30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13

Autor Téma: [LOST] Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"  (Přečteno 41572 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #120 kdy: 23 Února 2019, 20:56:48 »

Cedule, pozadujici bocni odstup 1,5 metru je i na silnici ze Zlicina na Unhost. Nakolik je vymahatelna, nevim. A presne stejna otazka, zda je vubec mozne cyklistu predjet, mne u ni napadla.
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #121 kdy: 24 Února 2019, 08:37:07 »

Hm, ve světle některých příspěvků (ostřikovače, záměrně minimální boční odstup, titulování cyklistů, atd.) budu muset poopravit idealistické vysvětlení (potřebuje ŘP k práci, atd.), které se mi o smyslu tohoto fóra zpatra dostalo...

Rovněž to s tím držením se tématu a udržováním přehlednosti vlákna také ve světle podobných příspěvků nebude podle všeho tak úplně horké...

Jinak odpor jsem zjevně podal úspěšně, protože už mám v ruce předvolání k ústnímu jednání - včera ráno jsem si ho vyzvedl na poště.
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #122 kdy: 24 Února 2019, 09:11:15 »

1m od krajnice, široký je 80cm (tedy +40cm), +1,5m odstup, +2m šířka auta... 4,9m celkem

ten výpočet je špatně, co mám zkušenost, tak většina cyklistů jezdí tak, že úrovní řidítek se dotýká krajnice zleva (já pokud to jde  jezdím "opačně" - jedu na krajnici a silnice se "dotýkám" řidítkama zprava)

šířka řidítek u silničního kola (berany) většinou nepřesahuje 50cm (bavíme se tu o silničních cyklistech), tedy cyklista pak "zabere" 1,5m + 0,5m = 2 metry - což je jako to auto z příkladu výše - dál už tímpádem není co řešit - když se tam nemůžou míjet ani dvě protijedoucí auta...
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #123 kdy: 24 Února 2019, 12:09:13 »


ten výpočet je špatně, co mám zkušenost, tak většina cyklistů jezdí tak, že úrovní řidítek se dotýká krajnice zleva (já pokud to jde  jezdím "opačně" - jedu na krajnici a silnice se "dotýkám" řidítkama zprava)

šířka řidítek u silničního kola (berany) většinou nepřesahuje 50cm (bavíme se tu o silničních cyklistech), tedy cyklista pak "zabere" 1,5m + 0,5m = 2 metry - což je jako to auto z příkladu výše - dál už tímpádem není co řešit - když se tam nemůžou míjet ani dvě protijedoucí auta...

Moje zkušenost je, že tady na vesnici jsem cyklistu na silničce neviděl snad nikdy a že většina jezdí u krajnice... možná u vás. I kdyby bylo po Vašem, v nejlepším možném případě ušetřím 90cm. Vzhledem k tomu, že přikázaný odstup 1,5m je minimální, jako zákona dbalý občan tam dám rozestup 2m a jsem zhruba na původním, nevejdu se tam.

Srovnání s protijedoucími auty je nesmysl. Když jede auto proti, dává smysl zastavit a schovat na krajnici. Auto projede a je klid. Za pumpičkářem se budu ploužit nekonečně.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití &quot;cyklostezky&quot;
« Odpověď #124 kdy: 24 Února 2019, 13:03:28 »

Zákon nezákon, poslední, co chci je, aby mi padnul pod kola a je jedno, jestli nešikovností, smůlou. Takže nezřídka jedu za ním, až můžu předjet dostatečně daleko od něj. Když jsem pumpičkář já, tak se snažím opět zákon nezákon jet mimo silnici, klidně chodník.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #125 kdy: 26 Února 2019, 21:19:11 »

nečetl jsem celé vlákno, jen začátek... Hned na rovinu říkám, že nesnáším, ale opravdu nesnáším cyklobuzny!! Takže opravdu nerozumím snaze jim pomoci. Už mi vážně sere, jak se všude budujou cyklostezky na silnicích typu magistrála, uberem jeden pruh, dáme tam pruh pro kola a parkoviště, vážně inteligentní.   :x

