30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva - parkování na místě pro invalidy  (Přečteno 6245 krát)

Heisenberg

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva - parkování na místě pro invalidy
« kdy: 07 Února 2019, 11:55:57 »

Zdravím,
potřebuji poradit ohledně došlé výzvy. Snažil jsem se pozorně pročíst zdejší forum, nicméně je to moje první výzva, proto bych nerad něco pohnojil. Víceméně mě napadají tři možnosti dalšího postupu:

1) výzvu ignorovat - psalo se zde, že MHMP nestíhá a většinou se již nic dalšího neděje. Platí to stále? Pokud by se zrovna v mém případě rozhodli konat, jaký bude jejich další postup a jak se mohu bránit?

2) Helmut - může Helmut přiložit své přiznání rovnou k mému bonz dopisu, nebo je lépe vyčkat na další krok ze strany orgánu? 

3) Řídil jsem já, nicméně jsem vozidlo odstavil na jediném volném místě vzhledem k momentální zdravotní indispozici, která mi znemožňovala dále řídit (případně v důsledku technické poruchy; co je podle vás lepší?). Stačí popsat situaci takto obecně, nebo je třeba více konkretizovat charakter potíží? Mám při volbě této varianty poslat vyjádření již nyní, nebo zatím výzvu ignorovat a toto vyjádření můžu poslat až pokud orgán bude věc dále řešit? Hrozí mi v případě neúspěchu této strategie i ztráta bodů?

Předem děkuji za jakékoliv rady od zkušených.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2019, 12:03:21 »

Ignorovat. Přinejhorším přijde provozovateli druhá výzva (k podání vysvětlení), pak má smysl začít něco dělat. "Ztráta bodů" nehrozí (i když by to bylo moc hezké), jejich připsání ale také ne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2019, 17:00:18 »

Moje taktika je cca 55 dnů po přestupku poslat následující vyjádření:
Dne XX.XX.XXXX ve HH:MM na vámi uvedeném místě vozidlo nouzově odstavil PAN PROVOZOVATEL narozen XX.XX.XXXX bytem ADRESA.

Již nejméně 3 kousky v Praze jsou již díky tomu promlčeny.


P.S. Samozřejmě PAN PROVOZOVATEL a ADRESA jsou reálné jméno provozovatele a jeho trvalé bydliště.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2019, 17:48:51 »

A to je právě omyl (post hoc ergo propter hoc). Ony by byly ty tři kousky se zcela stejnou pravděpodobností promlčeny, i kdybyste neudělal vůbec nic.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2019, 17:55:53 »

Možná ano, možná ne...ale pokud vím, tak pokud je do 15 dnů naprášen řidič je tento i u MHMP obvykle předvolán. Já jsem předvolán nikdy nebyl.  Nouzové zastavení se v SPRDELi hůře obhajuje a obvykle bývá označeno z účelové. Tím že mají řidiče - nemohou po 60 dnech usilového pátrání překlopit na SPRDEL.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2019, 09:48:06 »

pk202: Já myslím že je lepší ignorovat.
Protože.. když pozdější přestupek nějakou záhadou na MHMP narazí na aktivistického úředníka který to bude chtít řešit.. tak si může dohledat že provozovatel neustále nouzově odstavuje vozidla na místech kde se nesmí parkovat.. munice k prohlášení za účelové tvrzení kterému úřad nevěří.

Já si ani nevzpomínám na parkování řešené MHMP kde by se po ignorování odpustku něco dalšího stalo.
Všechno jede v kolejích.. když zjištěno strážníkem tak lístek a ignorování.. za pár týdnů až měsíců odpustek.. ignorování.. promlčení.
IP zaznamenána

Heisenberg

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2019, 10:13:45 »

Děkuji za odpovědi. Ještě si dovolím dvě doplňující otázky:

1) Pokud tedy budu výzvu ignorovat a MHMP se náhodou rozhodne věc dále řešit, přijde mi nějaká druhá výzva, nebo se věc překlopí na SPRDEL (resp. tu novější verzi)? Bude v takovém případě i nadále možné použít Helmuta nebo variantu č. 3?

