30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13

Autor Téma: [LOST] Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"  (Přečteno 41214 krát)

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #150 kdy: 23 Června 2019, 09:23:34 »

To není vůbec průkazná statistika, když má jenom jednotky případů za posledních 10 let. Navíc nezohledňuje, kudy cyklisté jezdí - já se třeba té aleji vyloženě vyhýbám (a nebudu sám) - za rok jedu 200x na kole do práce, ale tou alejí jedu třeba jen 10x, když zaspím a spěchám, protože je to pro mne suverénně nejkratší cesta - a vždycky tam je nějaký problém - auto mne oprasí blízkým průjezdem (s člověkem to vyloženě hodí ten poryv), zbytečně troubí, jednou jsem uhýbal do škarpy před protijedoucím předjíždějícím autem - to bylo asi nejhorší - nic z toho v těch statistikách nenajdeš. Ale já je v hlavě mám.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #151 kdy: 23 Června 2019, 09:33:51 »

Takže řešením je tedy silnici vedle cyklostezky zúžit a vysadit tam alej.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #152 kdy: 23 Června 2019, 09:39:29 »

ano, to by taky zafungovalo, ale mnohem levněji by vyšla značka "zákaz vjezdu cyklistů", která tam nějakou dobu byla, ale pak ji sundali a už tak rok, dva tam není

jinak nechápu, proč bych měl být jako cyklista diskriminován třeba oproti člověku, který tlačí vozík a všude normálně smí a přitom je tam jeho přítomnost mnohem nebezpečnější

...anebo jezdec na mopedu, který jezdí pomaleji než já - stejná situace - a když má starý moped, tak ani nemá povinné ručení, takže se odmne liší jen tím, že má jiný typ pohonu (slabší) a jezdí trochu pomaleji
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #153 kdy: 23 Června 2019, 10:58:39 »

Moped musí mít povinné ručení
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #154 kdy: 23 Června 2019, 16:45:42 »

Škoda, že nemůžu mít povinné ručení i na kole tím si "koupit" možnost bez omezení jezdit po silnici. Resp. ono to jde, ale musel bych mít elektrokolo s techničákem a vypnutou přípomocí https://mtbs.cz/clanek/legalne-45-km-hod-realitou-diky-turbo-vado/kategorie/tech-news#.XQ92tz8zamw

nicméně člověk, tlačící vozík určitých rozměrů, na silnici může i bez povinného ručení a je v právech omezený méně než já na kole (i když je výrazně nebezpečnější)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #155 kdy: 23 Června 2019, 18:36:25 »

Škoda, že nemůžu mít povinné ručení i na kole tím si "koupit" možnost bez omezení jezdit po silnici. Resp. ono to jde, ale musel bych mít elektrokolo s techničákem a vypnutou přípomocí https://mtbs.cz/clanek/legalne-45-km-hod-realitou-diky-turbo-vado/kategorie/tech-news#.XQ92tz8zamw

nicméně člověk, tlačící vozík určitých rozměrů, na silnici může i bez povinného ručení a je v právech omezený méně než já na kole (i když je výrazně nebezpečnější)
Pokud máte vedle cyklostezku, v zákoně máte napsáno že ji musíte užít, potřebujete opravdu ještě značku zákaz cyklistům? To potřebujete taky na každej vjezd na dálnici zákaz chodců, cyklistů a ručních vozíků? Mj. na vámi odkazované "kolo" potřebujete ŘP, který pochybuji že ste někdy měl, alespoň podle toho co tu píšete.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #156 kdy: 23 Června 2019, 19:36:27 »

Četls to vůbec, co se tu píše? Píšu, že auto řídím (a ŘP samozřejmě mám).

V par. 57 silničního zákona se píše o povinnosti využít "stezku pro cyklisty", ale tady se jedná o "stezku pro chodce a cyklisty", což je něco jiného - jiná značka. A je to také podstata mého sporu. Zákon v paragrafech někde mezi tuším 53 až 60 tyhle termíny používá a rozlišuje mezi nimi. Je dost možné, že duchem zákona je nenutit chodce a cyklisty za každou cenu tuto smíšenou stezku sdílet - vytváří se tím zbytečně nebezpečné situace. Dost na tom, že někteří chodci smí i na čistou stezku pro cyklisty (kolečkové brusle, lyže).

Znáš ten zákon? Resp. můžeš si to nejdřív přečíst, než začneš reagovat? Můžeš si tam třeba fulltextově tyhle termíny vyhledat? A podívat se ve kterých paragrafech se všude používají?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #157 kdy: 23 Června 2019, 20:50:03 »

Víte co značí značky příkazové?

