30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing  (Přečteno 12325 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #15 kdy: 16 Února 2019, 22:08:22 »

Jako provozovatel vozidla je napsaný kdo??

Zábor je obvykle easy win.. ale problém může být jestli leasingovka všechno odsouhlasí (i rekvalifikaci přestupku) a zaplatí a pak přehodí na vás.

Bohužel škofin. No a co jít na MP, říct že auto je na operák, jsem jednatel a v té době jsem auto půjčil manželce.. MP potom vyzve manželku a ona odmítne vypovídat. Jde mi o to aby to nešlo rovnou leasingovce, hodit to na někoho jiného, dát na něj kontakt a ten už se záborem zamete.

našel jsem toto
5.12 Klient hradí veškeré pokuty udělené příslušnými orgány policie či
státní správy v souvislosti s používáním předmětného vozidla v rozporu
s příslušnými předpisy. Pokud je v takovém případě pokutována přímo
společnost jako provozovatel vozidla, je společnost oprávněna náklady
vynaložené na pokutu přeúčtovat klientu. Klient je povinen vést
evidenci, kdo a kdy předmětné vozidlo řídil. Pokud je společnost
vyzvána orgánem policie či státní správy k identifikaci řidiče vozidla v
okamžiku spáchání dopravního přestupku, je klient povinen
společnosti, na její výzvu, sdělit identitu řidiče


Úřad by tedy měl vyzvat škofin aby sdělil majitele vozidla - může ale taky zkusit turbo model ( pokud jsem tedy pochopil co to je) a poslat hned výpalné? Nebo se musí pokusit zjístit řidiče?
« Poslední změna: 16 Února 2019, 22:31:45 od dk »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #16 kdy: 16 Února 2019, 23:06:22 »

Vrátil bych se na začátek vlákna. Vaše prvotní úvaha byla naprosto správná:

1) Lísteček od MP odvál vítr a já o ničem nevím.
2) Počkám až dorazi na firmu žádost o napráskání řidiče od leasingovky ( sem jednatel)
3) Firma napráší leasingovce kdo je ve firmě majitelem vozu - mě jako řidiče
4) SO kontaktuje mě a já odepřu výpoveď.
5) Vezmou spis, a hodí jej do pece a ukončí to?

Držte se tohoto postupu, zbytečným kombinováním si jen přiděláte práci a starosti. Navíc je dost dobře možné, že se také vůbec nic dalšího nestane.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #17 kdy: 16 Února 2019, 23:26:00 »

...
Klient je povinen vést evidenci, kdo a kdy předmětné vozidlo řídil. Pokud je společnost vyzvána orgánem policie či státní správy k identifikaci řidiče vozidla v okamžiku spáchání dopravního přestupku, je klient povinen společnosti, na její výzvu, sdělit identitu řidiče.
...
To nezní až tak špatně. Pokud by chtěl SO sprdelizovat (pokud ne, je vyhráno), musí se nejprve zeptat na totožnost řidiče. Provozovatel to přepošle Vám a Vy provozovateli udáte sebe nebo nějakého kontaktního řidiče (nebo Helmuta). Pokud to řidič udrží ve hře do promlčení, mělo by to stačit na výhru.

Pokud ale provozovatel bez dalšího zaplatí výpalné, asi si to budete muset vyřídit přímo s ním.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2019, 23:27:16 »

Vrátil bych se na začátek vlákna. Vaše prvotní úvaha byla naprosto správná:

1) Lísteček od MP odvál vítr a já o ničem nevím.
2) Počkám až dorazi na firmu žádost o napráskání řidiče od leasingovky ( sem jednatel)
3) Firma napráší leasingovce kdo je ve firmě majitelem vozu - mě jako řidiče
4) SO kontaktuje mě a já odepřu výpoveď.
5) Vezmou spis, a hodí jej do pece a ukončí to?


