30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Parkování sníh sikme cary SPRDEL  (Přečteno 4838 krát)

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[LOST] Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« kdy: 24 Února 2019, 21:55:03 »

Dobry den,

dlouhodobe ctu mistni web a doslo uz i na me a dostal jsem se do faze, kdy bych potreboval poradit. Pripad neni zavazny (zadne body/ridicak), jde o studijni pripad.

Zkracene prubeh do dnesniho dne:

1. Parkovani, listecek MP, ignorovano
2. Vyzva MP, ignorovano
3. Výzva provozovateli vozidla -> nahlasen ridic (nejedna se o provozovatele vozu)
4. Dvakrat nedoruceni ridici (rezim vraceno odesilateli)
5. Prikaz
6. Podan blanketni odpor v ramci lhuty
7. Vyrozumění o provedení dokazování mimo ústní jednání
8. Osobne ucast na dokazovani (bez ustniho vyjadreni)
9. Pisemne vyjadreni k dokazovani
10. Rozhodnuti

Nasledovat bude blanketni odvolani a nasledne jeho doplneni, na kterem jsem zacal pracovat a potrebuji nasmerovat.

Dotazy

A. Spravni organ se odignoroval me vyjadreni vetou "zhoršené povětrnostní podmínky mohl uplatnit v přestupkovém řízení řidič vozidla." Pripad je sice v rezimu spravniho deliktu, ale ten musi vykazovat znaky přestupku podle tohoto zákona - nelze preci mechanicky pouzit jen odstavec 6 a vse ostatni ignorovat. Jak postupovat?

B. Spravni organ dvakrat neuspesne dorucoval ridici, ovsem v rezimu vratit nedorucene adresatovi. Nekde tusim zde na webu jsem zahledl, ze NSS toto povazuje za nespravny postup. Je mozne pozadovat zruseni spravniho deliktu a vratit vse na zacatek?

Prikladam anonymizovane rozhodnuti. Pripadne dalsi podklady dle dotazu.

Dekuji

[Uprava: pridana priloha]
« Poslední změna: 24 Února 2019, 22:00:38 od dvacet »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2019, 01:37:24 »

Teď to chce poslední den lhůty podat blanketní odvolání a v mezičase už připravovat jeho doplnění. K tomu by se hodil kompletní spis.

V 13 nezakazuje zastavení nebo stání, na V 13 je zakázáno vjíždět. Nejsem si jist, zda lze takové jednání hodnotit jako neoprávněné zastavení nebo stání (zvláště když sám SO píše, že "... které po porovnání s fotodokumentací prokazují že vozidlo zastavilo v blízkosti domu..."

Pokud byl řidič nekontaktní, měli mu zařídit opatrovníka.

Také se mi líbí jak šikovného mají fotografa, že jeho fotografie prokazují, že se nestala dopravní nehoda. Fakt šikovný kluk.

Rozhodnutí bylo doručeno datovou schránkou nebo poštou? Přijde mi, že tam chybí razítko a možná i podpis.

Materiální aspekt je popsán moc hezky. Krom toho že si opět pletou povinnosti plynoucí z V 13 (nikoli zákaz zastavení nebo stání, nýbrž zákaz vjíždět), nachází se zde jeden pěkný paradox. Vozidlo nacházející se na V 13 nepochybně ohrožuje plynulost a bezpečnost provozu tím ... wait for it ... že znemožňuje ostatním vozidlům ohrožovat bezpečnost a plynulost provozu (páchat přestupky) vjížděním na V 13.

Ad A: To je docela zajímavý postup. Příště dostane provozovatel pokutu za to, že jeho auto není růžové se žlutými puntíky? Zákon sice takové zbarvení nepřikazuje, ale provozovatel má smůlu, neexistenci takového zákona měl uplatnit řidič (nebo lakýrník?).

Ad B: Tady spíš narazíte, naopak bylo judikováno, že následné vhození nemá vliv na možnost aplikace fikce doručení.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2019, 13:00:20 »

B. Spravni organ dvakrat neuspesne dorucoval ridici, ovsem v rezimu vratit nedorucene adresatovi. Nekde tusim zde na webu jsem zahledl, ze NSS toto povazuje za nespravny postup. Je mozne pozadovat zruseni spravniho deliktu a vratit vse na zacatek?
Helmut ?
IP zaznamenána

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2019, 21:36:37 »

O kompletni spis jsem zazadal. Nahraji hned jak prijde.

