30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13

Autor Téma: [LOST] Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"  (Přečteno 41398 krát)

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #135 kdy: 21 Června 2019, 18:29:34 »

Mám rozhodnutí (vinnen) - důvody mám naskenované, akorát nevidím jak to sem nahrát. Vložit obrázek vkládá jen odkaz - to musím mít někde jinde a jen dát link?

Budu se samozřejmě odvolávat, ale v kostce:

1) Ohledně povinnosti v rámci par. 57 trvají sveřepě na tom, že cyklostezka = stezka pro cyklisty i stezka pro chodce a cyklisty, navíc mi podsunují úmysl místo dobré víry, že jednám podle zákona ... a ještě do toho montují příkazovost značky C9a i když jsem přímo kolem ní nejel (ale mohl jsem ji zdálky vidět v polích a tedy jsem ji měl respektovat)

2) Ohledně "příslušnosti" stezky k dané silnici se omezili na "souběžná", "zřejmé", "evidentní" - že je hlavně výjezd 175 metrů od silnice (a je až na druhé vedlejší) je jim jedno - je to prostě evidentní...

3) Ohledně materiálního aspektu zase argumentovali jen tím, že je to stejné jako formální porušení zákona.
« Poslední změna: 21 Června 2019, 18:49:55 od pozemstan »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #136 kdy: 21 Června 2019, 22:32:38 »

Mám rozhodnutí (vinnen) - důvody mám naskenované, akorát nevidím jak to sem nahrát. Vložit obrázek vkládá jen odkaz - to musím mít někde jinde a jen dát link?
Pri vkladani prispevku > rozsirene moznosti> vybrat soubor
normalne z pocitace
Ale i link na vlastni uloziste samozrejme jde...
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #137 kdy: 22 Června 2019, 07:47:25 »

takže tady dávám odkaz, kde nahoře jsou naskenované ty papíry
https://www.bike-forum.cz/forum/spravni-rizeni-kvuli-nevyuziti-cyklostezky-dil-treti
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #138 kdy: 22 Června 2019, 16:44:48 »

Z meho pohledu je to klasicky smiseny pocit - fizlum a urednikum nefandim, ale cyklisty, kteri by mohli jet po cyklostezce, stezce pro cyklisty nebo stezce pro cyklisty, chodce, psi, kocky a mimozemstany a oni misto toho delaji zmatek na silnici, taky nemam rad.
Tak snad jen poznamka k te diskusi na bike-forum.cz: to jsou cyklouni i vuci clenum sve vlastni komunity fakt takhle ostri? To forum je jak novinky s idnes dohromady ... nesud se a zaplat ... stejne jsi udelal prestupek ... nejsi pravnik tak drz hubu ... to je fakt sila.
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #139 kdy: 22 Června 2019, 16:59:32 »

No, ohledně toho, jak "by cyklista mohl jet po stezce pro chodce a cyklisty a on dělá zmatek na silnici" ... asi takto:

jel jsem úplně schovaný na krajnici - vůbec jsem nevyčuhoval, jezdím tak pořád - před auty uhýbám vždy maximálně ke straně, když je za sebou slyším, jedu většinou celkem rychle, takže se před autem nevynořím zničehonic - má čas reagovat, v tomto případě ani není třeba nic řešit, prostě mne míjí

oproti tomu třeba starý dědek na mopedu jede normálně v silnici (ne na krajnici), motá se a jede pomaleji než já - přitom on tam legálně může a já bych nemohl? to je celkem drsná diskriminace - jen podle typu pohonu

pokud by ta "vedlejší" cyklostezka byla jenom pro kola a jela skutečně mým směrem a nebyl by problém se z ní pak bezpečně vrátit na původní silnici až skončí, tak ji použiju, ale to není tento případ - tahle "cyklostezka" je trestná ulička s čokly, kočáry a rozevlátou mládeží a končí kdesi v polích úplně bokem a napojit se zde zpět na silnici je někdy dost problém, protože než člověk trochu nabere rychlost, tak je hrozně zranitelný na tom kole
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #140 kdy: 22 Června 2019, 17:16:36 »

Tak snad jen poznamka k te diskusi na bike-forum.cz: to jsou cyklouni i vuci clenum sve vlastni komunity fakt takhle ostri? To forum je jak novinky s idnes dohromady ... nesud se a zaplat ... stejne jsi udelal prestupek ... nejsi pravnik tak drz hubu ... to je fakt sila.
A kdyz si pak clovek uvedomi ze vetsina tech lidi ma na silnici potrebu vychovavat ostatni ridice ... :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #141 kdy: 22 Června 2019, 17:30:48 »

A kdyz si pak clovek uvedomi ze vetsina tech lidi ma na silnici potrebu vychovavat ostatni ridice ... :D

tak tohle rozhodně nedělám - ani v autě ani na kole - znám to jenom vždycky z té druhé (postižené) strany - navíc prakticky vždy neoprávněně

vzpomínám si třeba, jak mne jednou ve městě vytlačovalo auto ze silnice jen za to, že jsem si dovolil jet autem v levém pruhu a neuhnout mu do pravého (kudy on mne mohl klidně objet) - borec si nevšiml, že značka konce obce je asi až o kilometr dál - a na kole takové situace ani nepočítám, někteří lidi se třeba myslí, že kolu se nemusí v křižovatce dávat přednost, apod. a ještě pak "vychovávají" - zanadávám si a jedu dál - bezpečnost je pro mne základ a důležité je dál pokračovat soustředěný a nerozhozený
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #142 kdy: 22 Června 2019, 19:05:04 »

