30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] stání na zeleni - zábor ?  (Přečteno 2809 krát)

Kokolotomoto

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] stání na zeleni - zábor ?
« kdy: 04 Března 2019, 10:46:54 »

 Zdravím všechny kolegy,
můj případ bude asi banální ale i přes to, bych si to od zkušenějších rád nechal posvětit, že se skutečně jedná o zábor (to slovo na tom příkazu nikde není).

Pokud je to stání na zeleni (upraveno vyhláškou h.m.Prahy) bráno jako zábor a tudíž nelze překlopit do sprdele, tak už vím přesně co dělat, jen nechci být za chytráka, a pak skončit hypoteticky s přísnějším trestem v sprdeli (a pokud nelze uložit vyšší než původní tak min. uhradit náklady na řízení paušální částkou), obecně mi jde o princip a zachování naprosté přestupkové bezúhonosti.

Děkuji za radu
« Poslední změna: 05 Března 2019, 02:15:39 od Kokolotomoto »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni - zábor ?
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2019, 10:55:38 »

jo, podat odpor, nevypovídat a hotovo.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni - zábor ?
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2019, 11:31:22 »

Vy jste byl tou MP ztotožněn, že o "pachateli přestupku nevznikly žádné pochybnosti"?

To napomenutí Vám nabízela už ta MP, nebo to takhle rozdává Praha 15?
IP zaznamenána

Kokolotomoto

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni - zábor ?
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2019, 12:07:46 »

 Dobrý den,
 
nikdo nebyl městskou policií ztotožněn, ráno byla na vozidle kterého jsem provozovatel výzva od MP k projednání - ignorováno a pak rovnou tohle z úřadu P15, ano oceňuji, že pokud bych se cítil vinen tak sankce by byla opravdu mírná - vzhledem k tomu jak je odůvodněno, že je to poprvé, ale vzhledem k tomu, že auto sem půjčil, nezaparkoval ho a není jedinný důkaz o tom, že ano, tak přeci neuznám přestupek který jsem nespáchal a celou záležitost hodlám vyřešit odložením věci, protože úřad nenajde řidiče poté co odepřu výpověď.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:stání na zeleni - zábor ?
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2019, 21:35:18 »

Ta anonymizace byla zbytečná, jméno úředníka který případ řeší a kde se přestupek stal lze zjistit asi tak do 10 vteřin
IP zaznamenána