30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ovečka v přímém přenosu - body dle chování  (Přečteno 8309 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« kdy: 21 Února 2019, 12:18:53 »

Musel jsem. Tak ostatním pro pobavení. Tady je vidět proč si správní orgány fakt dělají co chtějí. Protože jsme v 95% opravdu ovce.







IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2019, 16:58:39 »

Takových spořádaných, slušných lidí znám... "Spáchal jsem přestupek, postavím se k tomu jako chlap" a pak mi volají, že mají 12 bodů (nebo jiný kamarád-taxi zas spáchal týž přestupek, překročení o 20+ na magistrále, 2 x v roce, pokaždé uznal) a co teď s tím.......

Zas min. 2 lidi jsem proškolil tak, že nyní jednají s PČR zcela jinak, než dříve a nenechají si už srát na hlavu...
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2019, 19:19:51 »

Hodně lidí dělá machra,ale až příjdou o papíry tak brečí a dělají vše proto aby jim je někdo zachránil.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2019, 21:45:41 »

úplně nejlepší, ale bohužel se to nestává často...
kolikrát jsem na pivu říkal, co jak
vždycky jsem byl za hovado, co se s nima dohaduje, provokuje atak.
až mi tuhle jeden říká, tak jsem na půl roku dojezdil, no příště už se s nima budu taky hádat...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2019, 22:22:45 »

Na druhou stranu, cim vice ovci, tim vetsi pravdepodobnost, ze urad strci vzpurny spis na dno supliku.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2019, 21:20:48 »

já tedy tak trochu doufám v evoluci
tedy čím více vzpurných spisů, tím víc prázdných židlí v kancelářích...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2019, 21:27:47 »

Mate snad pocit, ze za poslednich 2000let doslo k nejake pozitivni evoluci co se byrokracie tyka?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2019, 22:15:12 »

v zásadě ano
musí pořád vymýšlet nové a nové
ovšem jak moc to považovat za pozitivní...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2019, 14:12:47 »

Mate snad pocit, ze za poslednich 2000let doslo k nejake pozitivni evoluci co se byrokracie tyka?
Krátkodobě 30. července 1419.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2019, 17:47:43 »

Tohle to je proste marny, je to marny, je to marny.

Nize anonymizovany prepis konverzace na whatsappu s mymi kamarady. Za picu jsem ja. Pritom kamarad A plati snad kazdy mesic pokutu za spatne parkovani. A to neparkuje jinde, nez ostatni z baraku.

Jenze vysvetlit jim to nejde.

Argumenty jako "je to bez bodu, tak fair deal" nebo "az vsichni budou jezdit podle predpisu, tak nic vybirat nebudou" proste nerozmluvim...


A:Hajzli chcou petikilo za 58 kmh
B: To je dobrá cena
B: A tvoje blbost, protože ty Židle jsou profláknutý
C: Jo, i já jsem se tam kdysi nachytal.
D: A, kolik jsi už do nich nacpal za tu dobu, co máš ŘP?
Lerion:A nic zmrdum neplat
E: Stane se, sme lidi
Lerion:1) Prasim. A prasim vic nez A. Ale davam si bacha kde mohu a kde nemohu.
2) Az me nekdy budou chtit naparit pokutu, jdu do spravniho a zneprijemnim jim zivot
Doporucuji https://www.30kmh.cz/
Kdyz poslusne zaplatis, bude to jen motivace pro ty zmrdy vymahat prachy vic a vic

E: A neni spravedlive, i kdyz existuje klicka, jak se tomu vyhnout, trest prijmout, kdyz proste jedes rychle tam, kde se to nema?
F: Ano, taky jsem (zatim jednu) pokutu zaplatil. Ale kdyby to byl vylozene nejaky kokotny chytak, tak se asi hadam
Lerion:Tohle neni o spravedlivem trestu. Tohle je o dalsi dani za prujezd obci. Pokud nikoho neohrozis, chybi materialni stranka prestupku a je to proste jen dan, kterou nedobrovolne platis. Nijak to nezmeni tvoje chovani, nijak to nezvysuje bezpecnost, nikdy takovy radar neni na neprehlednem nebo nebezpecnem useku.
Navic jakou mate jistotu, ze byl A zmeren opravnene? Je spousta pripadu, kdy se ve spravnim rizeni prokazalo, ze urednik pochybil, radar byl spatne kalibrovnan nebo pouzit v rozporu s manualem k obsluze.
Ja jsem taky kdysi jednu pokutu zaplatil. A dnes toho lituju. Stalo me to body (policajt lhal), mam to v karte ridice (kdyz bude nekdy v budoucnu pruser, tohle se ti zmrdi neboji pouzit jako pritezujici okolnost) a dodnes si nejsem jist, zda jsem tu rychost prekrocil. Snimek mi neukazali a ja debil zapatil na miste.
Na prehlednem useku jsem predjizdel auto, ktere se uz dva kilometry tahlo 40 km/h. Policajt mi udajne nameril 63. Jaka to nahoda, ze po odecteni 3 km/h se presne vejdu na tu hranici, kdy je to vyssi. A fakt si nejsem jist, zda jsem tak "rychlejel. Podle me ne. Jenze tenkrat jsem byl pica a zaplatil to.

