteno 5223 krát)

Einekleine

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den, omlouvám se pokud zde již bylo podobné téma probíráno, hledal jsem dlouho, ale svůj konkrétní podobný příklad jsem zde nenašel.

Jel jsem po dvouproudé dálnici v pravém pruhu za absolutně nulového provozu. Ve svém pravém pruhu jsem dojel pomalu jedoucí vozidlo takže jsem vybočil do levého pruhu a předjel ho. V dálce jelo v pravém pruhu ve vzdálenosti asi 20-300 metrů další vozidlo. Vzhledem k tomu, že jsem měl vyšší rychlost a brzy se dostal na úroveň dalšího vozidlo, tak nemělo cenu se zařídit na pár vteřin zpět do pravého a znovu předjíždět další vozidlo vpravo. Proto jsem se držel stále v levém pruhu pruhu. Jenže už v dálce jsem viděl, že v levém pruhu jede permanentně vozidlo pomalejší rychlostí. Říkám si, ok, dojedu ho, on až mě uvidí v zrcátku tak snad uhne. Jenže když jsem dojel šourala v levém pruhu tak řidič se na mě koukal ve zpětném zrcátku, proběhl několikrát oční kontakt, prostor k zařazení doprava měl opravdu obrovský. Problikl jsem ho a pořád si říkám, tak uhneš chlape? Opět pohled do jeho zpětného zrcátka na mě a nic. Tak jsem se nasral a toto vozidlo jsem předjel zprava. Ovšem takovým způsobem, že boky našich vozidel byly od sebe asi 40 centimetrů a jak jsem se dostal před něj, opět jsem to natěsno flákl před něj, šlápl na to a hleděl si svého. Nevybržďoval jsem, neblokoval ho jinak a zmizel bez dalších řečí. Postřehl jsem, že měl kameru na palubovce. Po X kilometrech mě tento exot dojel a natočil si mě na mobil zboku. Nyní mám dotaz na vás zkušené experty, co mi hrozí v případě, že videomateriály dá řidič na policii společně s oznámením přestupku? Podle mě o porušení zákazu předjíždění nemůže být řeč, protože: šlo o jednosměrné jízdní pruhy na dálnici takže v protisměru nikdo ohrožen nebyl, ani přechod, ani značka zákaz předjíždění, ani křižovatka. Takže podle mě jsem se dopustil maximálně porušení paragrafu 17/1 tím, že jsem nepředjížděl zleva, za což není zákaz řízení ani body. Ještě by bylo v potaz nebezpečné přejíždění mezi pruhy, za což je 5 bodů, ale ne zákaz řízení a ani nejde o sledovány přestupek. Dále mě zajímá následující. Pokud by PČR vylustrovala provozovatele vozidla což jsem já, porovnala fotku nebo video řidiče od oznamovatele  s fotkou v provozovatele v registru, mohla by provést prokazatelně ztotožnění dosud neznámého řidiče tímto způsobem? Po dotazu na známého od PČR by to takhle jít nemělo, pokud nebyl řidič ztotožněn na místě hlídkou PČR a nedošlo k nehodě nebo újmě na zdraví. Tudíž, přátelé, je zde nebezpečí toho, že mi můžou dokázat, že jsem to byl já? V případě nějaké výzvy k podání ať už mně jako fyzické osobě nebo provozovateli v obojím případě odpovím písemně, že odmítám vypovídat kvůli osobě blízké - LZPS a potom jim nezbyde než to hodit na provozovatel a hrozí max. pokuta, že? Protože podle mě mohu nějakou fotku nebo video od oznamovatele zpochybnit právě tím, že mám bratra, bratrance, jiné příbuzné a lidé si mohou být v některých případech extrémně podobní. Děkuji mockrát za pomoc vážení ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil

Nehrozí vůbec nic, pokud se nepřiznáte. A hlavně velice pravděpodobně nepřijde nic.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Ten, co si Vás natáčel, mohl být pan Kekle nebo někdo z jeho širšího příbuzenstva. Pouze osoba mdlého rozumu by se s videem, které dokazuje její vlastní protiprávní jednání (neoprávněné užití levého pruhu), hnala sama udat na policii s vědomím, že Vám se nemůže naprosto nic stát. Jako řidič jste postižitelný pouze teoreticky; pokud by s Vámi SO zahájil řízení (což se téměř jistě nestane), buď napíšete, že odmítáte podat vysvětlení nebo pošlete místo sebe zmocněnce, který prohlásí, že Vás zná a že osoba na videu nejste Vy. Tím to pro Vás celé končí, provozovatele za toto jednání postihnout nelze. Zato ten kameraman si může zadělat na pokutičku, až všechno hezky povypráví nějakému hodnému policistovi a podepíše mu protokol.
IP zaznamenána