Držte se tohoto postupu, zbytečným kombinováním si jen přiděláte práci a starosti. Navíc je dost dobře možné, že se také vůbec nic dalšího nestane.
Ano já vím, jen se bojím toho, že úřad se leasingovky na nic nebude vyptávat a rovnou jí pošle výpalné. ( Což ale zase vzhledek k kvalifikaci záboru není možné) Tá to zatáhne a jen přefakturuje.  Jenom upřesním, že absoutně nejde o finance, 500 1000 2000 jsou pro mě směšné drobné. Zcela zásadně mi jde o to ukázat na tomto i mému okolí, že není třeba být ovcí a základní znalost zákonů a správního práva se vyplácí. Proto jsem i částečně to auto flákl tam kde jsem jej flákl protože sem věděl že za možnost něco si pořešit budu vlastně rád :)  Tudíž moc chci aby se to řešilo a já mohl získat i nějaký skill.

Ale díky za koment
« Poslední změna: 16 Února 2019, 23:31:49 od dk »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #19 kdy: 16 Února 2019, 23:30:22 »

...
Klient je povinen vést evidenci, kdo a kdy předmětné vozidlo řídil. Pokud je společnost vyzvána orgánem policie či státní správy k identifikaci řidiče vozidla v okamžiku spáchání dopravního přestupku, je klient povinen společnosti, na její výzvu, sdělit identitu řidiče.
...
To nezní až tak špatně. Pokud by chtěl SO sprdelizovat (pokud ne, je vyhráno), musí se nejprve zeptat na totožnost řidiče. Provozovatel to přepošle Vám a Vy provozovateli udáte sebe nebo nějakého kontaktního řidiče (nebo Helmuta). Pokud to řidič udrží ve hře do promlčení, mělo by to stačit na výhru.

Pokud ale provozovatel bez dalšího zaplatí výpalné, asi si to budete muset vyřídit přímo s ním.

No ale pokud to chápu správně, tak já bych právě měl chtít sprdel ne?  Protože pokud je to zábor, nejde to na provozovatele hodit.  Proto mi nyní došlo, že by leasigovka neměla dostat žádost o výpalné, protože to v této kvalifikaci nelze.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #20 kdy: 16 Února 2019, 23:47:13 »

Zkuste výrazně omezit ty citace, začíná to být dosti nepřehledné.

Pokud to nechají na záboru, nemohou nasadit sprdel. Nemohou tedy trestat provozovatele a ani řidiče (pokud se nepřizná).

Naopak pokud to překvalifikují na špatné parkování a zkusí sprdel, bude potřeba, aby se jim do jednoho roku od spáchání nepodařilo nezjistit skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě ani nezastavil řízení pro neprokázání skutku. Není to nemožné, ale jednoduché to nebude. Sprdel tedy raději nechceme.

Příště raději špatně parkujte vozidlo jehož jste provozovatelem a nebo jehož provozovatelem je někdo, kdo bude spolupracovat.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #21 kdy: 16 Února 2019, 23:57:14 »

Pardon :)
Jasně nedošlo mi že vlastníkem je Škofin no :)

Nicméně - možnost překvalifikace je málá a s velikostí města se změnšuje ne?  Je pravdoum že na překvalifikaci má úřad 60 dní od doby kdy se k němu přestupek dostal a pak to již nelze ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #22 kdy: 16 Února 2019, 23:58:59 »

Není to pravdou, překvalifikovat mohou kdykoli, pokud to stihnou do promlčení.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #23 kdy: 17 Února 2019, 00:02:39 »

Takže když to bude zábor a já odmítnu výpověď, tak to mohou znova překvalifikovat a jedeme znova?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #24 kdy: 17 Února 2019, 00:09:28 »

Ano, ale v takovém případě to má provozovatel slušnou šanci vyhrát - pokud se tedy ovšem bude dostatečně bránit.

Poučení: Dobře si rozmyslete, vozidlo jakého provozovatele řídíte - zvláště pak, pokud mu předem podepíšete, mu že hradíte veškeré pokuty. To je vlastně úplně stejné (pouze z druhé strany), že když zapůjčíte Vámi provozované vozidlo nespolehlivému řidiči, jde případný sprdel za Vámi a řidiči nehrozí vůbec nic. Nepůjčujte auto každému a nepůjčujte si auto od každého. Je potřeba vybírat a nebo se pak alespoň nedivit.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #25 kdy: 17 Února 2019, 00:12:52 »

Tak jako tak - další poučení a navýšení skillu.

