30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Telefonování za jízdy - odvolání  (Přečteno 724 krát)

Dann

• Zobrazit profil
Telefonování za jízdy - odvolání
« kdy: 28 únor 2019, 07:32:12 »

Ahoj,
chtěl bych se podělit o můj aktuální případ, který skončil vítězstvím ve správním řízení a případně tak poradit ostatním.
Popis průběhu:
- duben 2013 mně zastavila hlídka dopravní policie s tím, že jsem držel hovorové zařízení.
Strašili, že mají vše zaznamenané na kameře a že to bude za 500 Kč. Není to sice moc peněz, ale nesouhlasil jsem a věc tak prý bude předána do správního řízení. Z mého pohledu důležitá věc: telefon jsem schoval do kastlíku a když mě policista požádal o možnost zadokumentování telefonu, odmítl jsem s tím, že ho vůbec nemám.

- červen 2013 - došlo oznámení o zahájení SŘ a předvolání - trošku jsem to prodloužil- stanovený termín jsem odmítl, z důvodu pracovní cesty...

- červenec 2013 - náhradní termín SŘ - ještě před termínem, jsem si domluvil možnost nahlédnout do spisu - samozřejmě zde nebyl žádný záznam foto/video - jen svědectví dvou policistů. Při výslechu jsem pospal situaci dle svého a úředník rozhodl o předvolání policistů na srpen. Úředník mě od všeho zrazoval, že nemám šanci, že se vždy věří policistům(co by z toho měli, proč by lhali atd.)

- srpen 2013 - byl jsem u jejich výslechu, měl připravené nějaké otázky - jeden polda byl v poho, druhý povýšeně řekl svoji "pravdu". Zase jsem si nechal kopii jejich výpovědi i té své z července a čekal co bude. Mezitím jsem si pročetl jejich výpověď u úředníka a porovnal jí s oznámením o přestupku, který byl sepsán na začátku celého jejich snažení. Snažil jsem se najít nesrovnalosti - a nějaké našel ).

- září 2013 - dostal jsem "rozsudek" - spáchal přestupek a bude platit 2000 Kč a 1000 Kč za správní řízení
sepsal jsem odvolání, citoval judikáty a poukázal na zjevné rozpory ve výpovědích policistů:
Nejvyšší správní soud v rozsudku čj. 7 As 102/2010 - 86
Nejvyššího správního soudu ze dne 25. 7. 2006 č. j. 6 As 47/2005 - 84, ze dne 22. 10. 2008 č. j. 1 As 64/2008 - 42 a ze dne 21. 9. 2011 č. j. 2 As 52/2011 - 47
Nejvyššího správního soudu ze dne 24. 5. 2006, č. j. 2 As 46/2005 - 55

- prosinec 2013 - krajský úřad rozhodnutí zrušil a vrátil k novému projednání ;D
dal mně za pravdu, úředníkovu verzi označil za chybnou, našel i chybně zdůvodněnou výši pokuty a celkově to dopadlo tak, že už jsem tušil výhru.....protože čas pracuje pro mně - byl už čas jen do dubna 2014

- květen 2014 - správní řízení zastaveno neboť odpovědnost za přestupek zanikla (uplynula lhůta 12 měsíců od přestupku)

Pokud budete chtít nějaké podrobnosti - rád se podělím.

Bylo by mozne mi poradit pane?
IP zaznamenána

zdesu

• Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy - odvolání
« Odpověď #1 kdy: 28 únor 2019, 08:55:26 »

Napadá mě, že pokud by z kontroly byla alespoň audionahrávka o které by nevěděli tak by jejich věrohodnost značně utrpěla hned při prvním předvolání. Pokud policajt jako svědek tvrdil, že telefon viděl a na nahrávce by bylo že telefon vůbec nemáte, celá situace se znevěrohodněním orgánu by se zjednodušila.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 28 únor 2019, 09:36:12 »

Ale pozor na to aby nahrávka nebyla pořízená tím telefonem který obviněný údajně u sebe neměl.
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 28 únor 2019, 11:38:59 »

Téma jsem rozdělil, jelikož s původním nemělo nic společného.