§ 10 odst. 1 písm. m) vyhlášky č. 30/2001 Sb.
Citace
m) "Stezka pro chodce a cyklisty" (č. C 9a), která přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru takto označeného společného pruhu nebo stezky; chodci a cyklisté se nesmějí navzájem ohrozit; značka ukončuje platnost značek č. C 7a, č. C 8a a č. C 10a,
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #158 kdy: 23 Června 2019, 20:55:18 »

stará vyhláška... existuje novější, to víš?

tak si ji najdi a najdi si tam, jakým způsobem a kam se mají svislé značky umisťovat a kde je oblast jejich platnosti

pokud je značka umístěna 10 metrů od silnice v polích natočená pod úhlem 45 stupňů ze zorného pole, velmi snadno zakrytelná odbočujícím autem z veldejší ulice - je to podle vyhášky?

a je potom platná, když není podle vyhlášky?
« Poslední změna: 23 Června 2019, 21:00:39 od pozemstan »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #159 kdy: 23 Června 2019, 21:07:05 »

stará vyhláška... existuje novější, to víš?

Ok, v té nové je to taky (neaktuálnosti jsem si nevšiml, moje chyba), Příloha č. 4 k vyhlášce č. 294/2015 Sb.
Citace
Stezka pro chodce a cyklisty společná
Značka přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru takto označeného společného pruhu nebo stezky. Stezku pro chodce a cyklisty smí užít také osoba jedoucí na osobním přepravníku. Ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích je její užívání zakázáno, pokud není stanoveno jinak.
Chodci a cyklisté se nesmějí navzájem ohrozit.   
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #160 kdy: 23 Června 2019, 21:11:11 »

no, výborně

a teď komu a co vlastně ta značka přikazuje? tomu, kdo kolem ní jede a jede tím směrem, kterým vede ta "její" stezka

jenže já jsem kolem takové značky nejel (že je někde v polích 10 metrů vedle silnice a blbě natočená je možná něčí chyba, ale ne rozhodně moje)

a taky jsem nejel daným směrem...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #161 kdy: 23 Června 2019, 21:12:54 »

Ja vam vlastne fandim, hodte sem pak to odvolani a reakci vyssi instance. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #162 kdy: 24 Června 2019, 08:18:38 »

ok, však jsem to také už dříve slíbil, že vývoj případu sem průběžně hodím
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #163 kdy: 24 Června 2019, 16:05:10 »

V příspěvku z 21. 6. chybí jakákoliv otázka. Předpokládám, že je to i vzhledem k vašim vstupům z 22. 2. záměr, přišel jste se jen pochlubit a o komentář nestojíte. Tedy se budeme těšit na odvolací argumentaci a krajské rozhodnutí.
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #164 kdy: 24 Června 2019, 16:23:16 »

Pochlubit ne. Splnit slib - slíbil jsem, že to sem dám. Získal jsem tu dost podnětů, které mi pomohly se do toho nějak dostat. Jsem za ně vděčný i když strategii jsem si nakonec zvolil svou.

Tu mám i teď, radě se nebráním, ale postup je asi zřejmý - stáhnu si nějaký vzor odvolání, sepíšu, že nebylo prokázáno, odkud jsem tam najel (byl jsem krátký čas úplně mimo silnici, ale nepamatuju si to už přesně a důkaz nechám na nich) a nebylo zjišťováno kam jsem dál chtěl jet, takže není možné dělat žádné závěry o nerespektování značky C9a, když jsem kolem ní vůbec nejel nebo se na mne nevztahuje (stezka není v "daném směru").

Pak se vyjádřím k materiálnímu aspektu, že ho "dokazují" jen formálním porušením zákona a doplním odkaz na nějaký soud, kde se to napadlo.

A pak bych chtěl napsat ještě něco v tom smyslu, že zákon znám, je z pohledu občana jednoznačný a tedy jsem jednal v dobré víře, že nejednám protizákonně i pokud se prokáže opak.

Trochu mne zaskočili, že účinnost par. 57 odst. 1 spojují s viditelností nějaké značky (zde C9a) - nevím, jestli na to můžu spolehnout nebo jestli je to chyták, že se soustředím na značku, nenapíšu nic k paragrafu a budu namydlený - tak tady se zeptám - jak se k tomu postavit? Za tuhle odpověď bych byl celkem vděčný.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13