30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam  (Přečteno 7166 krát)

Mori

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« kdy: 07 Února 2019, 18:36:19 »

Cau lidi.. chci se zeptat. Nevim kdy a uz ubec ne kdo. Me nahlasil na policii ,ze jsem ho predjel pres plnou caru a maji k tomu kamerovy zaznam z auta.. co jsem koukal znacka o zakazu predjizdeni tam je a zitra mam jit na vyslech. Chci se zeptat co mi hrozi? Cetl jsem 7 bodu ,zakaz rizeni a 10k pokuta. Nemuzu si dovolit prijit o papiry v zadnym pripade.. mam se priznat? Odvolat se na to,ze jsem to neridil ja? Min tyden jsem k tomu dostal 3 body za pasy jinak 8 let co jezdim nikdy nic. Vazne nemuzu si dovolit aby mi vzali papiry to auto me zivy.. pravnik?hnat to nejak ke spravnimu rizeni ci napada vas neco? Osoba blizka? Dik za rady
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2019, 18:40:06 »

Odpiram vypoved v dane veci dle cl. 37 ZLPS. Pokud ste nebyl ztotoznen, nic by se dal dit nemelo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2019, 18:44:42 »

Moc jste to tady nestudoval, co?

Obecně se tady dozvíte, že s policií se nebavíme - jediná informace, kterou máte policii podat je „V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat výpověď v této věci.“ zdroj:http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/

Pokud to přejetí plné čáry je z nějaké palubní kamery, tak je to pravděpodobně zezadu a tedy nepůjde prokázat, kdo řídil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2019, 18:46:49 »

Nejprve nám sem nahrajte anonymizovanou verzi té výzvy k výslechu (nebo co to je) v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2019, 21:25:07 »

Kdy vám ta výzva chlape přišla ? Zítra tam zavolejte a omluvte se, že máte akutní chřipku. Není dobré chodit někam kde si Vás moho porovnat s nějakým obrázkem. Pak sem nahrajte tu výzvu a uvidí se co dál.
IP zaznamenána

Mori

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2019, 08:43:07 »

Zavolala mi na tel,abych se tam dostavil na vypoved.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2019, 08:48:15 »

Vůbec tam nechoďte. Kdyžtak řekněte, že jste si myslel, že jde o žert kolegyň z práce. POkud Vám budou volat znovu, řekněte ať si Vás předvolají písemně. Potom jim na předvolání písemně odpovíte a tím to skončí.
Pokud tam půjdete riskujete že se Vás pokusí porovnat s člověkem na videu a dále riskujete, že se jim při Vaší neszkušenosti a neznalosti přiznáte k něčemu co jste třeba ani neudělal.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2019, 09:05:53 »

Hm, jestli to spravne chapu:
- napraskal te nejaky bonzak s kamerou za prednim sklem
- "predvolani" bylo provedeno formou telefonatu (od PCR nebo z uradu?)

Kazdopadne: nikam nechodit, s nikym nemluvit. Pokud mas ulozene to cislo, ze ktereho ti nekdo volal a zval te na podani vysvetleni, mozna by nebylo od veci ho zablokovat - nebo si ho minimalne ulozit s vyraznym popiskem "NEZVEDAT!" ;-).

Spravny postup nepritele je, ze te predvolaji predepsanou formou - pisemne anebo datovou schrankou (pokud ji mas zrizenu).
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2019, 09:12:27 »

Jak zjistila PČR (nebo úřad), na jaké telefonní číslo mají volat? Tohle vypadá jako nějaký prank.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2019, 09:18:23 »

- zjistit telefon mohli z nejakych internich ciselniku bud policejnich nebo SO, pripadne z netu....preci jen znaji provozovatele a jeho nacionale a adresu.
- s uradem ve veci hrozicich postihu (PCR, MP, spravni organ) se po telefonu NEBAVIME!!! Existuje par vyjimek, ale ty nejsou povinne. S uradem (a on vuci nam) vzdycky komunikujeme pisemne. Vzdycky, vzdycky, vzdycky. Postou a to doporucene a nebo pres datovou schranku.
- V tomto pripade nedelejte vubec nic. NIC! Idealne ani neberte to cislo, ktere vam volalo. Na hovory z neznamych cisel se nepredstavujte hned jmenem. V tuhle chvili tahate za delsi, dalo by se rici nejdelsi, konec spagatu. Ti na druhe strane vlastne spagat ani nedrzi, navic jsou skoleni v komunikaci na to, aby vam ten spagat sebrali z ruky uplne...
IP zaznamenána

Mori

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2019, 10:56:29 »

Lidi mockrat dekuju. Takze mam tam zavolat a rict ,ze mam chripku a rict at si me predvolaji? A pote odpovedet pisemne - ve veci 37 bla bla bla odmitam vypovidat?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2019, 11:41:59 »

Ne nikam nevolat. POkud to bylo jen telefonicky, tak nikam nevolejte a počkejte až Vám něco přijde do vlastních rukou poštou na adresu Vašeho trvalého pobytu nebo do datové schránky (pokud ji máte zřízenou). Nejspíš se na to vykašlou, ale pokud by Vám třeba v budoucnu chtěli nějak vyčítat, že jste jim slíbil telefonicky přijít a nepřišel jste, tak jim řekněte , že jste si myslel, že jde o žert kolegyně z práce a že přece PČR telefonicky nepředvolává.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2019, 11:44:46 »

Nikam nechoit, nikam nevolat, okamžitě zapomenout, že vám někdy někdo volal. Na to, že jste si myslel, že to je žert bych se nevymlouval. Buh ví co by z toho upletli. Nepamatujete si, že jste s někým mluvil (není to vaše povinnost) a pokud budou mít nahrávku, tak je to kamarád v hospodě/kolega v práci, prostě nějaký vtipálek....
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #13 kdy: 08 Února 2019, 11:58:29 »

Jak již bylo řečeno, ignorujte telefony od úřadu i PČR a nikam nechoďte, nevolejte. Pokud něco přijde písemně, dejte to anonymizované sem.
IP zaznamenána

Mori

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Predjel jsem pres plnou a policie ma kam.zaznam
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2019, 15:48:01 »

Opravdu vam mockrat dekuju. Zachranily jste mi tu prdel a to doslova. Splacim hypoteku a kdybych prisel o papiry muzu si to jit hodit. Zenska mi nekolikrat volala ze stejneho cisla,uz ho mam ulozene jako nezvedat
IP zaznamenána