Takže když to nyní shrnu - vzhledem k aktuální situaci je pro mě lepší jít na MP a zacálovat třeba 500 s tím, že vzhledem k okolnostem okolo operativního leasingu nedržím lano v ruce já tak, abych to dotáhl na win.

Respektive - jak odhadujete šance, že to potom úřad překvalifikuje?

« Poslední změna: 17 Února 2019, 00:16:50 od dk »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #26 kdy: 17 Února 2019, 00:22:11 »

Já bych řekl, že nejlepší bude zachovat radiový klid a čekat co se bude dít. Ale nemám patent na rozum ani neumím předvídat budoucnost. Ono to překvalifikování na špatné parkování závisí na tom, jak je pozemek veden v pasportu komunikací a také na tom, jak moc si úředník dovolí jednat v rozporu se zákonem.

Pokud byste chtěl maximalizovat šanci na výhru, nabízelo by se ještě zajít na MP s lístečkem, k parkování se doznat ale nesouhlasit s přestupkem. A doufat, že to MP předá na úřad jako Váš přestupek a ne jako přestupek neznámého řidiče. Takový postup ale zle doporučit pouze zkušenému bojovníkovi, nikoli začátečníkovi jako jste Vy (to nemá vyznít jakkoli pejorativně).

Shrnuto: Já bych doporučil nedělat vůbec nic a vyčkat. Buď to skončí pokutou nebo výhrou.

edit: Možná na to ale budou mít kolegové jiný názor, uvidíme.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #27 kdy: 17 Února 2019, 00:29:39 »


Pokud byste chtěl maximalizovat šanci na výhru, nabízelo by se ještě zajít na MP s lístečkem, k parkování se doznat ale nesouhlasit s přestupkem. A doufat, že to MP předá na úřad jako Váš přestupek a ne jako přestupek neznámého řidiče. Takový postup ale zle doporučit pouze zkušenému bojovníkovi, nikoli začátečníkovi jako jste Vy (to nemá vyznít jakkoli pejorativně).


Převažuje ve mě názor, že MP bude rád, že ovčan přišel doznat se a rád mě jako řidiče SO nahlásí ne?  SO potom zahájí sprdel pro ten zábor. Ale stále tu jsme o toho, že překvalifikace je možná stále i tak že ano?  Když překvalifikuje - začíná lhůta pro prekluzi odznova, nebo běží dále. Přiznám se, že v tomhle mám opravdu chaos.

Lze si o tomto něco nastudovat blíže? Opravdu mám hlad na toto téma.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #28 kdy: 17 Února 2019, 00:41:08 »

SO nemůže zahájit sprdel pro zábor, protože zábor není sprdelizovatelný. Tedy už jsme zde viděli různé kreativní (a samozřejmě také protiprávní) postupy úředníků, takže jisté to samozřejmě není.

A právě proto, že v tom máte (zatím) trochu chaos, tak bych variantu s doznáním na MP nedoporučoval, protože tam by mohlo při nějaké zásadní chybě dojít k udělení pokuty výrazně vyšší.

Studijních materiálů je na tomto fóru hromada, začněte ukončenými případy na téma parkování.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství - firemní auto, oper. leasing
« Odpověď #29 kdy: 17 Února 2019, 01:08:22 »

Takže já to shrnu. Protože paradoxně čím více to studuju tím mám větší hokej -  Díky jinak za trpělivost.

Zábor nejde sprdelizovat ani odpustkovat tudíž lze předpokládát, že leasingovce dojde rovnou vinen s pokutou Jako provozovateli ?

Pokud ano - já myslel že když zábor není přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu, nelze sankcionovat provozovatele a úřad musí činit kroky ke zjíštění skutečného pachatele.  Tudíž by měl spíše leasingovku vyzvat aby sdělila řidiče ne?

Ale tady čtu, https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6189.0 že provozovateli přišel rovnou příkaz, což když dojde leasignovce tak tak to zatáhne a mám po ptákách.

Když bych zašel na MP a řekl jenom že jsem tam auto zaparkoval já ale nesouhlasím a nic jiného jin nesdělil, nemohu si nijak uškodit ne?  Nebo myslíte, že by tam na mě tlačili a já bych si nakálel do vlastního hnízda?

IP zaznamenána