Jakoby nestačilo, že si ti retardovaní pumpičkáři myslí, že jim ta silnice patří, ikdyž tam žádný pruh pro ně není. Poslední zkušenost z dnešního rána, kdy idiot na kole stojí uprostřed pruhu jako první na semaforu, já až druhý za autem, které mělo, nechápu proč problém ho předjet, čili sem na něj zatroubil a jako každý cyklista co udělá, když na něj zatroubí auto, protože jede uprostřed silnice? Začně vás fuckovat, šlápne do pedálů a má potřebu si to s váma vyřídit... Jednou mi asi rupne v bedně, přestanu řešit, že budu mít odřený auto a prostě nějakýho takovýho krypla sejmu, ani mi to nebude líto. Sorryjako

Abych trochu usměrnil váš pohled na mé vylití vzteku, nedávno jsem si řekl, že asi tak po 10letech to kolo vytáhnu - jel sem koupit auto a přišlo mi to vtipný, hodit pak kolo do kufru a odjet autem.  Hned od začátku jsem jel po co nejméně frekventovaných cestách, ačkoli jsem mohl jet po hlavní mezi auty - ale proč bych to dělal?? Proč bych ohrožoval sám sebe, proč bych měl zdržovat provoz na silnici pro auta??  Čili jsem jel pokud nebyla jiná možnost na silnici, ale co nejvíc za čárou vpravo a i tak mi bylo dost trapně, když někteří zpomalili (nebyl důvod, vešli bysme se všichni), klidně jsem i uhnul a počkal na zastávce, než auta odjela, jinak jsem jel po chodníku a pokud jsem potkal chodce, zpomalil jsem a čekal na vhodné místo k předjedí tak, abych je neohrozil.. né jako ta banda kryplů, která vás bezpardónu trefí i na chodníku, protože oni tam maj na tacháči upocenejch 52kmh a oni sou prostě cyklisti, kterým se tady všichni podřídí...
IP zaznamenána
In dubio pro reo

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #126 kdy: 26 Února 2019, 21:22:38 »

Tak to Vam gratuluji pokud potkavate idioty jen na kole, ja je potkavam i na dalnici a uradech.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #127 kdy: 26 Února 2019, 21:57:19 »

tak, řeč je o cyklistech.. ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #128 kdy: 26 Února 2019, 22:47:59 »

Jako kdybych četl diskusi na D-FENS. Autor článku solidně relevantním a mnohdy vtipným způsobem předloží (často i extrémní) návody k zamyšlení. Následně je pravděpodobně velmi zklamán tím, jak nekriticky si z nich někteří vytvoří - bez jakéhokoli náznaku vlastního myšlení - další kamínek do mosaiky jakéhosi generalisujícího pseudonáboženství. (Nebo se tím prostě jen baví.)

Položím teď jednu velice jednoduchou otázku, na niž nečekám žádnou odpověď. Co je horší:
1) jet (či nedokonavě jezdit) na kole, nebo
2) vyjadřovat se k věcem, o kterých nic nevím (variantně: které jsem byl líný přečíst)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #129 kdy: 26 Února 2019, 23:47:51 »

I když to nečekáte, dovolím si odpovědět. Záleží na tom jak jezdit, a jak se vyjadřovat. Osobně nemám rád cykloaktivisty (nezaměňovat s cyklisty), ale ani poznámky o cyklobuznách à la D-FENS, opustí-li prostor nadsázky a humoru. Na druhou stranu, mnohem víc nesnáším zakazování a nařizování, ať už by mělo jít o omezování ocyklenců či nařizování politické korektnosti v diskusích, aby snad nebyl dotčen pozemšťanův útlocit či abychom jako fórum získali v mezidruhové komunikaci kladné body. Aplikováno na toto vlákno, mohu si přát jedině kávičku - nehodlám nad rámec již řečeného umravňovat ani pana pozemšťana stran jeho schopnosti iritovat, ani pseudonáboženské výlevy některých jeho oponentů.
« Poslední změna: 26 Února 2019, 23:50:50 od hh »
IP zaznamenána

pozemstan

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #130 kdy: 27 Února 2019, 15:58:39 »

