30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policisté kontrolovali filtry pevných částic v autech  (Přečteno 10434 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Policisté kontrolovali filtry pevných částic v autech
« Odpověď #30 kdy: 25 Března 2019, 15:01:30 »

medojed>jenom technicka: co myslis tim 'CE'? Homologace dilu aut/motorek se oznacuje znackou 'e' v krouzku popr. obdelnicku. A konkretne u vyfuku motorek to je tak, ze motorky, schvalene do provozu do 30.6.2001 zadnou homologacni znacku na vyfuku mit nemusi a to ani na originalnich ani na neoriginalbich dilech vyfuku. Od 1.7.2001 uz tam to 'e' v krouzku/obdelniku byt musi a mnozstvi nutnych udaju za tim 'e' se lisi podle roku schvaleni.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Policisté kontrolovali filtry pevných částic v autech
« Odpověď #31 kdy: 25 Března 2019, 21:01:50 »

medved: samozřejmě, je tam "e". Řeším teď prohlášení o shodě pro elektrozařízení a pomotalo se mi to. Je tam "e" a kód za tím. Dle toho kódu lze u výrobce dohledat, že to je přímo na moji motorku. Někde k tomu mám i fyzický certifikát, jen tedy vůbec nevím, jestli tam zmínka o dusítku je, nebo není. Je to rok 2011, takže bohužel "e" tam být musí.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Policisté kontrolovali filtry pevných částic v autech
« Odpověď #32 kdy: 07 Října 2019, 09:14:21 »

Jak jednu dobu bylo BU BU BU na motorkáře s otevřenými výfuky, řeší se to ještě?

Na motorce mám otevřený výfuk homologovaný pro moji motorku. CE je vyraženo přímo na těle tlumiče, nikoliv na oddělitelném dusítku.

Hrozí něco, když nějakej půlmozek bude mít touhu strkat obušek do výfuku, resp. když mě odkáže na STK? Pokud vím, na STK (u nás) hluk měřit neumí a jestli ten či onen tlumič je homologovaný s dusítkem, nebo i bez dusítka, snad taky nemohou poznat. CE tam je a hotovo.

Případně je lepší strategie dělat překvapeného, že před jízdou to tam ještě bylo, když jsem to kontroloval, nebo dělat překvapeného, že tam vůbec něco má být?

Pokud bude opicajt debil, tak mozkovým měřením dojde k názoru že je to tuze hlučné a za to hrozí odebrání ORV a zákaz další jízdy, a pokud bude debil i správní orgán, tak hrozí postih za "bezprostřední ohrožení ostatních účastníků provozu", což je tuším 5-10k čechokreditů a 6-12měs mastná tyč.
IP zaznamenána