Ja uhybam vpravo i ve meste. Na silnici se jezdi vpravo. Ale kdyz potka blb blba.....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #143 kdy: 22 Června 2019, 20:47:13 »

Je někde ke shlédnutí to fízlí video, jak se o něm píše ve spise?
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #144 kdy: 22 Června 2019, 21:53:25 »

Video je dost dlouhé a velké a většinou jsou tam hluchá místa, rozhodujících je pár sekund a z těch jsem vytáhl dva obrázky - na bikefórum jsem dal fotku místa, od kterého mne mají natočeného. To doprava odbočující auto do tohoto místa zakrývalo celý výhled. Pak následuje jen rychlé předjetí a zastavení, dohromady pár sekund. Těsně před předjetím druhá fotka. Takže prokázán je pohyb asi 70m od křižovatky po místo, kde nás zastavili asi 250m od křižovatky.

Na první fotce nalevo asi jak je značka začátku obce, je odbočka doleva na neznačenou stezku, o které jsem prohlásil, že jsem ji chtěl využít, ale protože byl provoz a protože vypadala dost zablácená, tak jsem od tohoto záměru upustil. Moje "počítání" tedy začíná tady - do toho místa jsem najel zcela jistě legálně, protože jinak bych se na tu cestu nemohl dostat - to nevzali vůbec v úvahu. Ani to, že když jsem zastavil a přemýšlel, jestli tam jet nebo ne, tak jsem stál na trávě, tedy mimo silnici, tedy mimo oblast působnosti silničního zákona - to jsem jim zatím neřekl. Řekl jsem asi víc, než bych měl, ale co už, z toho teď budu prostě vycházet.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #145 kdy: 22 Června 2019, 22:06:29 »

Ten cyklista vedle vás je váš známej? Nebo vás předjížděl? Nebo proč jedete vedle sebe?
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #146 kdy: 22 Června 2019, 22:09:57 »

neznám ho, předjížděl mne, motal se kolem - měl silničku, já horáka, takže se mu nedalo prostě ujet
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #147 kdy: 22 Června 2019, 23:06:41 »

No, ohledně toho, jak "by cyklista mohl jet po stezce pro chodce a cyklisty a on dělá zmatek na silnici" ... asi takto:

jel jsem úplně schovaný na krajnici - vůbec jsem nevyčuhoval, jezdím tak pořád - před auty uhýbám vždy maximálně ke straně, když je za sebou slyším, jedu většinou celkem rychle, takže se před autem nevynořím zničehonic - má čas reagovat, v tomto případě ani není třeba nic řešit, prostě mne míjí
A uz ste sedel nekdy v kamionu? A co ty metrovy odstupy ktery vsichni cyklisti vyzadujou?

pokud by ta "vedlejší" cyklostezka byla jenom pro kola a jela skutečně mým směrem a nebyl by problém se z ní pak bezpečně vrátit na původní silnici až skončí, tak ji použiju, ale to není tento případ - tahle "cyklostezka" je trestná ulička s čokly, kočáry a rozevlátou mládeží a končí kdesi v polích úplně bokem a napojit se zde zpět na silnici je někdy dost problém, protože než člověk trochu nabere rychlost, tak je hrozně zranitelný na tom kole
Opravdu?

https://www.google.com/maps/@49.3809905,16.6420959,3a,75y,354.33h,92.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXOmKm5kpABhHhdgS4Kj1aQ!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.com/maps/dir/49.3811338,16.6420733/49.3891737,16.6380328/@49.3856647,16.6397745,1045m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

"protože než člověk trochu nabere rychlost, tak je hrozně zranitelný na tom kole" ... takže je lepší nechat se kilometr dlouhý úsek předjíždět kamiony? :)

Dle fotek ste musel bejt taky hodně vidět,

« Poslední změna: 22 Června 2019, 23:22:02 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #148 kdy: 22 Června 2019, 23:28:47 »

ohledně bočních odstupů - když jedu schovaný na krajnici, tak mi bohatě stačí, aby auto jelo normálně v pruhu - na fotce je vidět, že tam je prostě skoro dálnice, vešly by se klidně 3 pruhy

ale kilometr za tímhle úsekem začíná místo, kde už není v okolí žádná "cyklostezka", silnice je tam výrazně užší, ještě zúžená stromama, provoz úplně stejný a krajnice tam prakticky chybí - tam jezdím velmi nerad - jen když to jinak nejde - proč není nějaká cyklostezka tam? tam bych klidně jezdil i po té kombinované

kamiony tudy moc nejezdí

jinak ty fotky klamou, je to z videa a venku bylo mnohem větší světlo, je to někdy kolem poledne
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #149 kdy: 23 Června 2019, 02:01:18 »

Toto by se mělo týkat vámi zmíněného "bezpečného úseku" ..
http://maps.jdvm.cz/cdv2/Apps/NehodyVMape/Search.aspx#
ID nehod:
060106130207
060106110064

.. kdežto v té aleji o pár km dál je jen jedna nehoda, kdy cyklista měl v krvi přes 1,5 promile,
060106120328

To jen tak statisticky.
« Poslední změna: 23 Června 2019, 08:50:28 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13