30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autopojištění  (Přečteno 2011 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Autopojištění
« kdy: 10 Února 2019, 18:39:51 »

Bohužel má stará Fabia už dosluhuje a budu nahrazovat novým a mladším autem, ročník 2007. Jen mě překvapuje, že když jsem si zřídil dočasnou pojistku (přesně řečeno ji chci ve dvou měsících vypovědět), tak místo toho mi pojištovna dala tzv. návrh pojistné smlouvy se splatností cca 14 dnů. Pokud nezaplatím, pojistka vlastně ani žádná nebude.

Odkdy to tak vlastně funguje? Jenže zítra zajdu na úřad přihlásit a jako jediná Kooperativa mi dala "dočasnou zelenou kartu", abych vůbec mohl aspoň auto přesunout z jiného města domů a zřídím si novou. Je to uznatelné, nehrozí mi nějaké další sankce?

Díky za odpověd.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Autopojištění
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2019, 18:59:51 »

Moc nerozumím dotazu, ale když jsem nedáno onlajn uzavíral smlouvu v emajlu bylo tohle:

"Pro aktivaci pojistné smlouvy je potřeba uhradit pojistné co nejdříve a to nejpozději ve lhůtě, která je uvedena v návrhu pojistné smlouvy. Pojistné lze uhradit platební kartou, příkazem k úhradě nebo pomocí složenky, která Vám přijde poštou. Nebude-li pojistné uhrazeno v plné výši ve stanovené lhůtě, pojištění nevznikne."
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Autopojištění
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2019, 19:05:13 »

Já převáděl auto s neplatnou zelenou kartou, pojištění u Allianz jsem totiž vypověděl a uzavřel u jiné pojišťovny, která poslala zelenou kartu emailem a já si jí sám vytiskl, jenže úřednice odmítla převod provést, protože jsem od nové pojišťovny měl zelenou kartu vytištěnou pouze na černobílé tiskárně. Tedy zelená karta neměla zelenou barvu. Měl jsem s sebou ale ještě tu zelenou kartu na zeleném papíře od Allianz, kde už bylo povinné ručení zrušené, a s tou byla úřednice spokojena a převod provedla. Stalo se to více než před rokem a žádný problém z toho nebyl.
« Poslední změna: 10 Února 2019, 19:09:19 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Autopojištění
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2019, 23:06:24 »

Škoda, že jsi s sebou neměl zelenou pastelku, chtěl bych vidět ksicht úřednického šimla při vybarvování omalovánky  ;D
IP zaznamenána