30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování s parkovacím kotoučem  (Přečteno 4939 krát)

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování s parkovacím kotoučem
« kdy: 10 Listopadu 2018, 13:08:19 »

Zdravím
Po delši době mám na vás opět prosbu a žádost o rady. Řeším svuj druhý případ,  opět s úřadem ve Slaném, myslel jsem si, že to už zvládnu víceméně sám jen s tím, že si potřebné informace vyčtu zde. Bohuzel to asi sam nedám.

Vec se ma tak, ze jsem parkoval na místě kde je stání povoleno jen s kotoučem na 1h, stál jsem v ulici celkově asi 45min, po cca 10 minutách stání  listek za steračem od mestapa, kterej samozřejmě uletěl... :)
V kvetnu přišla výzva k úhradě určené částky, tu jsem kvůli pracovní vytíženosti úspěšně vyignoroval, takže jsem se připravil o helmuta.

Nechci dát výpalné bez boje, takže jsem podal odpor na příkaz ktery prišel v říjnu a dnes sem si po 10 dnech vyzvedl z datovky "vyrozumění" kteremu teda po pravdě moc nerozumím. Orgán mi stanovil lhůtu pro vyjádření 10 dní od provedení důkazů. Kdy byly "provedeny důkazy" a do kdy se tedy můžu vyjádřit? Případně co ma vyjádření obsahovat?

Plánoval sem obranu vystavět  na tom že:
a) jsem parkovaci kotouč umístil viditelně, ale nějaky dobrák mi zaparkované auto naboural a kotouč spadl na zem. Mam pro to i dukazy, značně odřený nárazník a předpokládám že orgán toto nebude schopen rozporovat vzhledem ke špatným fotkám ve spisu a neexistenci kameroveho zaznamu z místa
b) fyzicky jsem tam opravdu stál cca 50 minut, což vylučuje ?materiální? znak přestupku
c) při odbočování z ulice Brožovského, je značka IP 13b umístěna na hranici křižovatky a je prakticky nemožné ji z místa řidiče vidět. Patrné je to i ze Street view.

Je to dobrej nápad, špatnej nápad, nebo jakej je to vlastně nápad?  :D
Díky
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2018, 13:45:03 »

1) Úřad Vám poněkud zamotaným způsobem sděluje, že proběhne dokazování mimo ústní jednání v uvedeném termínu. Toho se samozřejmě můžete zúčastnit, i když to není výslovně uvedeno, ale probíhá to zpravidla tak, že Vám předloží spis k nahlédnutí, v lepší případě mají nachystaný soupis tzv. důkazů a zvláště pilní jedinci Vám i příslušné písemnosti předrmolí nahlas. Současně můžete zpravidla nahlédnout do spisu a nechat si udělat kopii spisu, případně si jej ofotit sám. To ale múžete kdykoli, ne jenom při dokazování mimo ústní jednání.
2) Pak máte podle úřadu 10 dnů na to, abyste se k těmto důkazům nějak vyjádřil, což může, ale nemusíte.
3) Já bych na Vašem místě poslal už předem úřadu požadavek na ústní jednání, neboť se domníváte, že je to potřebné k uplatnění Vašich práv. Patrně to zamítnou, ale je velká pravděpodobnost, že to udělají blbě, tj. nevydají příslušné usnesení.
4) Po seznámení s důkazy a zjištění, že nemájí žádné fotky zadní části vozidla, můžete navrhnout předvolání a výslech svědků, protože je nutné ujasnit, zda příslušná hlídka viděla lístek s výrazně napsaným časem příjezdu (ten lístek a i několik podobných na různých papírcích ještě máte, protože to tak děláte vždycky, neboť nevozíte parkovací hodiny), který jste viditelně umístil pod zadním sklem, a je nutné zjistit, zda to hlídka kontrolovala.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2018, 13:49:31 od uziv »
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2018, 13:21:15 »

Menší update.