A:Ja tady to tvoje kverulantstvi proste nesdilim, no.
A:Mrdat nejakej navod k obsluze. To je proste klicka...
A:Tech 60 jsem tam jel, je tam 50, takze proste maji pravdu, ze jsem prekrocil rychlost a dali mi pokutu. Fair deal.
B: Přesně tak, 500 korun je férová cena
B: Navíc bez bodů
F: Hlavne stravit x hodin resenim, to jim to petikilo radsi dam ;)
A:Presne. Muj cas a mentalninkapacita je strasne draha na to, abych resil takovy picoviny.
A:Me to narozdil od Ja nebavi...
Lerion:No. Jenze na to ty zmrdi spolihaj a proto se tohle vybirani vypalneho tak rozmaha.
A:No, tak az vsichni budou jezdit podle predpisu, tak nic vybirat nebudou.
A:Kdyz tam proste pujde v noci haluzi nejakej chodec, tak ho v 60 semeles s vetsi pravdepodobnosti nez v 50.
B: Přesně tak. Já bych neoznačoval pokutu za jízdu 60 na 50 za vybírání výpalného, ale za blbost řidiče.
B: Pokud by se jednalo o měření nějaké stupidně omezené rychlosti, jako je třeba na Rooseveltove, tak už bych to označil za buzeraci, ale stejně bych se nebránil, protože to byla jen moje vůle, že jsem jel rychle.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2019, 20:27:53 »

Jenze vysvetlit jim to nejde.

Tak jim to nevysvětlujte. V momentě, kdy je přesvědčíte, že mají jít do správního, a nakonec prohrají, všechna vina půjde za Vámi.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #11 kdy: 07 Března 2019, 20:40:10 »

Tak jim to nevysvětlujte. V momentě, kdy je přesvědčíte, že mají jít do správního, a nakonec prohrají, všechna vina půjde za Vámi.

Oni hlavně nevidí žádný důvod proč tam jít. Chtěli to tak, maj to tak, tak ať si tu "fair price" taky zaplatěj. :)

Moje argumentace je většinou ve smyslu "plať si co chceš, ale až ti fakt o něco půjde, nic neříkej a nic nepodepisuj". Řešit to dál většinou nemá vůbec žádnej smysl, buďme řádi za média jako je d-fens.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #12 kdy: 07 Března 2019, 21:42:49 »

Tak jim to nevysvětlujte. V momentě, kdy je přesvědčíte, že mají jít do správního, a nakonec prohrají, všechna vina půjde za Vámi.

Oni hlavně nevidí žádný důvod proč tam jít. Chtěli to tak, maj to tak, tak ať si tu "fair price" taky zaplatěj. :)

Moje argumentace je většinou ve smyslu "plať si co chceš, ale až ti fakt o něco půjde, nic neříkej a nic nepodepisuj". Řešit to dál většinou nemá vůbec žádnej smysl, buďme řádi za média jako je d-fens.

Bohužel tohle je normální. Moje dobrá kamarádka tento týden ochotně zaplatila pokutu 500Kč za překročení rychlosti (laserem naměřeno tuším 52 na 30) a ještě se kasala, jak se policajtům líbila a jak s nimi "flirtovala". O tom, že si právě vysloužila tři body, jí ti milí policejní obdivovatelé jejích vnadů neřekli nic. Přitom jsem do ní 2 roky hučel, neplatit, nepodepisovat, vyřeším ti to... a zdálo se mi, že už byla "na naší straně"... no a stejně pak selhala.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #13 kdy: 07 Března 2019, 23:21:01 »

Tyto ovečky obvykle vykulí oči, jako kdyby byly postiženy Basedowovou chorobou, když jim s úsměvem sdělíte cosi ve smyslu “tak ještě jednou totéž a můžeš sedlat bicykl”.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ovečka v přímém přenosu - body dle chování
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2019, 02:30:21 »

Taky příhoda (Z = známý, J = já)
Z:spěchám na úřad nestihl jsem zaplatit pokutu za radar v obci (byl to odpustek za 1000)
J:tato obec vybírá nezákonně dávají z toho desátek STBákům (Z je zapálený antikomouš) , přece je nebudeš krmit
Z:tomu nevěřím
J:hmm klidně se zastav dohledám ti na internetu podklady
Z:jel jsem rychle tak se k tomu postavím jako chlap, jenže jsem nestihl zaplatit do 15 dnů tak to tam spěchám vyřídit osobně
J:Nemáš kam spěchat teď si peníze nevemou a půjde to do SPRDEle a tam se můžeš bránit ale bude to trvat cca 2 měsíce
Z:já to stejně zkusím
J:no tak teda ahoj.
--za cca 14 dní
Z:Nazdar tak jsi mi pěkně kecal, na tom ouřadě jsem to normálně vyřídil
J:no a jak to mi řekni
Z:byla tam hrozně hodná a hezká slečna a ta mi říkala, že to za ten 1000 už nejde a že mně za dva měsíce obešlou a bude to nejméně za 2000. Tak jsem na ní udělal smutný voči, že to chci mít z krku, tak jsem tam teda musel trčet asi 2 hodiny ale vypsala nějakej papír zkásla 2000 a hotovo.
J:no to bych ten papír chtěl vidět, to vypadá jako by to napsala na řidiče, ale to bys dostal 2 body
K:body se nedostávaj ty se sbíraj ! seš úplně blbej eště že jsem tě nesposlechl
--za cca měsíc
K:doprdele spěchám na úřad mám tam odnýst řidičák, že mám dvanáct bodů, měl si pravdu na tom papíře byly dva body (to bylo do desíti) a hned druhej den mě chytli v praze za další rychlost a tak jsem zaplatil na místě
J:no tak to jsi si pomohl, chceš s tím něco dělat
K:jsem chlap nebudu honit nějaký kličky a vobezličky, nesnáším to..
J:no tak jezdi na kole
....
:) :) :)

« Poslední změna: 08 Března 2019, 02:32:19 od pk202 »
IP zaznamenána