2) Kdybych reagoval na výzvu v tom smyslu, že jsem řídil já a vozidlo musel nouzově odstavit, mohu si tím nějak ztížit situaci? Jedná se o můj první "přestupek" za posledních cca 10 let, takže mi zřejmě nehrozí to, o čem píše 2M - tedy že by v budoucnu u dalších přestupků bylo riskantní uplatňovat stejnou obranu. 
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2019, 11:23:12 »

Ad 1) Přijde výzva k podání vysvětlení. Praha turbou nepoužívá. Pak teprve má smysl začít něco řešit. O možnost použití žádného z Vámi uvedených postupů nepřijdete.
Ad 2) Udání řidiče v této fázi nebude mít u MHMP naprosto žádný vliv vůbec na nic, ať jej doprovodíte jakoukoli historkou. Vyzkoušeno v desítkách případů. Jen si tim přiděláte práci.
IP zaznamenána

Heisenberg

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2019, 09:40:28 »

Ad 1) Přijde výzva k podání vysvětlení. Praha turbou nepoužívá. Pak teprve má smysl začít něco řešit. O možnost použití žádného z Vámi uvedených postupů nepřijdete.

Chápu to správně, že ignorováním výzvy jsem nepřišel ani o možnost naprášit Helmuta? Podle § 125g  Je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za přestupek podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Pokud tedy zahájí řízení o uložení pokuty za přestupek provozovatele, budou se případným udáním Helmuta ještě zabývat?

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpna 2019, 09:48:29 »

"Praha turbo nepoužívá" = zkušenost říká, že MHMP mezi iniciální výzvou k uhrazení určené částky a odložením přestupku a zahájením řízení o přestupku provozovatele posílá ještě jedno psaní, kde žádají informace o řidiči. Což je ta příležitost sdělit nacionále řidiče.

Pokud nebude provozovatel reagovat ani na tohle psaní, tak správní orgán může zahájit řízení o přestupku provozovatele (zpravidla Příkazem) a v tomto řízení už identita řidiče podstatná není.
IP zaznamenána

Heisenberg

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2019, 09:58:24 »

Děkuji. Pokud by se orgán z nějakého důvodu rozhodl "turbo" používat, lze tento postup nějak napadnout?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2019, 11:38:43 »

Ten postup (turbo) je aprobován judikaturou, ale na MHMP jej nepoužívají kvůli předchozím průšvihům s výzvami (nejslavnější je vracení určených částek za průjezd Blankou), jimiž by se jistě dalo v řízení argumentovat, pokud by MHMP turbo začal používat. S jakým výsledkem, to je ve hvězdách. Odhaduji, že nejspíše s tím, že by po pár letech přišlo z MD rozhodnutí o zastavení řízení z důvodu zániku odpovědnosti, nebo by se už prostě nestalo vůbec nic.
IP zaznamenána

Heisenberg

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosince 2019, 10:02:34 »

Takže do dnešního dne mi od úřadu nic dalšího nepřišlo. Údajný přestupek se stal 19.12.2018, tedy už uplynul rok. Chápu to správně, že pokud úřad do roka nezahájí řízení, je promlčeno? Případně nemůžou zahájit řízení ještě ve lhůtě a vyrozumět mě o tom až dodatečně - po uplynutí lhůty?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosince 2019, 10:18:53 »

Řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení řízení podezřelému z přestupku ...  § 78 odst. 2.

Pokud chcete mít jistotu, můžete se na SO stavit nahlédnout do spisu, zda tam není nějaká fikcí doručená korespondence.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva - parkování na místě pro invalidy
« Odpověď #14 kdy: 20 Prosince 2019, 11:08:33 »

Pokud jste někde nepromeškal nějakou zásilku, SO už nemůže dělat nic. Přesunuji do ukončených případů jako WIN a gratuluji.
IP zaznamenána