Tak jak psal pan uziv, návrh na UJ mi zamítli. Bohužel usnesením, takže zbývá asi už jen odvolačka na kraj?

Skutečně můžou tu žádost zamitnout jen proto, že hned po přijetí příkazu jsem si nechal poslat spis a dál se k tomu nijak nevyjadřoval? Měl sem za to, že nárok jakokliv se vyjadřovat mám právě u UJ..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2018, 11:06:51 »

Odůvodnění se primárně zabývá právem na přístup do spisu, resp. seznámení se s podklady (které mělo být realizováno zasláním spisu) a právem na vyjádření, které jste měl/máte možnost učinit písemně. O jiných procesních právech se bez odůvodnění či třeba jen výčtu paušálně konstatuje, že také nebyla dotčena.

Odvolejte se už z principu, je to zdarma, trochu to úřad zdrží a když to udělá víc lidí, tak třeba SO zjistí, že pokud obviněný chce konat ÚJ, je mnohem jednodušší mu vyhovět, než se pak přes dvě instance dohadovat, zda to bylo/nebylo potřeba. Argumentovat můžete např. tím, že jste potřeboval nějaké věci vysvětlit, že nevládnete právním/úředním stylem natolik, abyste si troufnul sepisovat písemná vyjádření, a chtěl jste je učinit do protokolu, pokud se provádělo nějaké dokazování, chtěl jste se vidět čím ze spisu se dokazovalo a uplatnit k tomu námitky atp. Případně lze vytáhnout i větší kalibr a odvolat se na čl. 6 EÚLP a právo být neprodleně a podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění (s tím, že tomu písemnému zkrátka nerozumíte).
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2018, 09:20:48 »

Ok děkuji za cenné rady. Když nic jiného, aspoň nasypu trochu písku do ložisek. Co se týče spravnich jednání a věcí kolem toho, zatím se učím a jsem stále velky amatér, takže počítám s tím, že cely případ můžu projet..

Můžu se ještě zeptat, konkrétně ve kterém bodě jsem měl psát nějaká vyjádření k přestupku?

V říjnu přišel příkaz - na ten jsem ve lhůtě podal odpor
V listopadu přišlo vyrozumění/poučení - na to jsem jim odepsal, že žádám o ÚJ
V prosinci poslali usnesení o zamítnutí ÚJ a dnes sem si ještě převzal z datovky rozhodnutí o tom že jsem uznán vinným.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2018, 10:05:57 »

Vyjádřit jste se mohl před vydáním rozhodnutí. Tzn. do deseti dní ode dne provedení důkazů mimo ÚJ.
Píšou to v bodě 2), který se jmenuje "Poučení o možnosti vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí".
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2018, 21:12:53 »

Tak odvolání proti usnesení posláno poslední den lhůty. Včetně odvolání na čl. 6. EÚLP ať je nějaká sranda  :D

Teď mě čeká odvolání proti rozhodnutí SO1. Jak na to, když sem se zapoměl písemně vyjadřit před vydáním rozhodnutí. Předpokládám že sem si tím  zbytečně zhoršil pozici.
Mám se teda asi točit na tom, že nemaji fotky zadní části vozu, kde sem měl položený papírek s časem příjezdu?
Pomůže mi nějak to zamítnutí žádosti o ÚJ?

IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2020, 08:14:09 »

Prosím presunout do WIN

2 měsíce po prekluzi se kraj probudil a doručil rozhodnuti o zastavení  a zrušení stíhání.
Perlička je, že doručil do schránky misto do DS, samozřejmě nepřevzáno, asi by se to dalo jeste nejak využít ne? :)

Posílal jsem na kraj ještě odvolání proti usnesení o zamítnutí UJ, na to žádná odpověď..
« Poslední změna: 09 Února 2020, 11:42:58 od Spitfire »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2020, 21:55:25 »

Gratuluji! Já bych nadřízenému orgánu podal podnět dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p80
IP zaznamenána