Rozpor se zakazem V13 urcite zapracuji do odvolani, diky.

Ano, opatrovnika Helmut potrebuje, dalsi bod.

Rozhodnuti doslo datovkou, uz me prestalo bavit chodit na postu behem teto zalezitosti, tak jsem si ji zridil, tedy cast spisu budou dopisy a cast datovky.

Ad A: Ano zcela postavene na hlavu. To bude hlavni cast odvolani.

Ad B: Myslel jsem si, ze tento bod odvolani zrovna nevytrhne.

Diky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2019, 21:42:54 »

Z MMB spis nepřijde, bude potřeba ze zastavit osobně nebo poslat zmocněnce. (resp. určitě ne poštou, u DS nemám zkušenost, ale odhaduji stejný výsledek)

Na zřízení datovky přišli sami?
IP zaznamenána

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2019, 00:20:38 »

V nejhorsim se zastavim osobne, zazadal jsem pres datovku, vzor dle Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání do datové schránky podle InfZ.

Datovkou jsem najednou zacal komunikovat ja, takze oni uz jen pokracovali dale pres datovku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2019, 00:41:34 »

Uvidíte, já bych tipoval, že vám spis nepošlou, ale můžu se samozřejmě mýlit. Nahlédnout osobně by neměl být problém, můžete také poslat zmocněnce.

Začít komunikovat datovou schránkou byla chyba. Kdyby SO i po zřízení DS zasílal dopisy poštou (což se stává), nemohl by aplikovat fikci doručení.
IP zaznamenána

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #7 kdy: 17 Března 2019, 22:00:06 »

Ano, spis neposlali. Odkazuji se ze pristup ke spisu se ridi § 38 správního řádu. Jeste bezi lhuta na odvolani, takze pokud by mel nekdo chut a pomuze mi s odvolanim, pak bych do toho klidne dale vrtal. Preci jen, by to obecne usnadnilo vsem lidem pristup ke spisu - pro me samotneho je to vsak nad moje aktualni pravni schopnosti. Otazku dalkoveho pristupu jsem nadhodil, kdyz jsem si byl spis fotit, a dle urednic je nevetsi problem, ze nemaji obcanku - divne, mela by stacit identita datove schranky ne?

Spis jsem se tedy dostavil osobne nafotit a jeho kompletni anonymizovanou podobu prikladam.

Odvolani jsem podal blanketni, abych ziskal vice casu. V reakci na to me nyni na doruceni ceka "Usneseni", coz je predpokladam vyzva k doplneni odvolani.
IP zaznamenána

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2019, 22:09:15 »

Dale jsem zacal sepisovat plnou zneni odvolani. Aktualni pracovni verzi prikladam.

Zakladni body:
1. Formalni znak - rozpor mezi zakazem vjizdet resp. zasahovat do prostoru znacky V13 a zastavenim
2. Materialni znak - spravni organ se nevyporadal s faktem, ze auto bylo zastaveno v jinou dobu nez bylo nafoceno mestapem
3. Zavineni jako znak prestupku ridice (nikoliv SPRDELe). Nevim zda to takto lze pouzit.

Zatim chybi jeste zapracovat ridice a nezrizeni opatrovnika. Navic jak je videt ze spisu, tak ridici posilali dopisy tak, aby nebyly vhozeny do schranky po 10 dnech, kdezto me ano, coz mi prijde jako nerovne zachazeni a tedy ucelova snaha, aby doruceno nebylo.

Za pripadne poznamky vedouci k vylepseni odvolani budu velmi vdecny.
Diky
IP zaznamenána

dvacet

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2019, 20:49:42 »

Ozivuji opet tema po zamitnuti odvolani na kraji - Frohlich a spol. SO temer nereaguje na namitky a porad mele jen svou pisnicku. Jestli chapu situaci dopbe tak jedina dalsi cesta je soudni?

Dekuji
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Parkování sníh sikme cary SPRDEL
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2019, 14:54:57 »

Jediná není, ale bývá nejúčinnější. Jinak je ještě teoreticky možný přezkum a obnova řízení.

https://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/jak-probiha-spravni-rizeni
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.