30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014  (Přečteno 27396 krát)

Z157W

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« kdy: 09 Října 2014, 10:11:12 »

Přišel mi milý pozdrav z Magistrátu, že jsem překročila rychlost na Jižní spojce Chodovská, přestupek se stal opravdu nedávno 24.8.2014 (takže fakt přidali), jako provozovateli mi přišla výzva k úhradě 600 Kč. Výzvu jsem si vyzvedla 1.10.2014. Opravdu nechci plnit kasičku magistrátu, navíc jsem nebyla ani Městskou policií vyzvána k podání vysvětlení, který bych mohla opakovaně odkládat jako posledně, tak mě to naštvalo.
Rozhodla jsem se neplatit, nevím co mají na tý fotce a po přečtení několika diskuzí tady jsem usoudila, že by to mělo být nejlepší řešení.
Našla jsem, že: "pokud se úřadu nepovede zjistit pachatele přestupku z druhé fáze, obrátí se znovu k provozovateli a začne jej stíhat pro správní delikt. Provozovatel za správní delikt neodpovídá, pokud porušení  pravidel  bylo  zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického   prostředku   používaného   bez  obsluhy  při  dohledu  na bezpečnost   provozu   na   pozemních  komunikacích  nebo  se  jedná  o  neoprávněné zastavení nebo stání (§ 125f odst. (2) pís. a)."  
Je to tak? Samozřejmě, že přestupek byl zjištěn automatizovaným prostředkem bez obsluhy, znamená to, že se mnou jako provozovatelem nemohou zahájit správní řízení, kterým mi ve výzvě k úhradě trochu vyhrožují?
Děkujiza radu
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2014, 10:35:12 »

Právě že s provozovatelem můžou zahájit správní řízení za správní delikt, každopádně jsme v Praze a zde je nejlepší taktika danou výzvu hodit do koše.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2014, 10:42:39 »

hodit do koše, sice je podivné že to zvládli tak rychle ale asi jsi mě "štěstí". Já vcelku pravidelně dráždím kamery ale nic už 2 roky nepšlo :(
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2014, 11:42:16 »

Podivné to není, během léta nabrali haldu nýmandů na rozesílání výzev a od té doby to standardně chodí do 3 týdnů.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #4 kdy: 09 Října 2014, 11:46:03 »

Přesně tak, oni jsou v tom posílání výzvy velice rychlí a aktivní, protože už na to maj vypracovanej mustr, systém podle RZ vybleje potřebné údaje, hoděj to do tisku, jebnou do obálky, odešlou a lehce vydělaný peníz se jen hrne, protože 98% lidí bez remcání zaplatí a ještě se plácají po ramenou, jak to pěkně zkoulili, že nepřišli o žádné body.  :)
IP zaznamenána

patry

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2014, 01:02:22 »

Přeji příjemný den! Hledal jsem informace ohledně řešení SPRDEL s pražským magistrátem a narazil na toto fórum. Se zájmem jsem si přečetl všechny příspěvky, ale bohužel jsem zde nenalezl odpověď na jeden ze způsobů řešení který mě napadl. Poraďte mi prosím, zda by mohl fungovat a co si o něm myslíte.

V rámci řešení SPRDEL mě napadlo se nechat zastupovat právní kaceláří/porávníkem z nějakého exotického státu. Tím pádem bude muset magistrát doručit písemnost někomu, kdo není kontaktovatelný, takže výzva/rozhodnutí by nikdy neměla nabýt platnosti. Je toto řešení průchozí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k úhradě provozovateli vozidla 2014
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2014, 10:39:38 »

patry:
To se tu taky diskutovalo, říká se tomu metoda Tuvalu.

Je to riskantní, podle judikatury orgán nemusí akceptovat volbu právního zástupce která nesměřuje k výkonu práva na obhajobu, ale zcela zjevně jen k narušení průběhu řízení.
IP zaznamenána