Dann: chcete-li nějakou pomoc, přestaňte oživovat x let uzavřená témata a v první řadě anonymisujte rozhodnutí a nahrajte je sem. Zároveň se pusťte do tvorby odvolání a dejte je sem k připomínkám.
IP zaznamenána

Dann

• Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 28 únor 2019, 19:36:36 »

Přikládám rozhodnutí. Je z toho nějaká cesta ven, nebo se musím smířit s -2body a pokutou?
« Poslední změna: 01 Březen 2019, 04:07:31 od Dann »
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 28 únor 2019, 21:05:31 »

-2 body by byly dobré, bohužel jsou to +2 body.

Cesta ven je pouze jedna, odvolání, nejlépe zatím blanketní a poslední den lhůty, není co ztratit.

Jinak ta anonymizace je tristní.
« Poslední změna: 28 únor 2019, 21:07:05 od t4455 »
IP zaznamenána

Dann

• Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 28 únor 2019, 21:22:14 »

Dobre, mam tedy tu prilohu smazat? Jsem normalni manualne pracujici clovek a uprimne vzato netusim ani jak spravne anonymizovat nebo sepsat odvolani. Nikdy jsem tyto veci nemusel resit a spise se smiruji s +2body a pokutou, protoze mi bohuzel nikdo nemuze asi pomoci.
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 28 únor 2019, 21:30:17 »

Všichni jsme tu pracující  ;)

Anonymizovat tak aby to bylo co nejméně dohledatelné, čísla jednací, typ auta, logo úřadu, čísla účtu. To tady nikoho nezajímá, pouze úředníky co se sem choděj učit.

Teď si nastudujte blanketní odvolání, poté začněte sepisovat odvolání, čim delší tím lepší. Vy se točte kolem toho že na vás nemají důkazy.
IP zaznamenána

enzym

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 01 Březen 2019, 00:42:06 »

Citace
Nikdy jsem tyto veci nemusel resit a spise se smiruji s +2body a pokutou, protoze mi bohuzel nikdo nemuze asi pomoci.
Pomoci ve smyslu projití celého spisu, vyhodnocení důkazů a správnosti postupu úřadu a na závěr sepsání příslušných podání se zde opravdu nedočkáte, to je parketa pro komerční služby.
Naopak se zde můžete dočkat více či méně relevantních rad (pokud někdo vypustí radu z cesty, tak je vždy někým opraven) ve smyslu tom, co našel ve spisu, který vy sem poskytnete a necháte, ať jej projdou všichni, kteří mají čas a chuť něco hledat. Dále se Vám dostate rad o jaká ustanovení se opřít, co zpochybnit a co zdůraznit v jednotlivých podáních podle vývoje případu. Podání si musíte sepsat sám, jejich následná kritika je zde oblíbenou kratochvílí, jsou mezi námi i grammar nazi.
Za vývoj případu neste plnou odpovědnost sám, z rad si vybíráte dle vlastní libosti a intuice. Stojí to desítky hodin času, musíte se sám vzdělávat.

Pokud Vám to nevyhovuje, zůstaňte ovcí či si zaplaťte profesionála; inspiraci můžete najít třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?board=8.0

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Neridic

• Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 01 Březen 2019, 08:02:36 »

Jedna technicka Danne, Vase priloha je zrejme i tady:

30kmhcz > Procesní záležitosti > Vzory podání > Vzor odvolání ke krajskému úřadu (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.msg84422#new)

Smazte i tam, protoze to pdf neni v podstate anonymizovano, jen prekryto vrstvou. Lepe udelat screenshoty do jpg a tam zacernit stetcem nekde ve windows paint.

Takhle vim jak se jmenujete i o ktery urad jde.

Schvalne zkuste vybrat kompletni text (ctrl-a), udelat copy (ctrl-c), otevirit si notepad a paste (ctrl-v).
IP zaznamenána

Dann

• Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01 Březen 2019, 19:34:11 »

Smazáno
« Poslední změna: 04 Březen 2019, 07:28:17 od Dann »
IP zaznamenána