Einekleine

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Mockrát děkuji za odpovědi :) Nemám problém, když někdo jezdí rychle za řídkého provozu nebo nezastaví na stopce ve 3 ráno, když vidí kilometry daleko, že nic nejede, ale s prominutím idioty co jedou účelově v levém s popelnicí na dálnici, když doprava už se zařadit s ohledem na provoz za vámi nemůžete velice rád podjedu na těsno ať se třeba v autě strachy připo*ere
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil

Dodržet bezpečný odstup při předjíždění zprava by zřejmě ublížilo Vašemu egu.
IP zaznamenána

Einekleine

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Plně s Vámi souhlasím, byla to moje chyba z rozčílení s tím odstupem a já se ponaučil.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Nic si z toho nerob, mna tiez vzdy tito vyjebani skolitelia naseru ze mi adrenalin vyleti az usami. Obchadzam tie hovada normalne z prava, koniec koncov su krajiny kde jazdis v ktorom pruhu sa ti zachce a vyjazdy z dialnic su z oboch stran a nikomu to nerobi problem. Akurat davam zvyseneho bacha, aby ten manever jasne videl a nenapadlo ho sa zacat v tej chvili preradovat.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak školení smysl jistě nemá, ale někdy se člověk zapomene. Taky jsem jednou "ulítnul", vytáhnul blba z auta a vysvětloval mu, že vlevo se opravdu nejezdí tak, jako on. Ale z nás dvou jsem byl větší blb v té chvíli jednoznačně já, ač on blokoval dálnici tak, že ho podlejo snad 10 aut v koloně, než jsem se dostal na řadu já. Doufám, že toto již nikdy neudělám.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Einekleine:
Nechápu to projetí těsně u něj, ale snad jste se už poučil.. asi bylo štěstí že jste nepotkal ten druh který se pak rozhodne vám teda uhnout.. ale až v době kdy vy už jste v pravém pruhu.. a pošle vám to před čumák.

Moje rada je když někdo jede jako idiot tak neškolit a naopak držet větší odstup.

Z nahrávky asi nic nebude.. i když to ten druhý odnese na PČR tak asi dostane pokutu on a tím to skončí.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Určitě byl řidič po těch X km unavený, tak to předal Vám a Vás někdo natočil.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

V době, kdy média prahnou po školitelích, vybržďovačích, agresorech a podobně, určitě bych to nepodceňoval. Na policii odepřít výpověď a kdyby přišlo něco dalšího tak to sem nahrajte.

Určitě byl řidič po těch X km unavený, tak to předal Vám a Vás někdo natočil.
To se dá (možná) použít u SO, ale na policii bych nic takového netvrdil.

Moje rada je když někdo jede jako idiot tak neškolit a naopak držet větší odstup.
+1
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Einekleine

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Děkuji vám všem za odpovědi. Trochu znalý problematiky 361/2000 sb. jsem. Největší riziko, které ve své případě vidím je právě ono ztotožnění neznámého řidiče podle nahrávky oznamovatele. Pokud bych odmítl výpověď na PČR dopisem jako provozovatel, je z praxe možnost, že bude jako důkaz ke ztotožnění neznámého řidiče stačit ono video v porovnáním s CRO (registr obyvatel)? Stále se obávám toho, že může být ve hře řidičák...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil

Z videa Vás bez Vaší spolupráce neztotožní a tedy nehrozí ani pokuta ani zákaz řízení. A ani sprdel, jelikož se nejednalo o automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
IP zaznamenána

Einekleine

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Z videa Vás bez Vaší spolupráce neztotožní a tedy nehrozí ani pokuta ani zákaz řízení. A ani sprdel, jelikož se nejednalo o automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Děkuji :) Předpokládám, že něco jiného je, když dojde k nehodě, újmě na zdraví nebo třeba k tomu, co nedávno předvedl ten český řidič kamionu v Německu.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

No hlavně se určitě jako chlap k tomu postavil čelem :D

Hlavně kdyby došlo na SO, tak až se pěkně přizná na řízení a natáčení telefonem, začne se grilovat ve vlastních hovnech hned ze dvou přestupků. Prosím o lístky do první řady, popcorn budu mít vlastní  ;D
IP zaznamenána