Proč bych ohrožoval sám sebe, proč bych měl zdržovat provoz na silnici pro auta??

tady je doslova pár základních omylů - jednak co se týká vlastního ohrožení, přes všechny negativní příhody se zatím cítím bezpečněji na silnici (zvlášť když je možné jet po krajnici anebo je silnice nějaká vedlejší, méně frekventovaná) než na jakékoliv stezce (ať už značené nebo ne) - problém je zejména ve psech - na silnici většinou nejsou psi a chování řidičů je +- čitelné a dobře se s tím dá operovat, kdežto kdekoliv mimo silnici (společné cyklostezky, různé polní cesty atd.) člověk dost často naráží na psy, puštěné na volno a bez košíku - s tím mám asi největší problém, takže pokud to jde, volím silnici

a ten druhý omyl se týká předpokladu, že silnice je tu jen pro auta - není - je pro všechny účastníky silničního provozu (včetně traktorů, jezdců na zvířeti, motorek, organizovaných útvarů chodců atd.) a s nějakým zdržením je prostě nutno počítat, všichni mají právo zde jet a nikomu není garantována průchodnost maximální povolenou rychlostí - záleží jen na nějakém politickém rozhodnutí, jak se k tomu stát postaví, ale aktuálně je to prostě nastavené jako sdílené a doufám, že s úbytkem fosilních paliv a přechodem na elektro se tohle posílí a zruší se to zbytečné oddělování pruhů a stezek - tato regulace podle mne napáchala víc škody dle užitku. Spíše by se měly unifikovat pravidla a práva pro všechny účastníky provozu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #131 kdy: 27 Února 2019, 16:33:23 »

Když už zmiňujete ty omyly, silnice, podél níž vede cyklostezka, zcela jistě není určena pro cyklisty.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #132 kdy: 27 Února 2019, 17:01:25 »

a ten druhý omyl se týká předpokladu, že silnice je tu jen pro auta - není - je pro všechny účastníky silničního provozu (včetně traktorů, jezdců na zvířeti, motorek, organizovaných útvarů chodců atd.) a s nějakým zdržením je prostě nutno počítat, všichni mají právo zde jet a nikomu není garantována průchodnost maximální povolenou rychlostí - záleží jen na nějakém politickém rozhodnutí, jak se k tomu stát postaví, ale aktuálně je to prostě nastavené jako sdílené a doufám, že s úbytkem fosilních paliv a přechodem na elektro se tohle posílí a zruší se to zbytečné oddělování pruhů a stezek - tato regulace podle mne napáchala víc škody dle užitku. Spíše by se měly unifikovat pravidla a práva pro všechny účastníky provozu.
Silnici nikdo nikomu neupírá, tím méně pak zákon, ale je rozumné regulovat různé typy komunikace z hlediska průjezdnosti a bezpečnosti. Na dálnici nemůžu s traktorem nebo na koni, protože by to bylo nebezpečné a celkově neefektivní. Po okresce mezi vesnicemi běžně potkávám dědu s kárkou, tentýž děda na silnici první třídy podle mě nemá co dělat a nejspíš tam bude i nějaká značka, aby dědu vyhnala na jiný typ komunikace.

Pokud kolem té samé silnice pro všechny vede z jedné strany chodník a z druhé cyklostezka, patrně někdo naznal, že je účelné v tomto místě oddělit jednotlivé způsoby dopravy a každý užije svou část komunikace. (a nebo někdo potřeboval promrdat dotace)

A co se týká unifikace, spíše postupujeme obráceným směrem diverzifikace práv jednotlivých účastníků téhož provozu. Jako cyklista mohu jet ze sklépku do sklépku nalitý, ale jako řidič po té samé silnici nemohu. Ještě benevolentnější je to pro chodce nemluvě o tom, že trestné body jsou jen pro řidiče motorových vozidel.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití &quot;cyklostezky&quot;
« Odpověď #134 kdy: 14 Března 2019, 01:42:32 »

"Oni dva cyklisté byli policisty mimo službu, jak potvrdila policie Nového Jižního Walesu..."

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13