30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Objíždění tramvaje v zastávce  (Přečteno 2837 krát)

kammos

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Objíždění tramvaje v zastávce
« kdy: 23 Února 2019, 21:03:17 »

Dobrý den,
objel jsem zleva tramvaj v zastávce přes plnou čáru, zastavila mě městská policie, chtěli po mě 2000,-Kč pokutu a pak se rozhodli, asi po jednání s dispečinkem,že to dají do správního řízení na daný uřád, nevíte náhodou co mě může čekat?

Děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2019, 22:23:43 »

Může Vás čekat správní řízení. Více se dozvíte, až (pokud) Vás kontaktuje věcně a místně příslušný správní orgán.
IP zaznamenána

kammos

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2019, 22:43:13 »

To mě právě řekli, že to dají do správního řízení, ale spíše mě zajímá co ve správním řízení mám očekávat za postih.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2019, 23:09:21 »

Pokud nebudete pasivne cekat, ale prostudujete si tady prislusna temata, pravdepodobnost postihu vyyznamne snizite  Zacit muzete zde:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0
IP zaznamenána

kammos

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2019, 07:07:51 »

Děkuji za informaci,
mě spíše jde o to, jestli někdo nemá s daným přestupkem stejnou zkušenost jako já a už si prošel správním řízením a byl mu zdělen verdikt.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2019, 11:40:43 »

Tenhle přestupek není až tak častý, obávám se tedy, že mnoho zkušeností s ním nebude.

Patrně se jedná o přestupek dle § 125c odst 1 písm. k) ZPPK, za který hrozí pokuta 1500 - 2500 Kč (bez bodů, bez zákazu řízení).

Zajímalo by mne, jak má městapo zadokumentováno, že v místě nebyla značka IP 23a nebo IP 23b.

Také by nám pomohlo vědět, kde k údajnému přestupku mělo dojít, odkud jej mělo městapo zaznamenat, kde došlo k zastavení a podobně.
IP zaznamenána

kammos

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Objíždění tramvaje v zastávce
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2019, 12:39:35 »

Stalo se to cca kolem 5:00 hod. ranní ( Brno -Horova ) zastavili mě až cca po 500 metrech.
IP zaznamenána